09-2015


 

DENİB Heyeti Cumhurbaşkanlığı Sarayı' nda...
 
  
 
 

Cumhurbaşkanı R. Tayyip ERDOĞAN 14 Nisan 2015 Salı günü Türkiye İhracatçılar Meclisi heyetini kabul etti. Erdoğan'ın davetine Türkiye'deki tüm ihracatçı birliklerinden toplamda 500 ihracatçı katılım sağladı. İhracatın, Türkiye Ekonomisi'nin lokomotifi olduğunu belirterek, İhracatçılara seslenen Erdoğan; "Ülkemiz ihracatçılarının dünyada girmediği ülke kalmadı. Bu sebeple sizleri kutluyorum. Şuanda dünya genelinde 239 bölge veya ülkeye ihracat yapıyoruz. Dün elinde çantasıyla yola çıkan ihracatçılarımız, dev tır filoları ile dünyayı küresel bir köy haline getirmiş durumda. İhracatçıların kurlardaki değişimi fırsata dönüştüreceğini düşünüyorum. Bundan da korkmuyorum...

 
 

Kariyer Günleri ve Simay Bülbül ile Yarışma Sunumu
 
  
 
 

"DETGİS & DENİB’’ işbirliğiyle düzenlenecek olan Kariyer Günleri Programı kapsamında, 16 Nisan 2015 Perşembe günü Denizli’ye gelecek DEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü öğrencileri ve Akademisyenleri ile toplantı gerçekleştirilecektir. Ayrıca, Ünlü Moda Tasarımcısı Simay Bülbül ‘ün katılımıyla DENİB 4. Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması Tanıtım ve Bilgilendirme Sunumu gerçekleştirilecektir.

 
 

UTİB AR-GE Proje Pazarı Zirvesi Tanıtımı, Tasarım ve Teknik Tekstiller Semineri
 
  
 
 

UTİB, DETGİS ve Birliğimiz işbirliğiyle, BUTEKOM – Bursa Tekstil ve Konfeksiyon AR-GE Merkezi tarafından, 21 Nisan 2015 Salı günü 13:00 – 17:45 saatleri arasında Birliğimiz Konferans Salonu’nda “UTİB Türkiye Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründe AR-GE Proje Pazarı Etkinliği”nin tanıtımı, Tasarım ve Teknik Tekstil Semineri gerçekleştirilecektir.

 
 

Ekonomi Bakanı Zeybekci Turkey-Discover The Potential/Türkiye Gücünü Keşfet
 
  
 
 

Ekonomi Bakanı Zeybekci:"Turkey-Discover The Potential/Türkiye-Gücünü Keşfet, Türkiye Markası, logosu ve sloganı artık tüm kurum ve kuruluşlar tarafından yapılan tanıtım faaliyetleri esnasında kullanılacak". Zeybekci, yaptığı açıklamada, son yıllarda ülkenin gerek ekonomide gerekse de sosyo-kültürel alanda ciddi değişimler ve dönüşümler yaşadığını ifade etti.

 
 

DENİB, Finlandiya Büyükelçisi' ni Ağırladı...
 
  
 
 

Finlandiya Büyükelçisi Nina VASKUNLAHTİ ve ikinci Katip Anna HUOVİLA Denizli İhracatçılar Birliği(DENİB)'nin resmi davetlisi olarak 13-14 Nisan 2015 tarihinde Denizli'de idi. DENİB binasında başlayan ziyarette, DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT ve DENİB Yönetim kurulu üyelerinin, Denizli'yi hem kültürel hem de ekonomik anlamda tanıtan bir sunum gerçekleştirildi.

 
 

Genç Mucitler Aranıyor İnovatif Fikirler Yarışması Ön Elemesi Yapıldı
 
  
 
 

Proje ve İnovasyon kültürünün daha küçük yaşlarda tesis edilmesi amacıyla, Birliğimiz organizasyonunda İlkokul - ortaokul ve lise eğitimi görmekte olan öğrenciler arasında düzenlenen Genç Mucitler Aranıyor İnovatif Fikirler Yarışması' na Denizli genelinde büyük ilgi gösterilmiş ve toplam 830 proje başvurusu gerçekleşmiştir.

