02.11.2016


 

DENİB "İhracatın Yıldızları Ödül Töreni" Gerçekleştirildi.
 

 

  
 

 

Her sene olduğu gibi, bu yıl da Denizli İhracatçılar Birliği tarafından "İhracatın Yıldızları Ödül Töreni" organizasyonu 21 Ekim 2016 tarihinde gerçekleştirildi. 2015 yılı ihracat performanslarına göre firma temsilcilerine ödüllerinin takdim edildiği tören, Ekonomi Bakanı Sayın Nihat ZEYBEKCİ ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Vekili Sayın Mustafa ÇIKRIKÇIOĞLU'nun da teşrifleriyle Denizli Anemon Otel'de gerçekleştirildi. TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT' in açılış konuşmasıyla başlayan gecede toplamda 39 ödül , farklı kategorilerde sahiplerini buldu.

 
 

2016 Yılı Ekim Ayı İhracat Değerlendirme Raporu
 
 

  
 

 

01 Ocak 2016 - 31 Ekim 2016 tarihleri arası Birliğimizce kayda alınan ihracat rakamı geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık %0,75 değişimle 1.755.760.189 USD den 1.769.009.911 USD ye yükselmiştir. Aylık değerlendirmede ise Ekim 2016 içerisinde kayda alınan ihracat rakamı %(-)5,07’lik bir azalışla 187.033.655 USD olmuştur. Geçen yıl bu rakam 197.015.602 USD olarak gerçekleşmiştir.

 
 

Başkanın Mesajı – Ekim 2016 İhracat Değerlendirmesi
 
 

  
 

 

İhracatımızı Artıracak Dörtlü Formül:

TİM ve İhracatçı Birlikleri olarak her zaman belirttiğimiz gibi; ihracatımızı ancak Ar-Ge, inovasyon, tasarım ve markalaşma sayesinde artıracağız. Katma değerli ihracatın kalıcı olması, ihracat artışımızın sürdürülebilirliğinin sağlanması gerekmekte. Bu hedeflerimiz doğrultusunda, Tasarım Haftası ve İnovasyon Haftası etkinliklerini bu ay içerisinde gerçekleştirdik. Önümüzdeki ay ise, ilk defa İhracat Zirvesi'ni düzenleyeceğiz.

 
 

DENİB 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Çin' de Kutladı...
 
 

  
 

 

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde kurduğumuz Cumhuriyetimizin 93. yıl dönümü ülkemizde ve yurt dışı temsilciliklerimizde büyük bir coşku ile kutlandı. Guanco Başkonsolosluğumuzun düzenlediği ve Guanco Başkonsolosumuz Sayın Batu Kesmen, Guangdong Eyalet Hükümeti Vali Yardımcısı Sayın Li Chunsheng ve Guanco Siyasi Danışma Konferansı Başkan Yardımcısı Sayın Li Jin'in de yer aldığı Cumhuriyet Resepsiyonu'nda Türk ve Çinli üst düzey birçok temsilci yer aldı.

 
 

İnovasyon Rüzgarı Adana’ da Esti...
 
 

  
 

 

Türkiye İhracatçılar Meclisi' nin organize ettiği, inovasyon kültürünün yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen "Türkiye İnovasyon Haftası”, 27-28 Ekim 2016 tarihlerinde Adana'da düzenlendi. Etkinlik; Adana Valisi Sayın Mustafa BÜYÜK, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Hüseyin SÖZLÜ, TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Sayın Süleyman KOCASERT,Akdeniz İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Sayın Zeki KIVANÇ ve pek çok önemli konuşmacının katılımlarıyla gerçekleştirildi.

 
 

İhracat Destekleri...
 
 

  
 

 

Ülkemiz ihracatı geçtiğimiz yıl 144 milyar dolar olarak gerçekleşerek, 2009 yılından beri ilk kez azalmıştı. Son yıllarda 150 milyar dolar civarında seyreden ihracatımızda, dünya ticaretinde yaşanan gelişmelere bağlı olarak, belli oranlarda artış veya azalışlar yaşanıyor. Özellikle son dönemde Rusya, Irak, Suriye, Libya gibi ülkelerde yaşanan krizler, emtia ve hammadde fiyatlarındaki gerilemeler, jeopolitik riskler, paritenin değişkenliği gibi başlıca sebepler ihracatımızı da olumsuz yönde etkilemekte.

 
 

DENİB- Denizli Gıda Kümesi’ nin Paris Çıkarması
 
 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği tarafından Ekonomi Bakanlığının desteği ile yürütülmekte olan URGE projesi kapsamında faaliyetlerini sürdüren Denizli Gıda Kümesi, yurt dışı pazarlama programlarına bir yenisini ekledi. Rusya, BAE ve İspanya Yurtdışı Pazarlama Programlarının ardından; bu kez de Denizli Gıda Kümesi SIAL Paris Uluslararası Gıda Fuarında 3D 124 nolu standında Denizli tatlarını ziyaretçilerinin beğenisine sundu. 16-20 Ekim 2016 tarihleri arasında Paris/ Fransa'da gerçekleştirilen fuara DENİB; URGE Projesi kapsamında Biriz Kuruyemiş, Hacı Şerif, Kırbıyık Kuruyemiş, Kocabaylar, Nutova, Özpekler Su Ürünleri, Ülkü Meyvecilik, Yenita Gıda olmak üzere 8 üye firma ve 15 kişilik heyet ile katılım sağladı.

 
 

DENİB Akademi “Hedeflerle Yönetim” Eğitim Programı...
 
 

  
 

 

DENİB Akademi, 13 Ekim 2016 Perşembe günü "Hedeflerle Yönetim" konusunda eğitim programı gerçekleştirdi. Eğitmende Neden Hedeflerle Yönetim, Başarının sırrında hedefli olmak mı yatıyor? Amacı, Avantajları, Dezavantajları, Performans Yönetimi, İletişime Katkısı, Yönetim Sistemi, Müşteri Değeri ve Önemi, Çalışanların Katılımı, Sürekli İyileştirme, Çalışanlara yönelik yönetim sisteminin parçaları nelerdir? İş sağlığı ve güvenliği yönetme sistemleri, tedarikçilerimiz nerelerde? Misyon, Vizyon, İşletme içinde hedefler belirlenirken dikkat edilmesi gereken hususlar, Pazar Analizi gibi birçok önemli konuda Celal Bayar Üniversitesi Prof. Dr. Meltem ONAY tarafından katılımcılara bilgi verildi.


DUYURULAR :
1- İran TTM - Ev Tekstili
2- KİK / Korunma Önlemi Soruşturması
3- AB Tarım Mevzuatı Değişiklikleri
4- Meksika Pazarı
5- Tunus 2020 Uluslararası Yatırım Konferansı,(29-30 Kasım 2016)
6- Özbekistan 21.Uluslararası Sergi ve Bilimsel Uygulamalar Konferansı
7- India - Europe 29 Business Forum
8- İstanbul 2016 PPP Zirvesi, 5 Kasım-Swissotel İstanbul
9- Benin / Kotonu İşadamları-İşkadınları Heyeti( 4-7 Aralık 2016)
10- SOLAS Sorunları