16.05.2018


 

DENİB’ den Ankara Ziyareti...
 

 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği, DENİB AİLESİ üyelerinden oluşan heyet, 08 Mayıs 2018 Salı günü Hüseyin Memişoğlu Başkanlığında Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Ekonomi Bakanlığı Müsteşarı İbrahim Şenel, Ekonomi Bakanı Başdanışmanı ve 23. 24. 25. Dönem Denizli Milletvekili Mehmet Yüksel ile İhracat Genel Müdürü Ö. Volkan Ağar'ı makamlarında ziyaret etti.

Ziyaretin ardından görüşlerini dile getiren Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Memişoğlu "Ankara ziyaretimizde Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci'nin misafiri olduk. Ziyaretimizde ülkemizin ekonomik gelişmelerini değerlendirirken Bakanımızı Birliğimizin çalışmaları ve projeleri hakkında bilgilendirdik, karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk. Bizim için verimli bir ziyaret oldu, misafirperverliklerinden dolayı kendilerine teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.

 
 

DENİB' in Yeni Başkanı Hüseyin MEMİŞOĞLU Oldu…
 

 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği, seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı'nı 17 Nisan 2018 tarihinde DENİB'de gerçekleştirdi. TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, 8 yıldır taşıdığı bayrağı Hüseyin Memişoğlu'na devretti.

Denizli İhracatçılar Birliği, Olağan Genel Kurul Toplantısı'nı gerçekleştirdi. DENİB Raşit Güntaş Konferans Salonu'nda yapılan Genel Kurul'da seçim heyecanı yaşandı. 8 yıldır görev yapan TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert DENİB Başkanlığı'nı Hüseyin Memişoğlu' na devretti. Genel Kurul, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Ardından yönetim ve denetim kurullarının raporları, bilanço, gelir gider ve tahmini bütçe hesapları okunarak kabul edildi.

 
 

24. İstanbul Uluslararası EVTEKS Fuarı Kapılarını Açtı...
 

 

  
 

 

Dünyanın en büyük iki ev tekstili fuarlarından biri olan ve bu yıl 24.'sü düzenlenen İstanbul Uluslararası Evteks Fuarı Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin tarafından gerçekleştirilen törenle açıldı. Fuarda bu yıl toplamda yaklaşık 800 stand açılırken bu standların 95'ini Denizlili firmalar oluşturmakta.

Evteks Fuarına Denizli'den katılan heyette ise AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Hüseyin Memişoğlu, Denizli Ticaret Odası Meclis Başkanı Salih Sarıkaya, BASİAD Başkanı Selim Kasapoğlu, DEGİAD Başkanı Melek Sözkesen yer aldı.

 
 

DENİB' den İki Alım Heyeti Daha...
 

 

  
 

 

Ekonomi Bakanlığı'nın destekleri ile Denizli İhracatçılar Birliği'nin koordinatörlüğünde yürütülmekte olan Denizli Ev Tekstili Yurt Dışı Pazarlama Takımı I-II Ur-Ge Projeleri faaliyetlerine yoğun bir şekilde devam ediyor.

Geçtiğimiz dönemlerde yurt dışında birçok faaliyet gerçekleştiren, dünyanın çeşitli ülkelerinde en prestijli fuarlara ve hedef ülkelerde yapılan ikili görüşmelere katılım sağlayarak Denizli ev tekstili sektörünün tanıtılmasına katkıda bulunan Denizli İhracatçılar Birliği URGE Projesi kapsamında 7-8 Mayıs 2018 tarihlerinde Kuzey Avrupa Ülkeleri Alım Heyeti'ni; 9-10 Mayıs 2018 tarihlerinde ise Batı Avrupa Alım Heyeti'ni ağırladı.

 
 

Amerikan-Türk Konseyi' nden DENİB' e Ziyaret
 

 

  
 

 

Türkiye ve ABD arasındaki ticari ilişkileri geliştirmek için kurulan Amerikan - Türk Konseyi (ATC) Başkanı Howard Beasey, 27.04.2018 Cuma günü Denizli İhracatçılar Birliği'ne bir ziyaret düzenledi.

DENİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sedat Erikoğlu, DENİB Muhasip Üyesi Selim Yaymanoğlu ve DENİB Yönetim Kurulu Üyesi Mukaddes Başkaya'nın ev sahipliğinde gerçekleşen ve iki ülke arasındaki dış ticaret verilerinin ele alındığı toplantıda, 2017 yılında Türkiye ve ABD'nin dış ticaret rakamının 20 milyar USD'yi aştığının ve 2018 yılının geride kalan ilk 4 ayında da dış ticaret ivmesinin devam ettiğinin altı çizildi.

 
 

Turkish Towels’ ın Bu Seferki Durağı Çin...
 

 

  
 

 

Türk havlusu kalitesi ve özgünlüğü ile uluslararası profesyonel alıcıların ilgisini çekmeye, dünyanın dört bir yanında tanınmaya devam ediyor. Türk havlusu rüzgarı bir kez de Çin'de esti.

Her yıl mayıs ve kasım aylarında olmak üzere, yılda iki defa Çin'in Guangzhou şehrinde gerçekleştirilen ve dünyanın en büyük fuarlarından biri olan Kanton Fuarı 01 Mayıs- 5 Mayıs tarihleri arasında düzenlendi ve fuara Denizli'den 20 firma katıldı. Küresel alıcıların buluşma noktası haline gelen fuarda üye firmalarımız sektör temsilcileri ile görüşme fırsatı buldu.

