29.11.2017


 

TÜRK HAVLUSU Şampiyonların Yanında!
 

 

  
 

 

TEB BNP Paribas Tenisin Yıldızları Serisi etkinliği kapsamında dünyaca ünlü tenisçi Maria Sharapova ile Milli tenisçimiz Çağla Büyükakçay, İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu'nda karşı karşıya geldi.

Tamamen dolu tribünler önünde oynanan ve Maria Sharapova'nın 2-0'lık galibiyetiyle sonuçlanan müsabakada Türk havlusu şampiyonları yine yalnız bırakmadı. "Turkish Towels” markasıyla faaliyetlerine devam eden Denizli İhracatçılar Birliği geçtiğimiz mayıs ayında düzenlenen Turkish Airlines Euroleague Final Four maçlarının ardından, şampiyon sporcuların yanında yer almaya devam etti.

 

 
 

Türkiye İhracat Haftası Geride Kaldı
 
 

  
 

 

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda bu yıl ikincisi düzenlenen Türkiye İhracat Haftası 1-3 Kasım 2017 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Etkinliğin açılışında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi ihracatçılara yönelik farklı desteklerden bahsederek, bu destekler sayesinde hem ihracatın hem de ihracatçı sayısının arttığını belirtti. Ekim ayı ihracat rakamlarının da açıklandığı etkinlikte, İhracat Atılım Yılı olarak belirlenen 2017 yılı hedeflerinin gerçekleşeceğine değinildi ve yılın ilk yarısında yakalanan yüzde 5,1 oranındaki büyümeye, net ihracatın 2 puan katkı sağladığının altı çizildi.

 
 

Denizli ve Uşak İlinde “Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri” Yapıldı.
 
 

  
 

 

T.C. Ekonomi Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi koordinatörlüğünde Denizli İhracatçılar Birliği ve Uşak Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonluğunda , 23 Kasım 2017 Perşembe günü Denizli İhracatçılar Birliği'nde 24 Kasım 2017 Cuma günü Uşak Ticaret ve Sanayi Odası'nda "Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri” gerçekleştirildi.

Programda Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü'nden Dış Ticaret Uzmanı Başak ÇEÇEN İhracatta Sağlanan Devlet Yardımları Desteklerinden UR-GE, Pazara Giriş Belgelerinin Desteklenmesi, Pazar Araştırması ve Pazara Giriş, Yurtdışı Fuar, Yurtiçi Fuar, Yurtdışı Birim Marka ve Tanıtım, Tasarım, Marka-Turquality, Küresel Tedarik Zincirine Giriş, Alıcı Kredisi ve Sigorta Tazmin Destekleri ve Türkiye Ticaret Merkezleri hakkında, İhracatı Geliştirme Uzmanı Sinan YÜZAL Hindistan Pazarına İhraç İmkanları hakkında, Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü Dış Ticaret Uzmanı Yıldız ONUR ise Türkiye-Malezya Serbest Ticaret Anlaşması konularında bilgilendirme yaparak katılımcıların sorularını cevapladılar.

 
 

DENİB 6. Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması' nın 10 Finalisti Belli Oldu!
 
 

  
 

 

Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin katkılarıyla, Denizli İhracatçılar Birliği organizasyonunda bu yıl 6.sı düzenlenen DENİB Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışmasının Finalist Bilgilendirme ve Mülakat Toplantısı 25 Kasım 2017 Cumartesi günü Denizli İhracatçılar Birliği'nde yapıldı.

TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, DENİB Tasarım Yarışması Komitesi Başkanı ve Denetim Kurulu üyesi Murat Tosunoğlu, DENİB Tasarım Yarışması Komitesi ve Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Serdar Mutlubaş, DENİB Tasarım Yarışması Komitesi ve Yönetim Kurulu Üyesi İsa Dal, Yarışmanın Kreativ Direktörü Özlem Kaya ve Yarışma koçu Mukaddes Başkaya 15 finalist ile birebir mülakat yaparak ve çizimleri inceleyerek, 10 finalisti belirledi.

 

 
 

Teniste Türk Havlusu Rüzgârı
 
 

  
 

 

"Turkish Towels" markasıyla geçtiğimiz Mayıs ayında "Turkish Airlines Euroleague Final Four" maçlarının global sponsorlarından biri olan Denizli İhracatçılar Birliği, bu kez de ABD/Miami'de uluslararası düzeyde dünyanın dört bir yanından takımların katılımı ile düzenlenen Tenis Senyörler Dünya Kupası'nda Milli Takımımızın yanında yer aldı.

29 Ekim-3 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen uluslararası turnuvaya 33 farklı ülkeden toplam 118 takım katıldı. Ülkemizi ve Denizli'yi temsilen Nilgün Keçeci de Milli Takımımızda yer aldı. 7. defa ülkemizi uluslararası turnuvalarda temsil eden Türkiye Tenis Federasyonu Denizli İl Temsilcisi Nilgün Keçeci aynı zamanda başarılı veteran milli bir tenisçi.

