DENİB, Genç Mucitlerin Öğretmenleri ile Buluştu…

Denizli İhracatçılar Birliği ile Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün işbirliğinde "DENİB İnovatif Fikirler Yarışması"nın Öğretmenleri Bilgilendirme Toplantısı, 03.03.2015 Salı günü Denizli Polisevi' nde yapıldı.

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Vekili ve Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman Kocasert, yarışmanın tanıtım konuşmasında, "İnovatif Fikirler Yarışması"nı önemsediklerini, gençlerde henüz keşfedilmemiş gücü ortaya çıkarmayı hedeflediklerini belirtti.

Çocukların, yetişkinlere göre daha büyük hayal gücüne sahip olduğunu, bu nedenle çocukların inovatif fikirlere daha yatkın olduğunu ifade eden Kocasert, şunları kaydetti:

"Bizler çocuklarımız yetiştirirken onların orijinal fikir geliştirmeleri, varsayımları sorgulamaları, farklı görüşleri ortaya koyabilmelerini değil, tam tersine koyamamalarını sağlamaya çalışıyoruz. Bir anlamda çocukların yaratıcı zihinlerini, genelliklede kendi şablonlarımıza uymaları için kısıtlayarak onları yetiştiriyoruz. Kısıtlamayın, bırakın eski köye yeni adet yani yeni icatlar çıkarıp başımıza iş açsınlar. Dolayısıyla çocuklarımızı yetiştiriş biçimimiz onların bir ömür boyunca ne kadar yaratıcı birer birey olabilmelerini etkiliyor. Ülke olarak ilerlemek istiyorsak, çocuklarımızı inovasyon bilinci ile büyütmemiz şart. Artık çok çalışmak yetmiyor, farklı şeyler üretmek gerekli. Bu sebeple sonradan inovasyon kültürü edinmek yerine, çocukken bu yetkinliği kazanmış bireyler olarak yaşantımızı sürdürmemiz gerekiyor."

Başvuruların 30 Mart'ta sona ereceği yarışmada, dereceye giren öğrencilere tablet, akıllı telefon, diz üstü bilgisayar gibi çeşitli ödüller verilecek.

 

YARIŞMA DETAYLARI İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ!

 

 

 

İlgili Fotoğraflar