07.03.2018


 

DENİB, Tekstil ve Hazır Giyim Sektör Kurullarını Ağırladı...
 

 

  
 

 

Tekstil ve Hazır Giyim Sektörleri İstişare Toplantısı, 24 Şubat 2018 Cumartesi günü Denizli'de düzenlendi. Denizli İhracatçılar Birliği ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya; Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli Milletvekilleri Şahin Tin ve Cahit Özkan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Hazır Giyim ve Konfeksiyon Sektör Kurulu ve İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, Tekstil ve Hammaddeleri Sektör Kurulu ve İTHİB Başkanı İsmail Gülle, TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert ile Türkiye'nin tekstil ve hazır giyim sektörlerinin önde gelen birlik ve kurumlarının başkanları ve temsilcileri katılım sağladı.

 
 

DENİB’den Denizli’de Bir İlk...
 

 

  
 

 

Ekonomi Bakanlığı'nın destekleri ile Denizli İhracatçılar Birliği'nin koordinatörlüğünde yürütülmekte olan Denizli Ev Tekstili Yurt Dışı Pazarlama Takımı Ur-Ge Projesi, faaliyetlerine yoğun bir şekilde devam ediyor.

Geçtiğimiz dönemlerde yurt dışında birçok faaliyet gerçekleştiren, dünyanın çeşitli ülkelerinde en prestijli fuarlara ve hedef ülkelerde yapılan ikili görüşmelere katılım sağlayarak Denizli ev tekstili sektörünü tanıtan proje katılımcısı firmalar, bu kez de 10 farklı ülkeden gelen 20 kişilik alım heyetinin temsilcilerini ağırladı ve Denizli'de bir ilke imza attı.

28 Şubat-1 Mart tarihlerinde Pamukkale Colossae Thermal Otel'de gerçekleştirilen ikili görüşmelere, proje kapsamında yer alan pek çok Denizli firmasının yöneticileri ve alım heyetinin temsilcileri katıldı.

 
 

DENİB 6. Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması Muhteşem Finalle Gerçekleştirildi.
 

 

  
 

 

Ekonomi Bakanlığı himayelerinde Denizli İhracatçılar Birliği tarafından bu yıl 6.sı düzenlenen " DENİB Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması "muhteşem finalle sonuçlandı. Yarışmada, Gülhan ATEŞ birinci, Melike DOLAN ikinci, Şilan GÖKER üçüncü oldu . Jüri Özel Ödülünü ise Abdul Cihat SÜNBÜL aldı.

Denizli İhracatçılar Birliği tarafından sektöre yenililikçi, yaratıcı tasarımcılar kazandırmak amacıyla bu yıl 6. kez düzenlenen, " DENİB Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması” nın finali 24 Şubat 2018 tarihinde Denizli Colossae Thermal Otel'de Rönesans Ajans Akif Örük koreografisiyle gerçekleştirildi.

 

 
 

DENİB Genç Mucitler Aranıyor İnovatif Fikirler Yarışmasının Finalistleri Belirlendi...
 

 

  
 

 

Proje ve İnovasyon kültürünün daha küçük yaşlarda tesis edilmesi amacıyla, Denizli İhracatçılar Birliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonunda, ilimizde İlkokul - ortaokul ve lise eğitimi görmekte olan öğrenciler arasında düzenlenen Genç Mucitler Aranıyor İnovatif Fikirler Yarışması'na Denizli genelinde büyük ilgi gösterildi ve 1000'in üzerinde proje başvurusu gerçekleşti.

Gelen yoğun başvuruların ön elemesi, Milli Eğitim Ar-Ge Strateji Geliştirme Şubesi'nden Güllü Ulutaş ve İrem Moralıoğlu, Teknoloji ve Bilim Koleji Okulu Elektronik Öğretmeni R.Deniz Ersoy, Serhan Demir, Ramazan Dursun, Enerji Öğretmeni Semih Çetinbay, Birliğimiz personeli Özlem Güler'den oluşan jüri tarafından gerçekleştirilmiş olup, her kategori için 10 asil 5 yedek finalist belirlendi.

 
 

Smart And Small Talk Profesyoneller İçin Akılcı ve Kısa Konuşma Sanatı Eğitimi Gerçekleştirildi.
 

