07-2015


 

Türkiye İnovasyonla Geleceğe Koşuyor!
 
  
 
 

Ekonomi Bakanlığı katkıları, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Ege İhracatçı Birlikleri organizasyonunda 19-20 Mart 2015 tarihlerinde Swissotel Büyük Efes' te gerçekleştirilecek Türkiye İnovasyon Haftası 2015 açılışı ve etkinliklerinde sizleri de aramızda görmekten memnuniyet duyarız.
 

2014 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı
 
  
 
 

Birliğimizin Yönetim Kurulu Kararı doğrultusunda 2014 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı ile ilgili gündem ve toplantı tarihleri aşağıdaki şekilde belirlenmiştir.

Birinci toplantı için tespit edilen gün ve saatlerde çoğunluk sağlanamadığı takdirde, ikinci toplantı çoğunluk aranmaksızın Ek' te belirtilen esaslar çerçevesinde yapılacaktır. Bilgileri ve teşrifleriniz önemle rica olunur.
 

Değer Yaratan Girişimcilik
 
  
 
 

DENİB Akdemi tarafından, Türkiye'de Girişimcilik alanında ilk eğitim verme ünvanına sahip olan ODTÜ TeknoKent Genel Müdür Yardımcısı Sayın Ufuk BATUM'un eğitmenliğinde, "DEĞER YARATAN GİRİŞİMCİLİK" eğitimi verilmiştir.

Denizli'den ve çevre illerden üst düzey yöneticilerin katıldığı eğitim 16-17 Mart 2015 tarihlerinde Denizli İhracatçılar Birliği Nihat ZEYBEKCİ Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilmiştir.
 

Genç Mucitler AVM' ye Sığmadı!
 
  
 
 

Denizli İhracatçılar Birliği organizasyonunda gerçekleştirilen "Genç Mucitler Aranıyor” İnovatif Fikirler Yarışması"nın tanıtım faaliyetleri kapsamında 14 Mart Cumartesi günü Forum Çamlık'ta gün boyu yarışmanın tanıtımı için açılan stant büyük ilgi gördü.Tanıtım faaliyeti kapsamında bir anda sürpriz bir şekilde başlatılan flashmob gösterisinde önce çocuklar ve gençler mucit gösterisi yaparak etkinliği başlattı, ardından çocuk ve gençlerin hepbirlikte yaptıkları danslar ilgi odağı haline geldi.
 

Türk Havlu ve Bornoz Günü - Rüştü Bozkurt - Dünya Gazetesi
 
  
 
 

12 Mart 2015 - Türkiye Hazır Giyim Federasyonu (TMHGF) ve Denizli Tekstil ve Giyim Sanayiciler Derneği (DETGİS) birlikte "Dünya Türk Havlu ve Bornoz Günü” düzenliyor. Geçen yıl paneldeki konuşmacılardan biriydim; bu yıl panel yönettim. Toplantıları başından sonuna özenle izledim, duyduklarımdan ve gördüklerimden çıkardığım dersleri paylaşmak istiyorum.
 

6 Mart Dünya Türk Havlu ve Bornoz Günü Kutlamaları Coşkuyla Gerçekleşti...
 
  
 
 

Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği (DETGİS) öncülüğünde bu yıl dördüncüsü düzenlenen "6 Mart Dünya Türk Havlu ve Bornoz Günü" dolayısıyla Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) destekleriyle Anemon Otel'de "Tekstil ve Hazır Giyim Vizyonu: Yenilik, Tasarım ve Markalaşma" konferansı düzenlendi. Konferansta konuşan Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Vekili ve Denizli ihracatçılar Birliği Başkanı Süleyman KOCASERT, havlu ve bornozla ilgili kutlamanın gerçekten çok daha büyük anlam ifade ettiğini belirtti.
 

Gürcistan - Türkiye - Azerbaycan Ortak Basın Toplantısı
 
  
 
 

Gürcistan-Türkiye-Azerbaycan Üçlü İşbirliği Fırsatları Değerlendiriliyor.Türkiye-Azerbaycan-Gürcistan İş Forumu (TAG İF) Dördüncü Toplantısı, Gürcistan Başbakanı Irakli Garibaşvili, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gürcistan Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakanı Giorgi Kvirikaşvili, Azerbaycan Ekonomi ve Sanayi Bakanı Şahin Mustafayev’in katılımı ile Gürcistan Ulusal Yatırım Ajansı DirektörüGeorgi Pertaia’nın moderatörlüğünde 6 Mart 2015 tarihinde Batum’da gerçekleşti.
 

Uluslararası Türkmenistan Yatırım Forumu
 
  
 
 

İslam Kalkınma Bankası Başkanı Madani:

"Türkmenistan ve diğer bölge ülkeleri, Türkiye'nin etkin G20 başkanlığından yararlanacaktır." İslam Kalkınma Bankası Başkanı Ahmed Muhammed Ali El Madani, Türkiye'nin G20 başkanlığının kalkınmakta olan ülkeler için mükemmel bir fırsat olduğunu belirterek, "Türkmenistan ve diğer bölge ülkeleri, Türkiye'nin etkin G20 başkanlığından yararlanacaktır" dedi. DEİK'in ev sahipliğinde düzenlenen Uluslararası Türkmenistan Yatırım Forumu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile Türkiye ve Türkmenistan iş dünyası ve uluslararası finans kuruluşlarından çok sayıda temsilcinin katılımıyla gerçekleştirildi.
 

DENİB AİLESİ, Yeni Emniyet Müdürü' nü Ziyaret Etti...
 
  
 
 

Denizli ihracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman KOCASERT ve beraberindeki Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan bir heyet 03.03.2015 Salı günü, geçtiğimiz haftalarda Konya'dan Denizli Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Sayın Hüseyin NAMAL' ı makamında ziyaret ettiler.Namal' ı tebrik eden heyet ziyaretin sonunda bir hatıra karesi çektirdiler...
 


DUYURULAR :
1- Ege Bölgesindeki İhracatçı Firmaların İstihdam Yapısı ve İşsizlikle Mücadele Stratejileri Anketi
2- Mamül Madde İhracatı Karşılığı Satış
3- Güney Kore/Telafi Edici Vergi
4- DİİB Kapsamında Boya Kullanım Oranları
5- Rusya Federasyonu'na Tarım Ürünleri İhracatı
6- Türkiye-Polonya İş Forumu
7- Zimbabve'deki Yatırım İmkanları
8- Tekstil ve Otomotiv Sektörü Arge Proje Pazarı ve Tasarım Yarışması
9- Bosna Hersek'de Türk Ürünleri Fuarı
10- FACHPACK 2015 Fuarı Ön Başvurusu