Kanton Fuarı Çin'in bilinen en eski ve en kapsamlı fuarı olarak adlandırılıyor. Son yıllarda gerek artan refah düzeyi gerekse hızlanan ekonomisiyle adeta cazibe merkezi haline gelen Çin'de, Türk havlusunun bilinirliği her geçen sene biraz daha artıyor.

 
 

DENİB Genç Mucitlerini Buldu...
 

 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği tarafından "Genç Mucitler Aranıyor İnovatif Fikirler Yarışması” organizasyonu gerçekleştirildi.

Türkiye'de İnovasyon bilincinin genç nesillere aktarılması amacıyla düzenlenen Genç Mucitler Aranıyor - DENİB İnovatif Fikirler Yarışması'nda Final Heyecanı 14 Nisan 2018 Cumartesi Günü görkemli bir ödül töreni ile gerçekleştirildi. Denizli Protokolünün de katılımlarıyla gerçekleştirilen ödül töreninde 1000'e yakın başvurudan finale kalan 30 icat görücüye çıktı.

 
 

DENİB AKADEMİ Online Pazarlama Stratejileri Eğitimi...
 

 

  
 

 

DENİB Akademi, 15 Mayıs 2018 Salı günü "Online Pazarlama Stratejileri Eğitimi" ni gerçekleştirdi.

Eğitimde katılımcılara Sarpaş Danışmanlık'tan Berke Sarpaş tarafından sosyal medya araçları, dijital itibar, dijital itibar nasıl artırılır, upselling, antropomorfik, marka, etkin marka yönetiminin 5 kuralı, reklamın görsel kuralları, markalarla iletişim, marka elçisi, sosyal medya iletişimi, viral pazarlama, viral pazarlama örnekleri ve sosyal medyada büyümeye yönelik hacking araçları hakkında katılımcılara bilgi verildi.

 
 

DENİB AKADEMİ Nasıl İhracat Yapabilirim Eğitimi...
 

 

  
 

 

DENİB Akademi, 10 Mayıs 2018 Perşembe günü Denizli İhracatçılar Birliği ve Uşak Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim Salonu'nda Nasıl İhracat Yapabilirim Eğitimi'ni gerçekleştirdi.

Eğitimde İhracat Eksperi Ümit Osman Yılmaz tarafından ihracat nedir? adımları, ihracat stratejisi, neden ihracat, ihracata hazırlık, SWOT analizi, hangi ürün, ürünün ihracat potansiyeli, marka, hangi ülke, hedef pazar araştırması, hedef pazara giriş, fiyatlandırma, fiyatı etkileyen unsurlar, kaynaklar, nasıl müşteri bulurum, taşıma şekilleri, ödeme şekilleri ve bazı ülkelere ait ithalat ürün bilgileri ve ihracat tutarları hakkında katılımcılara bilgilendirme yapıldı.

 
 

DENİB AKADEMİ Profesyonel Ekip Yönetimi Eğitimi...
 

 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği'nin eğitim faaliyetlerini yürüten DENİB Akademi, 7 Mayıs 2018 Pazartesi günü "Profesyonel Ekip Yönetimi Eğitimi"   ni gerçekleştirdi.

Eğitimde katılımcılara Indus Consulting'den M. Efsun Yüksel Tunç tarafından kuşaklar, karakterler, kişilik renk analizi, ekip, ekip ruhu, ekip çalışması, hedeflere nasıl ulaşılır, mevcut durum analizi, rakip analizi, stres yönetimi, risk yönetimi, kriz yönetimi, misyon, vizyon, strateji, liderlik ve yöneticilik, güç ve etki, ekip performansı, motivasyon, güven ve süreklilik, ekip performansını artıran koçluk becerileri konularında teorik bilgiler verildi ve aynı zaman da yapılan uygulamalar ile katılımcılar interaktif olarak katıldılar.

 
 

DENİB AKADEMİ, Denizli Dünya İle Rekabete Hazırlanıyor Eğitim Programı Projesi...
 

 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği bünyesinde eğitim faaliyetlerini yürüten DENİB AKADEMİ tarafından rekabet odaklı yönetici geliştirmeyi kapsayan "Denizli Dünya İle Rekabete Hazırlanıyor Eğitim Programı” isimli proje çevresindeki eğitimler 13 Nisan 2018 tarihinde tamamlandı.

T.C. Güney Ege Kalkınma Ajansı tarafından Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen projede orta ve üst düzey yöneticilere 6 gün boyunca yeni dünyada rekabet ve yöneticilik, hedeflerle yönetim, süreçlerle yönetim, etkin ekip yönetimi, liderlik için iletişim, yenilikçi çözümler, karar alma, değişimi anlamak, öncülük etmek ve stratejik bakış başlıklarında eğitim verildi veher bir yönetici İle eğitim saatleri dışında görüşmeler yapıldı.

 

 
 


DUYURULAR :
1- Çeşitli Konular
2- 2010/6 Sayılı Tebliğ Hk.
3- Tasarım Desteği Hk.
4- TİM Bankalar İş Birliği Protokolleri Hk.