 

  
 

 

DENİB AKADEMİ 3 Mart 2018 Cumartesi günü Smart And Small Talk Profesyoneller İçin Akılcı ve Kısa Konuşma Sanatı Eğitimini Denizli İhracatçılar Birliği Nihat Zeybekci Toplantı Salonu'nda gerçekleştirdi.

Düzenlenen eğitim programında; kişinin mevcut durum analizi, kendini anlayış biçimi, konuşmayı sabote eden kelimelerden kurtulmak, konuşma sırasında açılan parantezler, zihni odakta tutma, kelime dizini akışı, kısa ve net ifade kullanımı, muğlak ifadelerden uzaklaşma, anlaşılabilir olma, psikolojik etkenler, kişilik envanteri çalışması, konuşmayı yöneten tavırlar, amaçtan uzaklaşma, muhatapla senkronizasyon oluşturma, aynalama tekniği, dinleme, anlama, mesleki terminoloji kullanımı, ses tonu, nefes kontrolü, vurgu ve beden dili mesajları konularında MasterClass Reklam ve Organizasyon'dan Zeycan Deniz Beyaz tarafından bilgi verildi.

 
 

Şubat Ayı İhracat Rakamları Basın Toplantısında Değerlendirildi...
 

 

  
 

 

Basın mensuplarının yoğun ilgi gösterdikleri toplantıya, TİM Başkan Vekili ve DENİB Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kocasert, DENİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sedat Erikoğlu ve DENİB Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Serdar Mutlubaş katılım sağladı.

Güçlü İhracat Performansımız Sürüyor...

2018 yılına da ihracat performansı açısından oldukça iyi başladıklarını, ocak ayıyla birlikte on beş aydır süregelen ihracat artışının şubat ayıyla birlikte on altıncı aya taşındığının altını çizen TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, Türkiye'nin şubat ayı ihracat performansının TİM verilerine göre ihracat tarihinin en iyi şubat ayı performansı olduğunu söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

"Ülkemiz ihracatı, şubat ayında yüzde 14,8 artarak 12 milyar 889 milyon USD oldu. Ocak-Şubat döneminde ise, ülkemiz ihracatının yüzde 12,8 artışla 25 milyar 346 milyon USD'ye ulaştığını görüyoruz. Ülkemiz ihracatının şubat ayında sergilediği performans, TİM verilerine göre ihracat tarihimizin en iyi şubat ayı performansı olarak göze çarpıyor.

 
 

2018 Yılı Şubat Ayı İhracat Değerlendirme Raporu
 

 

  
 

 

01 Ocak 2018 - 28 Şubat 2018 tarihleri arası iki aylık sürede Birliğimizce kayda alınan ihracat rakamı geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık %10,99 artarak 367.884.911 USD den 408.324.496 USD ye ulaşmıştır. 2017 Şubat ayında 175.964.865 USD olan ihracatımız da geçen yıla göre %13,13 artarak Şubat 2018 de 199.070.074 USD olarak gerçekleşmiştir.

2018 Yılı Şubat Ayı içerisinde, Birliğimiz ihracatının ön sıralarında yer alan sektörlerden Hazırgiyim ve Konfeksiyon ihracat kayıt rakamı geçen yıla göre %12,79 artarak 83.581.362 USD, Tekstil ve Hammaddeleri ihracat rakamları da %27,23 artışla 26.792.077 USD olarak gerçekleşmiştir.

 
 

English For Effective Telephone Communication / Telefonda Etkili Konuşma Becerileri Eğitimi...
 

 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği Nihat Zeybekci Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen eğitime firmaların satış temsilcileri, genel müdürleri ile ihracat müdürleri katılım sağladı.

ENFIST International House İstanbul'dan Nick WILLCOCKS tarafından gerçekleştirilen eğitim programında; telefonda tanışma, konuşma becerilerini gözden geçirme, doğru kişiye ulaşma, iletişim problemlerinin üstesinden gelme, bilgi alış verişinde bulunma, konuşma esnasında not alma, mesaj alma ve bırakma, organizasyon yapma, etkinlik ve randevu planlama, şikâyet bildirme ve alma, şikâyet stratejileri, problem çözme, analiz, geri bildirim, ses tonu ve içerik konularında bilgi verildi.