ABD'de gerçekleştirilen bu son turnuvada da Milli Takımımız, ABD, Jamaika, Brezilya, İspanya ve İsveç milli takımları ile karşılaştı.

 
 

İhracatta E-Ticaretin Şifreleri...
 

 

  
 

 

T.C. Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin himayelerinde başlatılan e-ticaret projesi kapsamında, e-ticaret sitelerine toplu üyeliklerde geçerli %80 oranındaki destek kapsamında yer alan firmalardan biri olan KOMPASS ile "İhracatta E-Ticaretin Şifreleri” toplantısı 22 Kasım 2017 Çarşamba günü DENİB Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Sarpaş Danışmanlık A.Ş. yetkilisi Berke SARPAŞ Moderatörlüğünde KOMPASS yöneticileri ile gerçekleştirilen toplantıda Dış pazarlarda nokta atışı hedef müşteri bulma teknikleri, ihracatta hunileme ve vektörel pazarlama yöntemleri, güvenilir ihracat için müşteri risklerinin ölçümlenmesi, E-Ticarette ve E-İhracatta tanıtım ve reklam araçları, B2B'de analitik yaklaşımlar, İlişkiler ve Sonuçları ve T.C. Ekonomi Bakanlığı'nın %80 teşviği kapsamında daha önce ihracat yapmamış ve yapmakta olan KOBİ'lerimizin mevcut pazarlarını geliştirebilmeleri için bu fırsattan yararlanabilmeleri konularında sunum yapılarak katılımcılara bilgi verildi.

 
 

DENİB Akademi Genel Gümrük Uygulamaları Eğitimi...
 
 

  
 

 

Eğitimde katılımcılara Gümrük Mevzuatı, Tarife, Tarife Mevzuatı, Tarife Dili, Tarife Uygulaması, Tercihsiz Menşe, Tercihli Menşe, Kıymet, Kıymet Belirleme Yöntemleri, Gümrükçe Onaylanmış İşlem ve Kullanımı, Özel Önlemler, Rejim Beyanı, Muayene ve Tahlil, Serbest Dolaşıma Giriş Rejimi, Transit Rejimi, Antrepo Rejimi, Dahilde İşleme Rejimi, Hariçte İşleme Rejimi, Geçici İthalat Rejimi, İhracat Rejimi, Serbest Bölgeler, Yeniden İhracat, İmha, Terk, Muafiyet, Gümrük Yükümlülüğü, Vergi Kaybına Neden Olan İşlemler, Usulsüzlüklere İlişkin Cezalar, İtirazlar, Uzlaşma, Kaçakçılık Fiilleri, İhracat, İhracatçı Birliklerine Üyelik, İhracat Prosedürleri, İhracat İşleminde Kullanılan Belgeler, İthalat, İthali Yasaklı Mallar, İthalatta Tahsil Edilen Vergi ve Fonlar, Gümrük Vergisi, İthalatta Kullanılan Belgeler, İthalat İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar konularında, Özdemir Gümrük Müşavirliği Genel Müdür Yardımcısı ve Gümrük Müşaviri Engin GÜNEŞ ile Kamu İlişkileri ve Dış Ticaret Direktörü Şaban Kaan ÖZDEMİR tarafından bilgi verildi. 
 

Türkiye Tasarım Haftası - Design Week Turkey 2017
 
 

  
 

 

8 Kasım 2017 tarihinde Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin düzenlediği Türkiye Tasarım Haftası-Design Week Turkey kapsamında düzenlenen Design Turkey 2017 Endüstriyel Tasarım Yarışması Ödül Töreni, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin katılımıyla gerçekleşti. Törende konuşan TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, bir insanın günde ortalama 400 nesne gördüğünü ve bunların tasarıma konu olduğuna işaret etti. Büyükekşi, "İşte biz üreticileri ve ihracatçıları tasarıma yönlendirmek istiyoruz. Bu konuda çalışmalar yapsınlar istiyoruz. Tasarıma para harcamayı öğrensinler. Taklitten tasarıma geçmeyi öğrensinler. Çünkü biliyoruz ki tasarım, ürünlerin katma değerini artırıcı güçlü bir etkidir” diye konuştu.

 
 

Moda Tasarım Öğrencileri Buldan’ da...
 

  
 

 

Birliğimiz ve Buldan Belediyesi işbirliğiyle 7 Kasım 2017 tarihinde Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarım Bölümü öğrencileri ve öğretim elemanlarından oluşan heyetin, Buldan'da İnceleme ve Teknik Gezisi gerçekleştirilmiştir.

Yaklaşık 35 tasarım ve moda öğrencisi ile 8 öğretim görevlisinde oluşan heyete, hem yöreyi hem tezgahları ve kumaşları yakından görme ve inceleme fırsatı sağlanmıştır.

Buldan'ın el emeği tekstil ürünlerinin sergilendiği Buldan El Sanatları Kültür Merkezi'ni ziyaret eden heyet, firmalarda el tezgahlarıyla yapılan üretimle ilgili bilgi aldı.

