12.07.2017


 

DENİB Yönetim Kurulu’ ndan Denizli Valisi’ ne Hayırlı Olsun Ziyareti...
 
 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri, Denizli Valisi Hasan KARAHAN' ı 07.07.2017 tarihinde makamında ziyaret ettiler. Samimi bir atmosferde gerçekleşen ziyarette, TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT, Denizli Valisi Hasan KARAHAN' a yeni görevinde başarı dileklerini iletti.

DENİB Başkanı KOCASERT, Denizli İhracatçılar Birliği olarak Denizli Valiliği ile bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da işbirliği içerisinde olmayı istediklerini ifade ederek, birlikte üretilecek projelerin oldukça önemli olduğunun altını çizdi.

 
 

DENİB Ailesi Buldan’da Bir Araya Geldi...
 
 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri, 1155 metre rakımlı Buldan Süleymanlı Yaylası'nda buluştu. Güncel konuların samimi bir ortamda değerlendirildiği etkinlikte DENİB ailesi bir aradaydı.

Etkinlik ilgili görüşlerini belirten Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman KOCASERT, DENİB ailesi olarak zaman zaman bu şekilde bir araya geldiklerinin ve bundan sonra da bu tarz buluşmalara devam edeceklerinin altını çizdi. Sıcak yaz günlerinde serinleten ve bol oksijenli havasıyla Buldan Süleymanlı Yaylası'nın Denizli'nin görülmesi gereken doğal köşelerinden biri olduğuna değinen KOCASERT, bu bölgeyi ve Denizli'nin farklı köşelerinde yer alan diğer güzelliklerini görmeye tüm Denizlilileri davet ettiğini ifade etti.

 
 

2017 Yılı Haziran Ayı İhracat Değerlendirme Raporu
 
 

  
 

 

2017 Yılı HAZİRAN ayında Birliğimiz ihracat kayıt rakamı geçen yılın Haziran ayına göre %8,18 artarak 189.229.308 USD den, 204.707.560 USD’ye yükselmiştir.

01 Ocak 2017 – 30 Haziran 2017 tarihleri arası altı aylık dönemde ise ihracat rakamımız yükselme sürecini devam ettirmiş ve geçen yılın aynı dönemine göre %10,38 oranında artış sağlayarak 1.174.935.932 USD’ye ulaşmıştır. Geçen yıl ise bu rakam 1.064.429.827 USD olarak gerçekleşmiştir.

 
 

DENİB AKADEMİ Kurum Kültürü ve Aidiyetlik Bilinci Oluşturma Eğitimi...
 
 

  
 

 

DENİB Akademi, Kurum Kültürü ve Aidiyetlik Bilinci Oluşturma Eğitimi'ni gerçekleştirdi. Eğitimde Bemar Kariyer Okulu'ndan eğitmen Şehzan Seçen tarafından yapılan sunumla, Kurum kültürünü oluşturan sosyalleşme, yardımlaşma, kurum içi iletişim ve sosyal sorumluluk anlayışının geliştirilmesi, Kurumsal motivasyon yetkinlikleri ve uygulanabilirliği, Takımdaşlık, Aidiyetlik, Misyon, Vizyon, Ortak değerlerimiz, Kurum kültürü, Kurum kültürünü etkileyen faktörler, Bilgi paylaşımı, Güç paylaşımı, İletişim çağı, davranış stillerimiz, Kişilerin 5 güç kaynağı, Kurumsal İmaj, Bireysel İmaj, İlk izlenim, Beden Dili, İletişim vs. konularında katılımcılar bilgilendirildi. Katılımcılarla birlikte ekip çalışmasına ve kurum kültürünün kendi firmalarında oluşturulmasına yönelik uygulamalar yapıldı.

 
 

Türk İhracatçılar Bükreş’e Çıkarma Yaptı
 
 

  
 

 

Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu ve Türkiye İhracatçılar Meclisi organizasyonunda Türkiye-Romanya İş Forumu, ikili iş görüşmeleri ve firma ziyaretleri gerçekleştirmek üzere, 25 ihracatçı firma yetkilileri 12-14 Haziran 2017 tarihleri arasında Bükreş'teydi. TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT' in heyet başkanı olarak yer aldığı organizasyon kapsamında gerçekleştirilen Türkiye-Romanya İş Forumu'na, Romanya İş Ticaret ve Girişimcilik Bakanı Alexandru Petrescu, Bükreş Büyükelçisi Osman Koray Ertaş ve Bükreş Ticaret Müşaviri Mükerrem Aksoy da katılım sağladı.

 
 

DENİB İftar Yemeği’ nde Bir Araya Geldi...
 

 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği, her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 7. si verilen iftar yemeğinde, Ekonomi Bakanımız Nihat ZEYBEKCİ, önceki dönemlerde görev yapan Birlik Başkanları ve Yönetim Kurulu üyeleri, DENİB Yönetimi ve Personeli eşleriyle Denizli Marla Restaurant' da 11 Haziran 2017 Pazar akşamı bir araya geldi...

İftar Yemeğinde kısa bir konuşma yapan TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT, bu özel ve anlamlı günlerin dostluk ve beraberlik duygularını pekiştirdiği, DENİB yönetimi ve personeli olarak ailelerimizle her yıl biraraya gelmeye özen göstermeye çalıştıklarını, bu ve benzeri organizasyonların birlik ve beraberliği güçlendirmeye vesile olması nedeniyle ayrı bir öneme sahip olduğunun altını çizdi.

 
 

İhracatta e-Fatura Uygulaması Başladı
 

 

  
 

 

e-Fatura uygulamasına kayıtlı olanların ihracat ve yolcu beraberi eşya ihracı (Tax-Free) işlemlerinde 1/7/2017 tarihinden itibaren e-Fatura düzenleme zorunluluğu başlamıştır.

Gelir İdaresi Başkanlığınca “İhracat ve Yolcu Beraberi Eşya Faturalarının e-Fatura Olarak Düzenlenip Gönderilmesine İlişkin Sıkça Sorulan Sorular” başlığı altında bir doküman hazırlanmış ve www.efatura.gov.tr internet adresi üzerinden tüm mükelleflerin erişimine sunulmuştur.

 
 


DUYURULAR :
1- İnoSuit Projesi Hk.
2- 2010/6 Sayılı Tebliğ' e Ait Genelge Değişikliği Hk. (ÖNEMLİ)
3- 2017/4 Sayılı Tebliğ Kapsamında Yurtdışı Fuar Katılımlarının Desteklenmesi hk. (ÖNEMLİ)