 
 

Denizli Ev Tekstili Kuveyt ve Dubai’ de...
 

 

  
 

 

Kuveyt ve Dubai'de alıcılar ile Denizli ev tekstili firmalarını buluşturan program 10-15 Şubat 2018 tarihleri arasında Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) öncülüğünde gerçekleştirildi. Ekonomi Bakanlığı desteği ile yürütülmekte olan "Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (URGE) Projesi” kapsamında toplam dokuz küme katılımcımız her iki şehirde yaklaşık 60 sektör temsilcisi ile görüşme fırsatı buldu. Türk havlusunun uluslararası arenadaki yeri günden güne artan kalite ve tasarım vurgusu ile rakiplerinden öne çıkmaya devam ediyor. 
 

Sosyal Medya Yönetimi Eğitimi...
 

 

  
 

 

Eğitimde katılımcılara dijital dünyaya giriş, dönüşüm ekonomisi, dijital kanallar, strateji oluşturulması, içerik yönetimi, kullanıcı deneyimi, sosyal medya yönetimi, analiz, satın alma, bütçe, kriz yönetimi, dönüşüm, gartner gözünden teknoloji, dijital pazarlama ve reklam grafiği, rakamlarla 2017'nin sosyal medyası, 2018 sosyal medya kullanıcı sayıları, kurumsal sosyal medya adaptasyonunun beş aşaması, kurumlar sosyal medyayı nasıl kullanıyor, kurumsal SM stratejisinde yedi kritik adım, kurumsal SM içerik kullanım 2018 trendleri, SM destekli müşteri deneyimi yönetimi, kurumsal dönüşüm, kurumlar sosyal medyada nelere para harcıyor konularında NMT Danışmanlık ve Eğitim Merkezi'nden Murat Erim tarafından bilgi verildi.

 
 

Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan’ dan DENİB’ e Ziyaret
 

 

  
 

 

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli İhracatçılar Birliği'ni ziyaret etti. 12.02.2018 tarihinde düzenlenen DENİB Yönetim Kurulu Toplantısı'na katılan Sayın Zolan; Denizli ile ilgili hayata geçen, yapım aşamasında olan ve planlanan projeler hakkında bilgi verdi.

Denizli'nin sanayici bir kent olduğuna değinen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, ilimizin üretim ve ihracatla büyümeye devam etmesinin önemini vurguladı.

 
 

DENİB AKADEMİ, Ben Var mıyım?
 

 

  
 

 

Programda Ben var mıyım? Kabul ediyor muyum? Değerli miyim? Güvenilir miyim? Seviliyor muyum? sorularının cevaplarının, bir insanın hayatında başarılı ve mutlu olabilmesi için nasıl ve ne kadar önemli olduğunu, yaşarken çevremizdekilere bu soruların cevaplarını hissettirmenin bir insan kazanmadaki yerini ve toplumda bir bireyin kendi yerini nasıl kendisinin belirlediğini İzgören Akademi'den Gökhan Okçu aktardı ve bu yıl da DENİB AKADEMİ'de iz bıraktı.

Denizli İhracatçılar Birliği Raşit Güntaş Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen programa, Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri İsa Dal ile Bekir Serdar Mutlubaş'ın yanı sıra, DENİB'e üye firmalardan temsilciler katılım sağladı.

 
 

Denizli Dünya İle Rekabete Hazırlanıyor Eğitim Programı Projesi
 
 

  
 

 

2017 yılı Teknik Destek Programı kapsamından yararlanmak üzere 29/12/2017 tarihinde T.C. Güney Ege Kalkınma Ajansı'na sunulan "Denizli Dünya İle Rekabete Hazırlanıyor Eğitim Programı” isimli proje yapılan değerlendirmeler neticesinde GEKA tarafından başarılı bulunmuş olup, projenin Teknik Sözleşmesi 1 Şubat 2018 tarihinde imzalanmıştır.

