11.01.2017


 

 
 

Heimtextil Frankfurt 2017 Başladı...
 
 

  
 

 

Denizli için son derece önemli olan Heimtextil Fuarı 10 Ocak 2017' de Almanya'nın Frankfurt kentinde başladı. Cuma gününe kadar devam edecek fuara Türkiye'den 245 firma katılırken, fuarda DENİB üyeleri tarafından 72 stand açıldı.  Denizli İhracatçılar Birliği, geçtiğimiz senenin ardından bu sene de "Turkish Towels" markasıyla Heimtextil Fuarı'ndaki yerini alarak, Türk havlusunun tanıtımını yaptı ve fuara katılan üyelerinin görüşme yapmalarına imkan sağladı.

 
 

DENİB Heimtextil Katılımcılarını Topladı
 

 

  
 

 

10-13 Ocak 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan Heimtextil Fuarı öncesinde geleneksel olarak gerçekleştirilen değerlendirme toplantısı, Heimtextil' e katılacak olan firmaların katılımları ve Denizli İhracatçılar Birliği'nin organizatörlüğünde, 05 Ocak 2017 tarihine Polis Evi' nde düzenlendi. Toplantıda, 2016 yılında ülkemizde ve dünyada yaşanan önemli ve ekonomik gelişmeler ile mevcut durum değerlendirilirken, 2017 yılına ilişkin beklentilerin paylaşıldığı bir sunum gerçekleştirildi.

 
 

DENİB Yeni Yıla Ankara Temaslarıyla Başladı…
 

 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman KOCASERT, Başkan Yardımcısı Sedat ERİKOĞLU, Yönetim Kurulu üyeleri İsa DAL ve Süreyya ÇALIŞKAN ‘dan oluşan bir heyet, 04 Ocak 2017 tarihinde Ankara'da bir dizi ziyarette bulundu. Ekonomi Bakanı Sayın Nihat ZEYBEKCİ, Ekonomi Bakan Yardımcısı Sayın Fatih Metin, Ekonomi Bakanlığı Müsteşarı Sayın İbrahim ŞENEL, Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Tarık SÖNMEZ, 23.24.25. Dönem Denizli Milletvekili ve Ekonomi Bakanımızın Danışmanı Sayın Mehmet YÜKSEL, İhracat Genel Müdürü Sayın Özgür Volkan AĞAR, Adalet Bakan Yardımcısı Sayın Bilal UÇAR, Gümrük ve Ticaret Müsteşarı Sayın Cenap AŞCI, Sanayi, Ticaret, Enerji ve Tabii Kay. Bil. Tek. Komisyonu Başkanı Sayın Ziya ALTUNYALDIZ, Karayolu Düzenleme Genel Müdürü Sayın Saim İLÇİOĞLU ve Gazi Meclisimiz ziyaret edildi.

 
 

2016 Yılı İhracat Değerlendirme Raporu
 
 

  
 

 

1 Ocak - 31 Aralık 2016 tarihleri arası Birliğimizce kayda alınan ihracat rakamı geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık %1,87 artarak 2.109.290.543 USD den 2.148.744.584 USD ye yükselmiştir. Aylık değerlendirmede ise Aralık 2016 içerisinde kayda alınan ihracat rakamı %5,06’lık bir değişimle 188.310.053 USD olmuştur. Geçen yıl bu rakam 179.237.979 USD olarak gerçekleşmiştir.

 
 

DENİB Başkanının Yeni Yıl Mesajı
 
 

  
 

 

2016 yılını geride bırakırken birçok zorluğa tanıklık ettiğimizi görüyoruz. Başta hain darbe girişimi olmak üzere, yakın coğrafyalarımızda terör olaylarının eksik olmadığı, küresel ticarette yaşanan baskılardan dolayı, ülke ekonomisinde önemli gelişmelerin yaşandığı bir sene geçirdik. Özellikle hain darbe girişimi, küresel ekonominin beklentilerin çok altında büyüyecek olması ve dünya mal ticaretinin gerilemesi ihracatımızda da önemli sınavlar yaşamamıza yol açtı. Ancak, özellikle Kasım ve Aralık aylarında ihracatımızda ciddi sıçramalar yaşandı.

 
 


DUYURULAR :
1- Yönetmelik Taslağı
2- ABD / Sübvansiyon Soruşturması
3- AB Tarım Mevzuatı Değişiklikleri
4- Türkiye-Çekya İş Forumu, 1 Şubat 2017, İstanbul
5- Demiryolu Koordinasyon Kurulu Yönetmelik Taslağı
6- Uluslararası Bağdat Tarım ve Makine Fuar Sergisi
7- GEKA Denizli Yatırım Destek Ofisince Hazırlanan Bilgilendirme Serisi
8- DTÖ'nün E-ping Sitesi Hk.
9- AB Mevzuat Değişiklikleri