18.05.2016


 

 
 

22. İstanbul Uluslararası Evteks Fuarı Kapılarını Açtı…
 
 

  
 

 

Bu yıl 22.'si düzenlenen İstanbul Evteks Fuarı ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. 17-21 Mayıs 2016 tarihlerinde açık olacak fuara Denizli tam kadro katıldı. Ekonomi Bakan Yardımcısı Sayın Fatih METİN' in onurlandırdığı açılış töreninde TİM Başkanı Mehmet BÜYÜKEKŞİ, TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT ve DENİB Yönetim Kurulu üyeleri de hazır bulundu. Açılış töreninde Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih METİN, TİM Başkanı Mehmet BÜYÜKEKŞİ, CNR Holding Pazarlama Grup Başkanı Reha TARTICI ve TETSİAD Başkanı Yaşar KÜÇÜKÇALIK birer konuşma yaptı.

 
 

Trans-Pasifik Ortaklığı Anlaşması'nın Türkiye Ekonomisine ve Dış Ticaretine Etkileri...
 
 

  
 

 

TİM Başkanı Mehmet BÜYÜKEKŞİ, Trans Pasifik Ortaklığı'nın (TPP) Türkiye ekonomisine ve dış ticaretine etkileri üzerine yapılan çalışmaya ilişkin lansman toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. TİM Başkanı BÜYÜKEKŞİ şunları söyledi : Doha Müzakelerinin tıkanması sonucunda dünyada bölgesel ticaret anlaşmaları hız kazandı. TPP anlaşması taraf ülkelerin ekonomik büyüklüğü göz önüne alındığında bu anlaşmalar arasında en büyüğü. Anlaşmanın içeriğinin ve kapsamının genişliği sebebiyle, TPP sadece bir ticaret anlaşması olmanın çok ötesinde.

 
 

Denizli Küresel Fırsatlar Zirvesi, DENİB' in Ev Sahipliğinde Gerçekleştirildi.
 
 

  
 

 

9 Mayıs 2016 Pazartesi günü DENİB'in ev sahipliğinde TİM, Turkishtime,DHL Express Türkiye işbirliğiyle Denizli'de gerçekleştirilen Denizli Küresel Fırsatlar Zirvesi' nde, ihracatta Türkiye'nin konumu ve küresel gelişmeler ışığında yeni pazarlarda izlenecek stratejiler tartışıldı. TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert'in açılış konuşmasını yaptığı zirveye, TİM Genel Sekreteri Dr.H.Bader Arslan, Turkishtime Genel Yayın Yönetmeni Barış Soydan, Bloomberg HT Radyo Genel Yayın Yönetmeni Açıl Sezen, DHL Express Türkiye CEO'su Markus Reckling, DHL Express Türkiye Gümrük Müşteri İlişkileri Müdürü Işın Sarıkaya, KOBİ Avrupa Genel Müdürü Seda Yıldız, Twigy Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Öncel, Silk&Cashmere Yönetim Kurulu Başkanı Ayşen Zamanpur konuşmacı olarak katıldı.

 
 

Türkiye İnovasyon Haftası Ankara'dan Rüzgar Gibi Geçti
 
 

  
 

 

Ekonomi Bakanlığı'nın desteğiyle Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri (OAİB) tarafından koordine edilen 'Türkiye İnovasyon Haftası Ankara Etkinlikleri'ne kendi vücudunu tamir eden mucit Nicolas Huchet damga vurdu. Huchet, engelli eli için 3D teknolojisini kullanarak 200 Euro'ya biyonik el üretti. Bu eli ile ayakkabılarını bağlayabilen, frizbi oynayabilen Huchet, inovasyon için “Teknoloji var, zeka var, birlikte olun, motive olun ve soru sorun” diye konuştu.

 
 

DENİB İkinci Defa Kanton Fuarındaydı...
 
 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği tarafından Ekonomi Bakanlığı desteği ile yürütülmekte olan "Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (URGE) Projesi” kapsamında, Çin' in Guangzhou kentinde 1957'den beri yılda iki kez yapılan ve 1-5 Mayıs 2016 tarihleri arasında 119.su düzenlenen Kanton Fuarı'na katılım başarıyla tamamlandı. Fuarda; Denizli İhracatçılar Birliği öncülüğüyle Asil Nakış, Dereköylü Tekstil, Erteks, Evteks, Kaynak Havlu, Menekşe Tekstil, MS International, Neşe Tekstil, Oğuzlar Tekstil, Pamir Tekstil, Vateks ve Zorel Tekstil'in yer aldığı 12 firma, 24 kişilik heyet verimli iş görüşmeleri gerçekleştirdi.

 
 

DENİB AKADEMİ, İleri Satış Teknikleri Eğitim Programı Tamamlandı...
 
 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği eğitim faaliyetlerini yürüten DENİB AKADEMİ bünyesinde Denizli ilinde bir ilk olarak T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından onaylı %70'i geri ödeme destekli "Üretimde Maliyet Düşürme Teknikleri”, "Yalın Üretim”, "İleri Satış Teknikleri” ve "Markalaşma ve Marka Yönetimi” olmak üzere 4 ayrı konuda düzenlenen eğitim programlarının üçüncüsü olan "İleri Satış Teknikleri Eğitim Programı” 14-15 Mayıs 2016 tarihlerinde DENİB Nihat ZEYBEKCİ Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

 
 

DENİB AKADEMİ, "Marka Olmanın Dayanılmaz Hafifliği" Eğitimi
 
 

  
 

 

DENİB Akademi, 13 Mayıs 2016 tarihindeki "Marka Olmanın Dayanılmaz Hafifliği Eğitim Programı”nı Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) ve Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği (DETGİS) ile ortak işbirliği çerçevesinde gerçekleştirdi. "Harekete Geç!” sloganıyla DENİB Nihat ZEYBEKCİ Toplantı Salonu'nda verilen eğitimde katılımcılar Rönesans Değişim ve Yönetişim Bilimleri Enstitüsü'nden Ceyhun Yeşilşerit'in anlatımıyla marka ve markalaşmaya dair birçok sorunun yanıtını bulma şansı yakaladı.

 
 

DENİB AKADEMİ, Yalın Üretim Sertifika Programı Tamamlandı...
 
 

  
 

 

T.C.Ekonomi Bakanlığı tarafından akredite olan İnotec Akademi ile yürütülen sertifika programında eğitimci Bülent YENİ tarafından "Yalın Düşünme Yeteneğini Kazanma” başlığı altında Kalite, Maliyet ve Teslimat Süresi Açısından Verimliliğin Önemi, Yalın Üretimin Tanımı ve Amacı, Yalın Üretimin Tarihçesi, Yalın Üretimde Kullanılan Tanımlar konularında; "Yalın Dönüşüm Stratejilerinin Oluşturulması” başlığı altında ise Yalın Dönüşüm Proje Altyapısının Oluşturulması, Yalın Üretim Ofisi, Yalın Üretim Organizasyonun Yapısı ve Oluşturulması konularında eğitim verildi.


DUYURULAR :
1- The Core Istanbul Duyurusu
2- Tayvan ile Gıda Ürünleri Ticareti
3- British Home Store Mağaza Zincirinin Kayyuma Devredilmesi
4- Shuitou 2016 Fuarı Duyurusu
5- World Food Moscow 2016 Fuar Duyurusu
6- Irak Agrofood Fuarı 2016/Milli Katılım Duyurusu
7- Tarımsal Ürünlerde İhracat İadesi 2016/1Sayılı PKKK Karar'ının Uygulama Usul ve Esasları
8- Almanya'daki Satılık Şirketler Web Sitesi