Projenin imzalanmasından sonra GEKA ve DENİB tarafından faaliyet takvimi çalışmaları yapılacak olup bu proje kapsamında 25 kişiye Yeni Dünyada Rekabet ve Yöneticilik, Sürdürülebilir Rekabet Gücü için Yönetim Yaklaşımları, Hedeflerle Yönetim, Yüksek Performans İçin Süreçlerle Yönetim, Etkin Ekip Yönetimi İçin İpuçları, Yönetici Olarak Ben, Liderler İçin İletişim Gücü, Müşteri Odaklı Olmak Nasıl Fark Yaratır, Yenilikçi Çözümler Geliştirme ve Karar Alma, Değişimi Anlamak Yönetmek ve Öncülük Etmek, Stratejik Bakış konu başlıklarını içeren 6 günlük toplamda 30 saatlik bir eğitimin Şubat, Mart ve Nisan ayları içerisinde yapılması planlanmaktadır.

 
 

Finansçı Olmayanlar İçin Finans Eğitimi...
 

 

  
 

 

Eğitimde katılımcılara Finans fonksiyonu ve gelişimi, Finans, Finansman ve Finansal Yönetim, Finansın organizasyondaki yeri, bilginin kullanımı ve kullanıcılar, temel finans kararları, paranın zaman değeri, gelecekteki değer excel çözümü, bugünkü değer excel çözümü, Anüitede GD Hesabı Formülü, Nominal Faiz Oranı, Periyodik Oran, Nominal-Reel Faiz ayırımı, Faiz Oranını etkileyen faktörler, finansal tablolar nasıl okunmalı, Planlama, finansal tablolar, bilanço, gelir tablosu, nakit akım tablosu, varlıklar, yabancı kaynaklar, özkaynaklar, muhasebe denkliği, finansal tablolar arasındaki ilişkiler, firma türleri, bilançoda ortaklık hissesinin raporlanması, finansal tabloların dış kullanıcılar tarafından kullanımı, finansal analiz, analiz araçları, Oranlar, likidite oranları, iş akışı vs. konuları excelde yapılan uygulamalar ve değerlendirmelerle interaktif olarak Pamukkale Üniversitesi Öğretim Görevlisi, SMMM ve Bağımsız Denetçi Mehmet Sağdıç tarafından bilgi verildi.

 
 

KOBİ Buluşmalarına DENİB Ev Sahipliği Yaptı...
 
 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği'nin ev sahipliğinde düzenlenen ve Bloomberg HT'de Çıkış Yolu programında yayınlanan "QNB Finansbank KOBİ ve Tarım Bankacılığı KOBİ Buluşmaları” toplantısı  düzenlendi.

Çıkış Yolu programının sunucusu Sami Altınkaya'nın moderatörlüğünde gerçekleştirilen, TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci ve QNB Finansbank Bireysel ve KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Erkin Aydın'ın konuk olarak katıldığı toplantıya Denizlili sanayiciler ve ihracatçılar son derece yoğun ilgi gösterdi.

KGF Katkı Sunmaya Devam Edecek…

Söz konusu toplantıda yapılan değerlendirmelerde, Kredi Garanti Fonu aracılığıyla sağlanan finansmanın ekonomi açısından oldukça önemli bir araç olduğunun altı çizilerek, 2018 yılında sağlanacak fonun da piyasalara önemli katkısının olacağını belirtildi.

 
 

Dünya Gümrük Günü Çerçevesinde DENİB'e Ziyaret…
 
 

  
 

 

Denizli Gümrük Müdürü Mehmet Şensoy ve beraberindeki heyet, 25 Ocak 2018 Perşembe günü Dünya Gümrük Günü etkinlikleri çerçevesinde Denizli İhracatçılar Birliği'ne bir ziyaret gerçekleştirdiler.

DENİB Başkan Vekili İbrahim Uzunoğlu'nun ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette, Denizli Gümrük Müdürlüğü ve DENİB'in koordinasyon halinde çalışan iki kurum olduğu ve hizmet kalitesinin her geçen gün artması için her iki kurumun da özveri ile çalıştıkları vurgulandı.

 
 

Türk Eximbank Türev Ürünler Bilgilendirme Toplantısı...
 
 

  
 

 

DENİB Akademi, 2018 Yılı Eğitim Faaliyetlerine Türk Eximbank ve Denizli İhracatçılar Birliği işbirliği ile 18 Ocak 2018 tarihinde gerçekleştirdiği "Türk Eximbank Türev Ürünler Bilgilendirme Toplantısı” ile başladı.