 
 

Türk Havlusu Rüzgârı Bu Kez Çin’de Esti...
 
 

  
 

 

Türk havlusu kalitesi ve özgünlüğü ile uluslararası profesyonel alıcıların ilgisini çekmeye, dünyanın dört bir yanında tanınmaya devam ediyor. Türk havlusu rüzgârı bu kez de Çin'de esti.

Her yıl mayıs ve kasım aylarında olmak üzere, yılda iki defa Çin'in Guangzhou şehrinde gerçekleştirilen ve dünyanın en büyük fuarlarından biri olan Kanton Fuarı 31 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında düzenlendi ve fuara Denizli'den 20 firma katıldı. Küresel alıcıların buluşma noktası haline gelen fuarda üye firmalarımız sektör temsilcileri ile görüşme fırsatı buldu.

Kanton Fuarı Çin'in bilinen en eski ve en kapsamlı fuarı olarak adlandırılıyor. Son yıllarda gerek artan refah düzeyi gerekse hızlanan ekonomisiyle adeta cazibe merkezi haline gelen Çin'de, Türk havlusunun bilinirliği her geçen sene biraz daha artıyor.

 
 

Türkiye İhracat Haftası Denizli Etkinlikleri Kapsamında Seminer Düzenlendi.
 
 

  
 

 

Türkiye İhracat Haftası 2017 kapsamında 30-31 Ekim 2017 tarihlerinde Denizli’de gerçekleştirilen etkinliklerden biri 31 Ekim 2017 tarihinde Denizli İhracatçılar Birliği’ndeki Türk Ticaret Merkezleri ve E-Ticaret Uygulamaları hakkındaki bilgilendirme semineriydi.

Denizli İhracatçılar Birliği Raşit Güntaş Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen bilgilendirme seminerinin ilk bölümünde, Türk Ticaret Merkezleri Projesi, T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın TTM Teşvikleri ile ilgili Tebliği, içeriği, destek kapsamı, başvuru süreçleri, faaliyete geçen TTM Projeleri, proje kapsamında gerçekleştirilen etkinlikler, gelecek dönem TTM Projeleri ve 2018 Yılı TTM Projeleri hakkında TİM A.Ş.’de proje koordinatörü Anıl ÖZER katılımcılara bilgi verdi.

 
 

Türkiye İhracat Haftası Başladı...
 
 

  
 

 

Türkiye İhracat Haftası 2017 etkinlikleri devam ediyor. 30-31 Ekim 2017 tarihlerinde Denizli’de gerçekleştirilen etkinliklerde TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, DENİB Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Serdar Mutlubaş ve DENİB Denetim Kurulu Üyesi Süreyya Çalışkan TED Koleji, Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi, Bahçeşehir Koleji ve ODTÜ Koleji’nde öğrencilerle bir araya gelerek ihracatı anlattılar.

TİM ve DENİB faaliyetleri hakkında bilgiler veren DENİB Yönetim Kurulu üyeleri, sürdürülebilir kalkınma ve büyüme rakamları için ihracatın öneminden bahsettiler. Öte yandan, TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert ve DENİB Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Serdar Mutlubaş yerel televizyon kanallarının canlı yayınlarına katılarak ihracat ilişkin bilgi paylaşımında bulundular.

Büyümenin Lokomotifi İhracat…

 
 

DENİB Akademi İşletmelerde Verimlilik ve Performans Artışı İçin Prim Teşvik Sistemlerinin Tasarımı ve Uygulamaları Eğitimi...
 
 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği'nin eğitim faaliyetlerini yürüten DENİB Akademi, 27 Ekim 2017 Cuma günü İşletmelerde Verimlilik ve Performans Artışı İçin Prim Teşvik Sistemlerinin Tasarımı ve Uygulamaları Eğitimi’ni gerçekleştirdi.

Eğitimde katılımcılara işletmelerde motivasyon gereksinimi, motivasyon, çalışanların temel gereksinimlerini anlamak, prim teşvik sistemlerinin amacı, karşılaşılan zorluklar, performans yönetimi, başarının değerlendirilmesi ve performansın değerlendirilmesi arasındaki farklar, çalışanların memnuniyeti ve beklenti analizi, satışta prim teşvik sistemleri, prim sisteminin hedefi, satışta prim sistemi gerekliliği için modelleme, prim sisteminde sonuca yönelik objektif ve subjektif kriterler ile prim sistemi uygulamaları ve örnek modelleri konularında Bülent BAŞAR tarafından bilgi verildi.

Denizli İhracatçılar Birliği Nihat Zeybekci Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen eğitime firmaların Satış Temsilcileri, Genel Müdür ve Yardımcıları, İş Geliştirme Koordinatörleri, İşletme Müdürleri ve İnsan Kaynakları Müdürleri katıldılar.

 
 


DUYURULAR :
1- Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası
2- TİM Staj Projesi
3- Ticaretin Kolaylaştırılması Müzakereleri