18-2015


 

DENİB, Türk Havlusunu New York' ta Tanıtıyor...
 
  
 
 

Denizli İhracatçılar Birliği tarafından Ekonomi Bakanlığı işbirliği ile yürütülmekte olan Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (URGE) projesi kapsamında, ABD’nin New York kentine bir yurt dışı pazarlama programı gerçekleştiriliyor. Söz konusu program kapsamında proje dahilindeki 19 üye firma, New York’ta 27 Eylül-1 Ekim 2015 tarihleri arasında devam edecek olan "Gobal Home Show” etkinliği kapsamında ürünlerinin tanıtımını, ABD’li firma temsilcileri ile ticari görüşmeler gerçekleştirecekler. Home Textiles Today” Dergisi Kokteylinde "TURKISH TOWELS” Damgası

 
 

Denizli' li Gıdacılar Moskova’da Yoğun İlgi Gördü...
 
  
 
 

Ekonomi Bakanlığı'nın destekleriyle Denizli İhracatçılar Birliği tarafından yürütülen "Denizli Gıda Sektörünün Uluslararası Rekabetçiliğinin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında 14-17 Eylül 2015 tarihleri arasında Denizli Gıda Kümesi olarak Moskova Uluslararası Gıda ve İçecek Fuarı'na katılım sağlandı. Güney Ege Kalkınma Ajansı (GE-KA) tarafından organize edilen stantta proje dâhilindeki firmaların tanıtımı gerçekleştirildi. Moskova Uluslararası Gıda ve İçecek Fuarı'nda yer alan Denizli firmaları, fuar katılımcıları ile ikili iş görüşmeleri gerçekleştirerek, firmalarının ve ürünlerinin tanıtımlarını yapabilme imkânına kavuştular.

 
 

Birleşmiş Milletler Satın Alma Birimi Bilgilendirme ve Tedarikçi Kayıt Semineri Gerçekleştirildi
 
  
 
 

Birleşmiş Milletler kuruluşlarının mal ve hizmet satın alımlarında ülkemizin payının artırılabilmesini teminen, ülkemiz firmalarının bilgilendirilmesini sağlamak üzere, 16- 18 Eylül 2015 tarihlerinde sırasıyla Denizli, İstanbul ve Gaziantep şehirlerinde yapılması planlanan seminerlerin ilki 16 Eylül 2015 Çarşamba günü Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü koordinasyonu , Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Denizli İhracatçılar Birliği organizasyonunda Birliğimiz Toplantı Salonu’nda 09.30- 17.30 arasında tam gün olarak gerçekleştirildi.

 
 

DENİB AKADEMİ - Stratejik İnovasyon Eğitimi
 
  
 
 

Denizli İhracatçılar Birliği'nin eğitim faaliyetlerini yürüten DENİB Akademi, 14 Eylül 2015 Pazartesi günü " İnovasyon, Tasarım, Bilim, Teknoloji, Kent, Marketing, AR-GE, Eğitim, İş Dünyası ve Enerji konularında uzmanlar ve akademisyenler için Stratejik İnovasyon” eğitimi gerçekleştirdi. Eğitim içeresinde "İnovasyon”: Ne için? Kim için? Hangi Ürün, Süreç ve Hizmetler? Hangi Pazarlar ve Rekabet Stratejisi? Hangi Pazara Erişim Stratejisi? Gibi sorulara cevaplar verilirken, İnovasyon Sürecinin Temel Akışı, İnovasyonda Sürecinde Analitik Araçlar, İnovasyonun Hayata Geçirilmesinde, Organizyasyonel Değişim Yönetimi ve daha birçok konunun konuşulduğu eğitimi Nail ŞENCAN gerçekleştirdi.

 
 

URGE Projesi Takımına Yönelik Eğitim
 
  
 
 

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) tarafından yürütülmekte olan "Denizli Ev Tekstili Sektörü Yurt Dışı Pazarlama Takımı” projesi kapsamında, proje dahilindeki firmalara yönelik olarak "Ticari İstihbarat ve Uluslararası Pazarlama” eğitimi düzenlendi. Ekonomi Bakanlığının desteği ile yürütülmekte olan URGE Projesi kapsamındaki eğitim, 9-10 Eylül 2015 tarihleri arasında DENİB'de gerçekleştiriliyor. Yapılan eğitimde, Uluslararası Ticarette Bilginin önemi, İhracatta Strateji Belirleme ve Planlama, E-Ticaret, Hedef Pazar Belirleme ve Yapılması gerekenler gibi konulara değinildi. İki gün süren eğitime proje katılımcısı firmaların ilgili departmanların üst düzey yetkilileri katılım sağladı.

 
 

TÜRK EXIMBANK – İhracat Alacakları İskonto Programı’na İlişkin Duyuru
 
  
 
 

İhracat Alacakları İskonto Programı” Türk Eximbank Uluslararası Krediler Daire Başkanlığı bünyesinde yürütülmekte olup, programa ilişkin bilgi almak için irtibata geçilebileceğini ihracatçılarımızın dikkatine sunarız.

 
 


DUYURULAR :
1- ING Güvence Tanıtım Toplantısı
2- Brezilya'nın Et İthalatına İlişkin Düzenlenmesi
3- Mamul Madde İhracatı Karşılığı Satış
4- Tarım Ürünleri Alanında İşbirliği
5- Belarus Grodno Serbest Bölgesi
6- Özbekistan Girişimcilik Mevzuatında Yapılan Değişiklikler
7- 2015 Duşanbe Uluslararası Girişimcilik Formu
8- AER İş Topluluğu
9- Metalik Fikirler 4. Arge Proje Pazarı Ödül Gecesi Daveti
10- Reach - CLP Haber Bülteni
11- Fruit Logistica 2016 Fuarı Milli Katılımı
12- Hannover Sanayi Fuarı 2016