Bu e-postayı düzgün görüntüleyemiyorsanız lütfen tıklayınız!!

E-BÜLTEN 


 

     
 
 
 
 
 
 

TİMAKADEMİ DENİZLİ SEMİNERİ

17 Şubat 2015 Salı Günü Saat:14.00 de Denizli Dedeman Park Otel 'de 2023 Yılı 500 Milyar Dolar İhracat Hedefinde Denizli Değerlendirmesi Konulu Seminere teşrifleriniz arz olunur.

 

DENİB GENÇ "MUCİT" LERİN PEŞİNDE...

Denizli'de ilkokul - ortaokul ve lise öğrenimi görmekte olan öğrencilerin, yaratıcılıklarını ön plana çıkarmak, yenilikçi, özgün ancak keşfedilmemiş ve sadece fikir aşamasında kalmış projeleri tespit ederek hayata geçirmek,Denizli ve Türkiye'nin inovasyon yolculuğunda ...

 
 


 


 
     
 
 
 
 
 
 

Ocak 2015 - İhracat Değerlendirme Raporu

01 Ocak 2015 - 31 Ocak 2015 tarihleri arasında Birliğimizce kayda alınan ihracat rakamı geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık  %17,45'lik bir eksilişle 169.352.805 USD olarak gerçekleşmiştir.

 

Bursa'da Ev Tekstilinin Geleceği Masaya Yatırıldı

Denizli İhracatçılar Birliği(DENİB) - Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği(TETSİAD) - Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği(UTİB) yönetim kurulu üyelerinin katılımlarıyla 30.01.2015 Cuma Günü, Türkiye'de evtekstili ve sektörünün mevcut sorunlarının ve çözüm önerilerinin görüşüldüğü ortak toplantı gerçekleştirildi.

 
 


 


 
     
 
 
 
 
 
 

EGE' nin İHRACAT YILDIZLARI Parladı

Ege Bölgesi'nin 2014 yılında yaptığı 18.8 milyar dolarlık ihracatın 6 milyar dolarını gerçekleştiren ihracat şampiyonları Ege İhracatçı Birlikleri tarafından ödüllendirildi. 31.01.2015 Cumartesi Günü, İzmir Kaya Termal Oteli'nde düzenlenen ödül töreninde, Ege İhracatçı Birlikleri üyesi 54 firma, 57 ödülün sahibi oldu.

 

ANADOLU DOKUMACILARI GRUBU'nun Efsane Dokumalar Sergisi Bursa'da...

Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği'nin sosyal sorumluluk çerçevesinde sponsorluğunu sürdürdüğü, Anadolu Dokumacıları Grubu tarafından düzenlenen "DOKUMACA” sergisinin 3.sü 29 Ocak 2015 Perşembe günü Bursa Merinos Tekstil Sanayi Müzesi' nde sunuldu.

 
 


 


 
     
 
 
 
 
 
 

TİMAKADEMİ Bursa'da, 2023 İhracat Stratejileri Değerlendiriliyor...

TİMAKADEMİ, Türkiye'nin 2023 yılı, 500 Milyar Dolar İhracat Hedefini gerçekleştirebilmesi için, firmaların kendi bünyelerinde stratejilerini nasıl yürütmeleri gerektiğini, strateji kapsamında yeni hedef pazarların neler olduğunu, bu pazarlara nasıl girileceğini, bu süreçte firmalara sağlanan devlet yardımlarının neler olduğunu en çok ihracat yapan 10 ilde anlatmayı sürdürüyor.

 

SOMUT ADIMLAR, Ege Üniversitesi ile Birlikte Devam Edecek

DENİB & DETGİS işbirliği ile hazırlanan,Üniversite & Sanayi İşbirliğinde Somut Adımlarprojesinde 2. Program Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü ile gerçekleştirildi. 28 Ocak 2015 Çarşamba Günü Denizli İhracatçılar Birliğinde, DENİB & DETGİS işbirliği ile hazırlanan, Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümünden 16 Akademisyenin katıldığı 'SOMUT ADIMLAR''...

 
 


 


 
     
 
 
 
 
 
 

İhracatçılar, Düşen Parite Karşısında Girdi Maliyetlerinde Düşüş Bekliyor...

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 2014 yılı 4. çeyrek gerçekleşme ve 2015 1. çeyrek beklenti anketi sonuçlarına göre, ihracatçı firmaların yüzde 38,6'sı Ocak-Mart döneminde ihracatını artıracağını öngörüyor.

 

 

DENİB AKADEMİ İlk Derse Simay BÜLBÜL ile Başladı.

Denizli İhracatçılar Birliği'nin yaklaşık 1 yıldan bu yana yürüttüğü çalışmalar sonucunda, 26.01.2015 tarihinde Denizli Valisi Sükrü KOCATEPE'nin teşrifleriyle ve DENİB Yönetim kurulunun da hazır bulunduğu lansman toplantısında İŞKUR Denizli il Müdürü Feridun GİRESUN ve Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut OĞUZ ile imzalanan protokolün ardından resmiyete kavuşan "DENİB AKADEMİ”, faaliyetlerine ünlü Moda Tasarımcısı Simay BÜLBÜL  ile başladı.

 
 


 


 
     
 
 
 
 
 
 

DENİB AKADEMİ'NİN LANSMAN Toplantısı Yapıldı.

DENİB Akademinin lansman toplantısı ve protokol imza töreni 26 Ocak 2015'te Denizli İhracatçılar Birliğinde gerçekleştirildi.Söz konusu lansman toplantısında, Denizli Valisi Sayın Şükrü KOCATEPE, Denizli Milli Eğitim İl Müdürü Sayın Mahmut OĞUZ, Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Sayın Ferudun GİRESUN ve Denizli ihracatçılar Birliği Başkanı Sayın Süleyman KOCASERT tarafından imzalanan protokol ile "Dış Ticaret Destek Elemanı” eğitim programı süreci de resmi olarak başlamış oldu.

 

Emniyet Müdürü Mevlüt DEMİR'e Veda Ziyareti...

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Vekili ve Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman KOCASERT, 23 Ocak 2015 Cuma günü Denizli il Emniyet Müdürü Sayın Mevlüt DEMİR'e veda ziyaretinde bulunarak, hizmetlerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

 
 


 


 
     
 
 
 
 
 
 

"İstanbul:Bölgesel Merkez, Küresel Aktör" Forum Dizisinin Üçüncüsü Londra'da Düzenlendi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi ile birlikte Borsa İstanbul'un ev sahipliğinde, İstanbul Finans Merkezi Girişimi iş birliği ile düzenlenen Forum'da, Borsa İstanbul ile Londra Borsası arasında geçtiğimiz günlerde tamamlanan iş birliği anlaşmasının imza töreni de gerçekleştirildi.

 

BAŞKANIN MESAJI

- 2015 Ocak Ayı Değerlendirmesi

- İhracatçı İçin Döviz Sepetinde 2,5 Seviyesi Alarm Düzeyindedir.

 
 


 


 
DUYURULAR:
1-İthalatta Haksız Rekabetin Önlenmesine İlişkin Tebliğ
2-Türkmenistan Menşeli Bazı Tekstil Ürünleri Hk.
3-Yönetmelik Taslağı
4-Ukrayna'daki İlave İthalat Vergisi Oranları
5-Ağaç Mam. ve Orman Ür. İhr. Birliklerinin Unvanlarının Değiştirilmesi