20-2015


 

Denizlispor' dan DENİB' e Ziyaret
 
 

  
 

 

Denizlispor Başkanı Mustafa ŞAVLUK ve Denizlispor Yönetim Kurulu Üyeleri, Denizli İhracatçılar Birliği' ne 4 Kasım 2015 Çarşamba günü bir ziyaret gerçekleştirdi. DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT ve Yönetim Kurulu Üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette, Denizlispor' un başarısını artırmak adına neler yapılabileceği konularında görüş alışverişinde bulunuldu.

 
 

“ Neden Eko-Etiket? ” Semineri Gerçekleştirildi
 
 

  
 

 

DENİB Akademi, Ekonomi Bakanlığı Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi işbirliğiyle "Neden Eko-Etiket?” konulu seminer ile etkinliklerine 3 Kasım 2015 tarihinde Denizli İhracatçılar Birliği Raşit Güntaş Konferans Salonu' nda devam etti. Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Vekili ve Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Süleyman KOCASERT yaptığı açılış konuşmasında, İhracatçılar Birliği olarak ihracatı arttırmanın yanısıra ihracatçının yüksek katma değerli ürünleri ihracatını yapması konusunda firmalarımızı bilinçlendirmek istediklerini dile getirdi.

 
 

Ekim 2015 - Değerlendirme Raporu
 
  
 
 

01 Ocak 2015 – 31 Ekim 2015 tarihleri arasındaki on aylık dönemde Birliğimizce kayda alınan ihracat rakamı geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık %-9,30 azalışla 1.758.204.291 USD olarak gerçekleşmiştir. Aylık değerlerde ise Ekim 2014 de 198.825.940 USD olan ihracat rakamımız %-0,16 düşüşe rağmen 2015 yılının en yüksek değerine ulaşarak Ekim 2015 de 198.509.114 USD olmuştur.

 
 

DENİB’ den Çin Kanton Fuarı' na Çıkarma...
 
  
 
 

Denizli İhracatçılar Birliği tarafından Ekonomi Bakanlığı desteği ile yürütülmekte olan Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (URGE) projesi kapsamında, Çin' in Guangzhou kentinde düzenlenen Kanton Fuarına katılım gerçekleştiriliyor. 31 Ekim - 4 Kasım 2015 tarihleri arasında sürecek olan fuara DENİB' in URGE projesinde yer alan 10 firma 22 kişilik bir heyetle katılım sağlamakta...

 
 

Home&Tex Fuarı’ nda Denizli Rüzgarı...
 
  
 
 

Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TETSİAD) ve CNR Fuarcılık işbirliğiyle düzenlenen, Türkiye'nin en büyük ev tekstili fuarı EVTEKS' ten sonra en önemli ev tekstili fuarı olan HOME&TEX, 28-31 Ekim 2015 tarihleri arasında CNR EXPO'da gerçekleştirildi. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ev tekstili ve dekorasyonuna dair her türlü ürünün yer aldığı HOME&TEX Fuarında, Birliğimiz üyesi 51 firma stand açtı.

 
 

DENİB 4. Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışmasında Sona Yaklaşılıyor...
 
  
 
 

Denizli İhracatçılar Birliği tarafından 2015'te dördüncüsü düzenlenen "Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması Genel Fitting çalışması, 21 Ekim 2015 Çarşamba günü gerçekleştirildi. Denizli'de niş bir sektör olarak var olan ancak bilinmeyen ev ve plaj giyimi sektörünü güçlendirmek, Denizli'yi ev ve plaj giyimi sektörünün merkezi haline getirmek, sektöre genç, yetenekli tasarımcıları kazandırmak, sektörde bir tasarım bilinci oluşturmak ve Denizli'de ihraç edilebilir ürünlerin çeşitliliğini arttırarak ihracatçı firmaların rekabet gücünün arttırılmasının hedeflendiği yarışmanın son aşamasına gelindi.

 
 

ING BANK' ın, ING Güvence Uygulaması, DENİB Üyelerine Tanıtıldı...
 
  
 
 

Denizli İhracatçılar Birliği tarafından üyelerine yönelik olarak ING Bank'tan ticarete güven getiren ING Güvence Uygulaması 20 Ekim 2015 Salı günü yarım gün düzenlendi. ING Bank, müşterilerinin ödeme ve tahsilatlarını yüzde 100 ING Bank garantisi altına alan, şirketlerin devamlılığını sağlayan en önemli unsurlardan biri olan nakit yönetimine destek verecek, müşterilerin ödeme ve tahsilatlarında kolaylıkla kullanabilecekleri ING Güvence ürününü hayata geçirdi. ING Bank Ticari Bankacılık Direktörü Öcal AĞAR tarafından gerçekleştirildi.

 
 

Aile Şirketleri Yönetimi ve Kurumsallaşma Semineri Gerçekleştirildi...
 
  
 
 

DENİB Akademi, 2015 yılı 3.çeyreği eğitim programlarına " Aile Şirketleri Yönetimi Ve Kurumsallaşma” konusuyla devam ediyor. 15 Ekim 2015 Perşembe günü Denizli İhracatçılar Birliği Nihat Zeybekci Toplantı Salonu'nda düzenlenen eğitim, Yönetim Danışmanı, eğitmen Sayın Bülent BAŞAR tarafından verildi. DENİB üyesi firma sahipleri ve üst düzey yöneticilerinin katıldığı eğitim programında, başlıca konular: Aile şirketi kavramı, Aile şirketlerinde yönetim sorunlarının nedenleri, Kurumsallaşma nedir , Ne değildir? , Yönetim fonksiyonları ve kurumsallaşmada stratejik yönetim hedefleriydi.

 
 

Girişimcilik Çalıştayından Önemli Sonuçlar Çıktı...
 
  
 
 

TİM, TOBB, KOSGEB, Ekonomi Bakanlığı, Bilim Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Eximbank gibi birçok kamu kurumu ve sivil toplum örgütünün yanısıra özel ve devlet üniversiteleri ile Türkiye'nin önde gelen firmalarının üst düzey yöneticilerinin katıldığı ve 2 gün süren Girişimcilik Çalıştayında önemli değerlendirmeler, tespitler ve öneriler masaya yatırıldı.

 
 


DUYURULAR :
1- İsrail - Anti-Damping Soruşturması
2- Irak'a Ayçiçeği Yağı İhracatı
3- DİR Kapsamında Bitkisel Yağ İthalatı
4- Mamul Madde İhracatı Karşılığı Satış
5- Sınır Ticareti
6- Kalıcı Organik Kirleticilere İlişkin Yönetmelik Taslağı
7- Özel Kullanım Amaçlı İlaçların Özbekistan'a Getirilmesi
8- ÜSİMP Patent Fuarı
9- Foodex Japan 2016 Fuarı Milli Katılım Duyurusu
10- The Buildings Show 2015 Kanada Fuarı
11- KOSGEB Bilgilendirme Semineri Hk.
12- Moritanya İşadamları Heyeti
13- Rusya Federasyonu İhracatçı Listeleri Hk.