20.04.2016


 

DENİB 2015 yılı Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi...
 
 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB), Olağan Genel Kurul Toplantısı DENİB üyelerinin katılımıyla 20 Nisan 2016 Çarşamba günü yapıldı. DENİB Raşit Güntaş Konferans Salonu' nda gerçekleştirilen Genel Kurulda, Başkanlık Divanı' nın seçilmesinin ardından 2015 yılı Yönetim Kurulu çalışma raporu, bilanço, gelir-gider hesapları ve Denetim Kurulu raporu ibra edilirken, 2016 yılı bütçe ve iş programları görüşülerek uygun bulundu.

 
 

“Üretimde Maliyet Düşürme Teknikleri” Sertifika Programı Tamamlandı.
 
 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği eğitim faaliyetlerini yürüten DENİB AKADEMİ bünyesinde Denizli ilinde bir ilk olarak T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından onaylı %70'i geri ödeme destekli olarak "Üretimde Maliyet Düşürme Teknikleri” "Yalın Üretim” "İleri Satış Teknikleri” ve "Markalaşma ve Marka Yönetimi” olmak üzere 4 ayrı konuda yapılacak eğitim programlarından ilki olan "Üretimde Maliyet Düşürme Teknikleri Sertifika Programı” 6-7-13-14 Nisan 2016 tarihlerinde Anemon Otel'de gerçekleştirildi.

 
 

“İş Dünyasında Hedef, Girişimcilik ve Liderlik” Konferansı Düzenlendi...
 
 

  
 

 

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) İşletme Kulübü tarafından düzenlenen "İş Dünyasında Hedef, Girişimcilik ve Liderlik-5" konferansı iş dünyasından önemli konukları ağırladı. Pamukkale Üniversitesi İşletme Kulübü’nün bu sene beşincisini düzenlediği konferans, 6 Nisan 2016 Çarşamba günü Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT , Akbank İnsan Kaynakları Organizasyonel Gelişim Bölüm Başkanı Kayhan YAVAŞ, Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat KOLBAŞI ile DYO Boya Fabrikaları Genel Müdürü Serdar ORAN öğrencilerle bir araya geldi.

 
 

Ankara'da Büyük İnovasyon Buluşması!
 
 

  
 

 

Türkiye İnovasyon Haftası' coşkusu 4-5 Mayıs'ta Ankara'ya taşınacak… Ekonomi Bakanlığı'nın koordinatörlüğünde TİM ve Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri (OAİB) organizasyonu ile düzenlenecek etkinlikler Arçelik, TEB, THY, Ankara Kalkınma Ajansı ve Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin sponsorluğunda gerçekleşecek. TİM Başkanı Mehmet BÜYÜKEKŞİ, “Dünyayı Ar-Ge, inovasyon ve tasarımla yönetmek mümkün” diyerek, bunların ihracatçının da olmazsa olmazı olduğunun altını çizdi. Online Kayıt Formu

 
 


DUYURULAR :
1- DIR Kapsamında Resen Kapatma
2- DIR Kapsamında Mısır İthalatı
3- 669/2009/EC Sayılı Komisyon Yönetmeliği
4- Türkiye ve Endonezya arasında STA
5- Ülkemiz Menşeili Ürünlerin RF'ye İthalatında Yeni Gümrük Uygulaması
6- Makine Kredilerine Vergi İstisnası
7- Mamul Madde İhracatı Karşılığı Satış