05.10.2016


 

Danimarka Türk Havlusu' nun Peşinde
 

 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği tarafından Ekonomi Bakanlığı'nın destekleri ile yürütülmekte olan Denizli Ev Tekstili Yurt Dışı Pazarlama Takımı Projesi (UR-GE) kapsamında, Danimarka'nın Başkenti Kopenhag'da "Turkish Towels” markası altında ikili görüşmeler 9 proje katılımcısı firma ile gerçekleştiriliyor. ABC Tekstil, Asil Nakış, Evteks, Erteks, Kaynak Tekstil, MS International, Pamir Tekstil, Vateks ve Zorel Tekstil'den oluşan ve Danimarkalı alıcıların yoğun ilgi gösterdiği program, 5 Ekim 2016 Çarşamba gününden itibaren İsveç'in Başkenti Stockholm'de devam edecek...

 
 

2016 Yılı Eylül Ayı İhracat Değerlendirme Raporu
 
 

  
 

 

01 Ocak 2016 - 30 Eylül 2016 tarihleri arası Birliğimizce kayda alınan ihracat rakamı geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık %1,53 değişimle 1.558.744.587 USD den 1.582.599.629 USD ye yükselmiştir. Aylık değerlendirmede ise Eylül 2016 içerisinde kayda alınan ihracat rakamı %3,01’lik bir artışla 178.074.388 USD olmuştur. Geçen yıl bu rakam 172.871.784 USD olarak gerçekleşmiştir.

 
 

DENİB Ailesi Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan'ı Ziyaret Etti
 
 

  
 

 

30 Eylül 2016 tarihinde, Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman KOCASERT ve Yönetim Kurulu üyeleri, Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Uğur ERDOĞAN'ı makamında ziyaret etti ve yeni görevinde başarılar diledi.

 
 

“Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması” Bilgilendirme Semineri Yapıldı…
 

 

  
 

 

28 Eylül 2016 Çarşamba günü DENİB Nihat Zeybekci Toplantı Salonu'nda "6736 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Bilgilendirme Semineri” gerçekleştirildi. TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT'in yaptığı açılış konuşmasının ardından gerçekleştirilen seminerde, Denizli Vergi Dairesi Başkan V. Hasan ÖZTAŞ ile Grup Müdürü V. Yusuf MALKOÇ tarafından yapılan sunum ve örneklerle açıklamalar yapıldı. Toplantının ardından katılımcıların konuya ilişkin soruları cevaplandırıldı.

 
 

“İnovasyon Yönetimi, Cömert Liderlik ve Doğaçlama Yenilikçilik” Toplantısı Yapıldı…
 
 

  
 

 

27 Eylül 2016 Salı günü DENİB Konferans Salonunda "İnovasyon Yönetimi, Cömert Liderlik ve Doğaçlama Yenilikçilik" konulu bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen toplantıda, İnovasyon Yönetimi, İnovatif Fikirlerin Önünü Açmak, Beynin Yapısı, İşlevleri, Zeka, Yaratıcılık, Yenilikçilik, Değişime Açıklık, Trendleri Yakalamak, Etkili Bir Şirket Tasarlamak, Üretme ve 2023 Ulusal İnovasyon Stratejisi konularında Türkiye İhracatçılar Meclisi Strateji ve İnovasyon Şubesinden sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Metin TABALU tarafından sunum yapıldı.

 
 

DENİB Akademi “UFUK 2020 KOBİ Aracı ve İnovasyona Hızlı Erişim Bilgi Günü” Programı
 
 

  
 

 

DENİB Akademi, 22 Eylül 2016 Perşembe günü "UFUK 2020 KOBİ Aracı ve İnovasyona Hızlı Erişim Bilgi Günü" konusunda bilgilendirme programı gerçekleştirdi. Eğitimde Avrupa Birliği Çerçeve Programları, Ufuk 2020’nin kapsamı, getirilen yenilikler, katılım kuralları, destek programları, Endüstriyel Liderlik, Bilimsel Mükenmmeliyet ve Toplumsal Sorunlar, Proje Önerisi sunma, süreç ve işleyisi, Ufuk 2020 Programı’nın Ulusal Yol Haritası, Destek ve Ödül Programı, KOBİ Aracı, Temel Özellikler, Koçluk Sistemi, Çağrı Bilgileri, Fast Track to İnnovation (İnovasyona Hızlı Erişim), başvuru şartları, çağrı takvimi gibi birçok konuda firma temsilcilerimize H2020 Programı KOBİ Alanı Ulusal İrtibat Noktası’ndan Mustafa BÜYÜKKARA tarafından bilgilendirme yapıldı.

 
 

“Onaylanmış Kişi Statü Belgesi ve YYS Karşılaştırılmaları” Eğitim Programı Yapıldı.
 
 

  
 

 

20 Eylül 2016 Salı günü DENİB Konferans Salonu'nda "Onaylanmış Kişi Statü Belgesi ve YYS Karşılaştırılmaları" konusunda eğitim programı gerçekleştirildi. Sözkonusu eğitim programında Yetkilendirilmiş Yükümlü Uygulamasına Yönelik Düzenlemeler, Onaylanmış Kişi Statü Belgesi ve Uygulamaları, firmalara sağladığı kolaylıklar, 01.01.2017 tarihinden itibaren Uygulanacak İşlemler ve Tek Pencere (Single Window) Sistemi, Türkiye Uyarlamaları, YYS Karşılaştırılmaları, YYS Başvuruları nasıl yapılır? Başvuru için gerekli koşullar, dikkat edilmesi gereken hususlar, değerlendirmesi ile denetim aşamasına ilişkin sorunlar ve çözüm yolları konularında katılımcılar bilgilendirildi.

 
 

"Turkish Towels" Mükemmeli Arama Çalıştayı Yapıldı.
 
 

  
 

 

Birliğimizce, "Turkish Towels” markasının dünyaya tanıtılması, kalitesinin garanti altına alınması, ticari değerinin arttırılması ve korunmasını amaçlayan çalışmalarımız kapsamında Güney Ege Kalkınma Ajansı'nın (GEKA) desteği ile yürütmekte olduğumuz proje çerçevesinde sağlanacak danışmanlık faaliyetlerinin yol haritası açısından önem taşıyan çalıştay, 6 Eylül 2016 Salı günü Doç. Dr. Kamil ORHAN moderatörlüğünde yapıldı. Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Sn. Süleyman KOCASERT, Başkan Yardımcısı Sn. İbrahim UZUNOĞLU ve Yönetim Kurulu Üyesi Sn. İsa DAL ‘ın katılımlarıyla gerçekleştirilen Ortak Akıl ve Arama Çalıştayına, ev tekstili sektörü temsilcilerinden 20'yi aşkın firma temsilcisi katıldı.


DUYURULAR :
1- 5746 Sayılı AR-GE ve Tasarım Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanun Genel Tebliği Hk.
2- Hindistan/Anti-Damping Önlemi
3- AB Mevzuat Değişikliği
4- Hong Kong İhale Duyuruları
5- Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu, 2-3 Kasım 2016 İstanbul
6- Türkmenistan İhale Duyurusu
7- UR-GE Proje Duyurusu (Tekstil)
8- Kanada/Anti-Damping ve Telafi Edici Vergi Soruşturmaları
9- İhracat:2016/10 Sayılı Tebliğ
10- Fuar Duyurusu