İhracatçılarımıza kredi ve sigorta hizmeti sunan Türk Eximbank'ın döviz piyasalarındaki olası kur oynaklıkları sonucunda oluşabilecek kur risklerinden korunabilmesi için 1 Aralık 2017 tarihi itibariyle hizmete sunmaya başlamış olduğu nakdi uzlaşmalı döviz kuru opsiyon işlemleri ve nakdi uzlaşmalı döviz kuru forward işlemleri hakkında, Türk Eximbank Hazine Daire Başkanı Serhat Sefer ile Uzman Cemile Ezgi Akgül Temel katılımcılara bilgilendirme yaptılar ve katılımcıların sorularını cevapladılar.

 
 

HEIMTEXTIL'e "Turkish Towels" Damgası...
 

 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği geride kalan iki senenin ardından, bu sene üçüncü kez "Turkish Towels” markasıyla Heimtextil Fuarı'na katılım sağladı. Denizli firmalarının yoğun olarak yer aldığı 8.0 ve 9.0 hollerinin birleştiği ana geçiş noktasında olan "Turkish Towels” standı yoğun ilgi gördü.

Fuarla ilgili açıklamalarda bulunan TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, özellikle 2017 yılında Turkish Airlines Euroleague Final Four maçlarında ve TEB-BNP Paribas ortaklığında düzenlenen Maria Sharapova ile Çağla Büyükakçay'ın karşılaştığı müsabakada "Turkish Towels” markasının sponsorluğunun tüm dünyada ilgi çektiğini belirterek sözlerine şöyle devam etti:

"Son yıllarda markalaşma çalışmalarımızı hızlandırdık ve bu sene 3. kez Heimtextil Fuarı'nda Turkish Towels markamızla yerimizi aldık. Görüyoruz ki, uluslararası arenada gerçekleştirdiğimiz sponsorluklar Türk havlusunun tanıtımı için büyük katkı sağlıyor. Özellikle basketbol ve tenis maçlarında yaptığımız tanıtımların olumlu geri bildirimlerine dünyanın en büyük ve en prestijli fuarlarından biri olan Heimtextil'de yakından şahit olmak bizi son derece sevindirdi.

Fenerbahçe Spor Kulübü Denizli Şubesinden DENİB' e Ziyaret
 
 

  
 

 

Fenerbahçe Spor Kulübü Denizli Şubesi Başkanı Emrah Tünay ve Yönetim Kurulu Üyeleri, TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert'i ziyaret etti.

2015 yılının Ocak ayından itibaren başlatılan Fenerbahçe Spor Kulübü Denizli Şubesi olma yolundaki çalışmalar, geçtiğimiz haftalarda olumlu sonuçlanmış ve şubeleşme yolunda önemli adımlar atılmıştı.

200. ÜYE SÜLEYMAN KOCASERT OLDU

Denizli genelinde temsilci sayısını hızla artıran Fenerbahçe Spor Kulübü'ne bir üye daha kazandırıldı. TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün, Denizli'deki 200. temsilci üyesi oldu. Böylelikle Denizli'de şubeleşme çalışmalarının tamamlanması için kulüp tüzüğünce gerekli olan 200 üye rakamına da ulaşıldı ve kuruluş işlemleri tamamlanmış oldu.

27 Kasım 2017 tarihinde Denizli'yi ziyaret eden Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile bir araya gelen Kocasert, böylelikle Aziz Yıldırım'a vermiş olduğu sözü de yerine getirdiğini belirterek, Fenerbahçe'ye temsilci üye olarak şubeleşme yolunda anlamlı bir katkısının olmasından dolayı gurur ve mutluluk duyduğunu ifade etti.


DUYURULAR :
1- İnovaLİG 2018 Başvuruları
2- Pazara Giriş Belge Desteği KEP Üzerinden Başvuru Ekleri Hk. - ÖNEMLİ
3- 2017/4 Sayılı Kararın Uygulama Usul ve Esasları Genelgesi Değişikliği Hk. - ÖNEMLİ
4- 2010/6 Sayılı Tebliğ Uygulama Usul ve Esasları Değişikliği Hk. - ÖNEMLİ