11.08.2016


 

 
 

DENİB, Cumhurbaşkanı ERDOĞAN' ı ve Başbakan YILDIRIM' ı Ziyaret Etti...
 

 

  
 

 

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Yönetim Kurulu ile 60 ihracatçı birlik başkanı ve yönetim kurulu üyeleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN'ı 10 Ağustos 2016'da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ziyaret ederek bir istişare toplantısı gerçekleştirdi. TİM heyetinde, Süleyman KOCASERT başkanlığındaki Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu üyeleri de tam kadro yer aldılar. TİM Başkanı BÜYÜKEKŞİ' nin ve Ekonomi Bakanı Sayın Nihat ZEYBEKCİ'nin de birer konuşma yaptığı ziyarette, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ihracatçılara seslenerek, ülkemizde yaşanan sürecin yabancı muhataplara iyi anlatılması gerektiğinin altını çizdi.

 
 

15 Temmuz Şehitleri Dayanışma Kampanyası
 
 

  
 

 

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde Tüm Operatörlerden “15 Temmuz” yazıp 1507’ye SMS göndererek kampanyaya destek olabilirsiniz.

 
 

İhracatçılar Yeşil Pasaport Alabilecek
 

 

  
 

 

9 Ağustos 2016 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan 6728 sayılı kanunun 14. maddesine göre, yıllık ortalama ihracat değerlerine göre yapılan sınıflandırmada; son üç yılda yıllık ortalama ihracat tutarı Bakanlar Kurulu'nun belirleyeceği değerin üzerinde olan ihracatçılara 2 yıl süreyle yeşil pasaport verilecek. Bu yeni düzenlemenin tüm ihracatçılarımıza hayırlı olmasını temenni ederiz.

 
 

DENİB Ailesi Ticaret Odası Meclis Başkanını Ziyaret Etti...
 
 

  
 

 

8 Ağustos 2016 Pazartesi günü, Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman KOCASERT ve Yönetim Kurulu üyeleri, Denizli Ticaret Odası Meclis Başkanı Hüseyin MEMİŞOĞLU' nu makamında ziyaret etti ve yeni görevinde başarılar diledi.

 
 

TİM, Türkiye'nin Güçlü İmaj Kampanyasının Öncüsü Olacak
 
 

  
 

 

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), 6 Ağustos 2016 Cumartesi günü Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısına katılan Ekonomi Bakanı Sayın Nihat ZEYBEKCİ, TİM Başkanı Sayın Mehmet BÜYÜKEKŞİ, TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Sayın Süleyman KOCASERT ve 60 ihracatçı birliği başkanıyla bir araya geldi. TİM Başkanı Mehmet BÜYÜKEKŞİ, "15 Temmuzdan sonra ekonomimizi nasıl daha iyi noktalara taşıyabiliriz. Bu yapılanlara karşılık Türkiye için bir imaj kampanyası yürütüyoruz” dedi. Ekonomi Bakanı Nihat ZEYBEKCİ de "Tüm dünyaya Türkiye'nin gerçeklerini anlatacağız. Dünya bundan böyle ülkemizi negatif olarak anmayacak, sadece Türkiye'nin yatırımları konuşulacak” şeklinde konuştu.

 
 

DENİB Akademi "Yükselen Sektörler ve Yurt Dışı Pazar Fırsatları" Eğitim Programı
 
 

  
 

 

DENİB Akademi, 4 Ağustos 2016 Perşembe günü Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) ve Müstakil Sanayi ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ile ortak işbirliğiyle " Yükselen Sektörler ve Yurt Dışı Pazar Fırsatları " konusunda eğitim programı gerçekleştirdi. Denizli İhracatçılar Birliği Raşit GÜNTAŞ Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen eğitim programı, TİM Başkan Vekili ve DENİB Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman KOCASERT, MÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı İsmail BİLTEKİN, DENİB Yönetim Kurulu Başkan Yrd. İbrahim UZUNOĞLU ve Yönetim Kurulu üyesi İsa DAL'ın yanında birçok Firma Sahibi, Pazarlama Müdürleri, İhracat Temsilcileri, Genel Müdür, Satış ve Kurumsal İletişim Uzmanları ile Mali Müşavirlerin katılılımıyla keyifli ve başarılı bir şekilde tamamlandı.

 
 

2016 Yılı Temmuz Ayı İhracat Değerlendirme Raporu
 
 

  
 

 

01 Ocak 2016 - 31 Temmuz 2016 tarihleri arası yılın yedi aylık bölümünde Birliğimizce kayda alınan ihracat rakamı geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık %0,29 değişimle 1.204.723.222 USD den 1.208.195.005 USD ye yükselmiştir. Aylık değerlendirmede ise Temmuz 2016 rakamı %(-)21,71’lik bir değişimle 143.070.145 USD olmuştur. Geçen yıl bu rakam 182.746.568 USD olarak gerçekleşmişti.

DENİB AKADEMİ Finansçı Olmayanlar İçin Finans Eğitim Programı
 
 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği'nin eğitim faaliyetlerini yürüten DENİB AKADEMİ, 19 Temmuz 2016 Salı günü Finansçı Olmayanlar İçin Finans Eğitimini gerçekleştirdi. Eğitimde katılımcılara Dünya Ekonomi, Dış Ödemeler, Finansal Piyasalar, Türkiye Ekonomisi, İthalat-İhracat Rakamları, Bütçe Açığı, Ülke Bazında İhracat Tutarları, Kamu Bütçesi, Vergi Gelirleri, Enflasyon Oranları gibi konularda genel bir bilgilendirme yapıldıktan sonra Faiz, Döviz Kuru ve Enflasyon İlişkisi, Ekonomi Politikası, Patron, Kobi Sahibi, Yönetici, Genel Müdür vs. neyi bilmelidir? gibi birçok önemli konuda İnotec Akademi'den Çağlayan ATEŞ bilgi verdi.

 
 

DENİB Ev Tekstili Heyeti Yeniden ABD' de...
 
 

  
 

 

ABD'nin New York şehrinde düzenlenen Home Textiles Sourcing fuarı 12 Temmuz 2016 Salı günü kapılarını ziyaretçilerine açtı. Ekonomi Bakanlığı destekleri ile DENİB tarafından yürütülmekte olan UR-GE kümelenme projesi kapsamında ABC Tekstil, Erteks Tekstil, Evteks Tekstil, İpekyolu Tekstil, Kaynak Tekstil, Menekşe Tekstil, Vateks Tekstil ve Zorel Tekstil fuara katılım sağlıyor. 7 ülkeden toplam 126 katılımcıya ev sahipliği yapan fuar, Kuzey Amerika ev tekstili sektöründe önemli bir durak olmanın yanı sıra 2017 trendlerine odaklanan çeşitli seminerleri ile pek çok alıcıya hitap ediyor.

 
 


DUYURULAR :
1- Türkiye Ulaştırma Ana Planı Projesi
2- Mısır Kayıt Sistemi Hk.
3- Ürdün/Korunma Önlemi Soruşturması
4- Belgrano Projesi - Arjantin
5- Cezayir Yenilenebilir Enerji ve Sürdürülebilir Kalkınma Fuar
6- İhracatçı Sorunları
7- AB - ÇHC Çalışma Grubu
8- Avustralya/Anti-damping ve Telafi Edici Vergi Soruşturmaları
9- İhracatçı Sorunları
10- Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Konferans Duyurusu
11- OHAL Hakkında Bilgilendirme
12- Yurtdışındaki Alıcılara Mektup Hk.