23.03.2016


 

 
 

DENİB 2015 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı
 
 

  
 

 

Birliğimizin Yönetim Kurulu Kararı doğrultusunda 2015 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı ile ilgili gündem ve toplantı tarihleri aşağıdaki şekilde belirlenmiştir. Birinci toplantı için tespit edilen gün ve saatlerde çoğunluk sağlanamadığı takdirde, ikinci toplantı çoğunluk aranmaksızın Ek'te belirtilen esaslar çerçevesinde yapılacaktır.

 
 

"21.Yüzyılda Kariyer" Konulu Söyleşi Programı PAÜ' de Yapıldı.
 
 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB), Pamukkale Üniversitesi ve Pamukkale Teknokent işbirliği ile düzenlenen "21.Yüzyılda Kariyer” söyleşi programı Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Programda TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT ile ODTÜ Öğretim üyesi Ufuk BATUM konuşmacı olarak yer aldı. Programa PAÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan AYGÖREN, DETGİS Başkanı ve DENİB Yönetim Kurulu üyesi İsa DAL, Pamukkale Teknokent Genel Müdürü Muzaffer ADAK, DENİB Şube Müdürleri, üniversiteden öğretim görevlileri, öğrenciler ve davetliler katıldı.

 
 

DENİB AKADEMİ, Sanayi 4.0 (Küresel Dinamikler ve Yeni Trendler) Programı
 
 

  
 

 

DENİB AKADEMİ, eğitim programları yanısıra seminer programları ile de hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda 22 Mart 2016 Salı günü saat 10.00' da "Sanayi 4.0 Küresel Dinamikler ve Yeni Trendler" konulu program düzenlendi. Denizli İhracatçılar Birliği Raşit Güntaş Konferans Salonu' nda gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını DENİB Yönetim Kurulu Başkan Vekili İbrahim UZUNOĞLU yaptı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nin çok değerli Öğretim Görevlisi konusunda uzman Sayın Ufuk BATUM'un sunumuyla gerçekleştirilen programa, çok sayıda firma temsilcileri katıldı.

 
 

DENİB, Prof. Dr. Kerem ALKİN’ i Ağırladı...
 
 

  
 

 

Birliğimiz evsahipliğinde, DEGİAD, TÜGİAD ve Kordon Gümrük Müşavirliği AŞ. işbirliğiyle 21 Mart 2016 Pazartesi günü DENİB Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda, ülkemizin yetiştirdiği değerli ekonomistlerden Prof.Dr. Kerem ALKİN 2015 yılı ekonomik tablosunu değerlendirerek, bu değerlendirmeler ışığında 2016 ekonomisi hakkındaki öngörülerini anlattı.

 
 

DENİB 5. Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması Tanıtım Toplantısı Yapıldı.
 
 

  
 

 

Türkiye'de markalaşmaya dikkat çekmek, sektöre genç ve yaratıcı tasarımcılar kazandırmak amacıyla düzenlenen ve bu yıl 5.si yapılacak olan "TECH ANATOLIA” temalı DENİB Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması'nın tanıtım toplantısı, 21 Mart 2016 Pazartesi günü DENİB Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Ekonomi Bakanlığı ve TİM destekleriyle DENİB tarafından düzenlenen yarışmanın ilki 2012 yılında "EKOLOJİ”, ikincisi 2013'de "SU” , 2014 yılında üçüncüsü "DÖNÜŞÜM” ve 2015 yılında ise dördüncüsü "RÜYA&DÜŞLER” temalarıyla gerçekleştirilmişti.

 
 

DENİB Akademi "Denizli İnovasyon Stratejisini Oluşturuyor" Eğitim Programı
 
 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği eğitim faaliyetlerini yürüten DENİB Akademi, 10-11 ve 17-18-19 Mart 2016 tarihlerinde "Denizli İnovasyon Stratejisini Oluşturuyor Projesi” kapsamındaki eğitim programları gerçekleştirdi. T.C. Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın 2015 Yılı Teknik Destek kapsamında desteklenen proje etkinliğinde toplamda 20 firmanın katıldığı 5 gün süren eğitimde İnovasyon ve Kurumiçi Girişimcilik konuları etraflıca ele alınırken aynı zamanda metodolojiler katılımcılar tarafından uygulamalı yapıldı.

 
 

TİM Başkanı BÜYÜKEKŞİ : "Türkiye, Faiz Artırmamakla Doğru Karar Verdi"
 
 

  
 

 

2015'in yaz aylarında küresel piyasalardaki sıkılaşma nedeniyle bazı ülkelerin faiz artırmaya başladığını gördük. Türkiye için de aynı yolu önerenler hatta bunun kaçınılmaz olduğunu söyleyenler, Merkez Bankamızı bu yola zorlayanlar oldu. TİM, İhracatçı Birlikleri ve ihracatçılar olarak bunun hep karşısında olduk. Faiz artırım fikrine hep mesafeli baktık. Aradan geçen zaman Türkiye olarak faiz artırmamak ile doğru bir tercih yaptığımızı göstermeye başladı. Avrupa ve Japonya Merkez Bankalarının ardından dün ABD Merkez Bankasından gelen açıklamalar kısa vadede piyasalar için pozitif işaretler verdi.