Yarışmaya projesi ile başvuru yapan ilkokul ve ortaokul öğrencilerine İnovasyon-Girimcilik-Yaratıcılık ve İletişim konularında eğitimler EDUCAKID Çocuk Akademisi tarafından verilmiş olup, diğer eğitim faaliyetleri de önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecektir.

 
 

DENİB AKADEMİ Eğitimlerine Devam Ediyor...
 
  
 
 

DENİB Akademi tarafından yürütülmekte olan eğitim faaliyetleri çerçevesinde "BülentBAŞAR.ComSatış-Pazarlama ve Yönetim Platformu” tarafından 09 Nisan 2015 Perşembe günü Birliğimiz üyelerine yönelik GÜVENLİ SATIŞ İÇİN MÜŞTERİ İSTİHBARATI, TAHSİLÂT ve RİSK YÖNETİMİ eğitimi gerçekleştirildi...

 
 

TEXWORLD İstanbul 2. Yılında
 
  
 
 

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda, Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 12 ülkeden 112 tekstil markasının stant açtığı fuarda, hazır giyim kumaşları ve aksesuarları sergileniyor.

Denizli İhracatçılar Birliği'nin de bilgilendirme standı ile katıldığı fuarda açılış konuşmalarını yapan DENİB Başkan Vekili İbrahim UZUNOĞLU Türkiye'de fuarcılık anlayışının her yıl çıtayı yükselttiğini belirttiği konuşmasında; "Paris ve New York'un ardından Texworld'ün İstanbul'da da organize edilmeye başlaması Türkiye'nin dünya tekstil sektöründe odak noktalarından birisi olduğunun da bir ispatı.

 
 

KKDF Sıfırlandı Yeni Yatırımların Yolu Açıldı
 
  
 
 

Yatırım mallarının ve ara malların vadeli ithalatında Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu (KKDF) oranını yüzde 6'dan yüzde 0 (Sıfır)'a indiren Bakanlar Kurulu Kararı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Başbakan Ahmet Davutoğlu geçtiğimiz günlerde açıkladığı yeni teşvik paketinde KKDF indiriminin müjdesini vermişti

 
 

Türk Eximbank Döviz Kredilerinde Yeni Vade Yapıları ve Yeni Faiz Oranları
 
  
 
 

EXIMBANK-Türkiye İhracat Kredi Bankası A.Ş.'den alınan bir yazıda aynen; "Bankamız tarafından döviz cinsinden kullandırılan ihracat kredilerinin vade yapıları ve faiz oranlarında, kredilerden yararlanan firmalara sağlanan desteğin arttırılması ve firmaların finansman maliyetlerine olumlu katkı sağlanması maksadıyla düzenlemeler yapılmıştır.

 
 

BAŞKANIN MESAJI
 
  
 
 

Ülkemiz İhracatı geçen yılın aynı ayına göre %13'lük azalış ile 11,2 Milyar dolar olarak gerçekleşti. Mart ayında Denizli İhracatçılar Birliği tarafından kayda alınan ihracat, geçen yılın aynı ayına göre %14'lük düşüşle 165 Milyon dolar olarak gerçekleşti. Türkiye İhracatçılar Meclisi verilerine göre ise Denizli Merkezli firmaların Mart ayı ihracatı ise geçen yılın aynı ayına göre %22 düşüşle 208 Milyon Dolar oldu. TİM verilerine göre Denizli ihracatı Ocak - Mart 2015 döneminde 624 Milyon Dolar ile geçen yılın aynı dönemine göre %18'lik bir gerileme gösterirken, aynı dönemde DENİB tarafında kayda alınan ihracat ise %14'lük düşüş ile 492 Milyon Dolarlık bir performans sergiledi.

 
 


DUYURULAR :
1- Dolaşım ve Menşe Belgeleri Hk.