 
 

Türkiye İnovasyon Haftası 2016 İzmir' den Başladı!
 
 

  
 

 

TİM Başkanı BÜYÜKEKŞİ, gençlerin gözde oyun aplikasyonu ile inovasyona dikkat çekti: "Türkiye'de şeker fabrikalarının cirolarını toplasak, değeri Candy Crash etmez.” TİM Başkanı Mehmet BÜYÜKEKŞİ, "Bugün gençlerin cep telefonlarında oynadığı Candy Crash'ın değeri 5,9 milyar dolar. Türkiye'deki tüm şeker fabrikalarının cirolarını toplasak bu kadar etmez. Bu rakamlar ilham vermeli. 2023 ihracat hedefi, işte bu nedenle inovasyon, tasarım, Ar-Ge ve markanın önemine binaen koyuldu” dedi.

 
 

TİM ile Borsa İstanbul, İhracatçıyı Kur Riskine Karşı Bilgilendirdi…
 
 

  
 

 

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Borsa İstanbul iş birliğinde düzenlediği konferansla ihracatçıları döviz risklerinden koruma ve sermaye piyasaları aracılığıyla finansman sağlama avantajları konusunda bilgilendirdi. "Sermaye Piyasaları Yoluyla Finansman Sağlama Alternatifleri ve Kur Riski Yönetimi” konulu konferansta TİM Başkanı Mehmet BÜYÜKEKŞİ, Borsa İstanbul Genel Müdür/CEO'su Tuncay Dinç ile Borsa İstanbul uzmanları, PETKİM, TEB ve Çuhadaroğlu Metal Sanayi yöneticileri ihracatçılar ile deneyimlerini paylaştı.

 
 

DENİB, Türk Havlusunun Tanıtımı İçin Yeniden ABD' de...
 
 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği tarafından Ekonomi Bakanlığı'nın desteği ile yürütülmekte olan URGE Projesi kapsamında, Amerika Birleşik Devletleri'ne düzenlemiş olduğu yurt dışı pazarlama faaliyetlerine dördüncüsü ile devam ediyor. "Home Textiles Today” Dergisi Kokteylinde "TURKISH TOWELS” Damgası. "Turkish Towels” konseptiyle New York'ta 13-17 Mart 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan "Market Week”e katılmak üzere proje katılımcısı 17 firma ile New York'ta bulunan DENİB heyeti, HT&T kokteyli ile "Global Home Show” etkinliğine start vermiş oldu.

 
 

2016 Denizli Ekonomisinin Aktörleri Ödül Töreni Yapıldı...
 
 

  
 

 

Denizli Sanayi Odası, Ticaret Odası , Ticaret Borsası ve Birliğimiz işbirliğiyle 12 Mart 2016 Cumartesi günü Anemon Otel'de "2016 Denizli Ekonomisinin Aktörleri Ödül Töreni'” gerçekleştirildi. Törene Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sema RAMAZANOĞLU, Denizli Valisi Şükrü KOCATEPE, Ak Parti Denizli Milletvekili Şahin TİN, CHP Denizli Milletvekili Kazım ARSLAN, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman ZOLAN, Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet ÖZER, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat KEÇECİ, Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim TEFENLİLİ, Denizli İhracatçılar Birliği Başkan Vekili İbrahim UZUNOĞLU, Denizli protokol üyeleri ve çok sayıda işadamı /sanayici katıldı.

 
 

“Verimli Bir İşyeri için (5S) * Verimlilik Artırma Teknikleri (KAIZEN)“ Eğitimi...
 
 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği'nin eğitim faaliyetlerini yürüten DENİB Akademi, 9 Mart 2016 Çarşamba günü Verimli Bir İşyeri için (5S) ve Verimlilik Artırma Teknikleri (KAIZEN) Eğitimi'ni gerçekleştirdi. Eğitimde katılımcıları Neden 5S? 5S Adımları, 5S'in Önemi, Örnek 5S Uygulamaları, Müşteri beklentisi, Yalın üretim, Kurum, KAIZEN nedir? Örnek KAIZEN Çalışması ve KAIZEN Uygulaması konularında İnotec Akademi Genel Müdür'ü Hayati ÇAĞLAR bilgilendirdi 5S ve KAİZEN sistemini uygulayan katılımcılarının sorularını ile bu sistemi kullanmak isteyen firmaların sorularını cevaplandırdı.

 
 


DUYURULAR :
1- AB Tarım Mevzuat Değişiklikleri
2- T.C. Kuala Lumpur Büyükelçiliği Ev Sahipliğinde Düzenlenecek Resepsiyon
3- Türkiye-Hollanda İş Forumu 5-6 Nisan 2016, Lahey
4- Kariyer Günü
5- Mısır Kayıt Sistemi
6- Ekonomi Bakanlığı Destekli Eğitim Programları