30.11.2016


 

 
 

İhracat Zirvesi 2016
 
 

  
 

 

GİZLİ ŞAMPİYONLAR AÇIKLANDI. DENİZLİ VE DENİB ADINA BÜYÜK GURUR. Türkiye İhracatçılar Meclisi ile Ekonomi Bakanlığı'nın koordinatörlüğünde, birincisi düzenlenen 2016 İhracat Zirvesi' nde, farklı kategorilerde ihracat gerçekleştiren firmalara, Ekonomi Bakanı Sayın Nihat ZEYBEKCİ, Maliye Bakanı Sayın Naci AĞBAL ve TİM Başkanı Sayın Mehmet BÜYÜKEKŞİ tarafından ödülleri takdim edildi. Üniversite - Sanayi İşbirliği kategorisinde şampiyon olan DAKOTEK Teknik Tekstil firması adına ödülü aynı zamanda DENİB Yönetim Kurulu Üyesi Sayın İsa DAL ve Mustafa KOLTUKSUZ birlikte alırken, Girişimcilik kategorisinde şampiyon olan Çalışkan Tarım adına ise ödülü aynı zamanda DENİB Denetim Kurulu Üyesi olan Sayın Süreyya ÇALIŞKAN aldı.

 
 

5. Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması Genel Fitting ve Çekimleri İzmir’ de Yapıldı...
 

 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği tarafından bu yıl 5. si düzenlenen "Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması'nın Genel Fitting Çalışması", 26 Kasım 2016 Cumartesi günü İzmir' de gerçekleştirildi. Ülkemizin genç tasarımcılarına kendini gösterme fırsatı vererek farkındalık platformu yaratmak ve sektöre sunduğu yeni değerlerle genç, yetenekli tasarımcıları kazandırmak, sektörde tasarım bilinci oluşturmak ve Denizli'de ihraç edilebilir ürünlerin çeşitliliğini arttırarak ihracatçı firmaların rekabet gücünün arttırılmasının hedeflendiği yarışmanın son aşamasına gelindi.

 
 

DENİB Akademi “Kazancın Anahtarı: Fikri Mülkiyet Hakları” Eğitim Programı
 
 

  
 

 

DENİB Akademi, 22 Kasım 2016 Salı günü "Kazancın Anahtarı : Fikri Mülkiyet Hakları” isimli Marka, Patent ve Tasarım konusunda eğitim programı gerçekleştirdi. Eğitmende firmalara Patent, Marka ve Tasarım Tescili Nedir? Fikri Mülkiyet Hakları nelerdir? Nasıl korurum? Denizli'nin diğer illere göre Patent, Marka ve Tasarım tescilindeki durumu, Yurt dışındaki koruma alternatifleri, Almak için sağlanması gereken kriterler, süreç, Doğru başvuru nasıl yapılır ve adımları, Yanlış başvuru nelere mal olur, En güçlü koruma nasıl elde edilir, en doğru strateji nedir gibi birçok konuda Sidus Patent'den İrfan Can IŞIKLI tarafından bilgi verildi.

 
 

“Yöneticiler İçin Stratejik Planlama, Bütçe, Bütçe Kontrolü ve Revizyonu” Eğitimi
 
 

  
 

 

DENİB Akademi, 9 ve 10 Kasım 2016 tarihlerinde Çarşamba ve Perşembe günü Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) ve Denizli Sanayiciler ve İşadamları Derneği (DESİAD) ile ortak işbirliğiyle "Yöneticiler İçin Stratejik Planlama, Bütçe, Bütçe Kontrolü ve Revizyonu” konusunda eğitim programı gerçekleştirdi. Eğitimde firmalara Strateji Belirlemek için Yol Haritası, Kurumsal Stratejik Planlama Süreci, Swot Analizi, Vizyon, Misyon, Strateji gibi birçok önemli konu bilgisayarda uygulamalı olarak Rönesans Değişim ve Yönetişim Bilimleri Enstitüsü'nden Nedim NARLI tarafından bilgi verildi.

 
 

Denizli Platformu’ nda İlimizin Öncelikleri Değerlendirildi...
 
 

  
 

 

Denizli Sanayici, Tüccar ve İşadamları Platformu'nun, DENİB sözcülüğündeki 3. toplantısı 08.11.2016 Salı günü Denizli Valisi Sayın Dr. Ahmet ALTIPARMAK'ın teşrifleriyle, DESİAD Başkanı Sayın Ahmet YAVUZÇEHRE'nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. DENİB Başkanı Sayın Süleyman KOCASERT, toplantının açılış konuşmasında öncelikle Denizli Valisi Sayın Dr. Ahmet ALTIPARMAK'ın toplantıya katılımlarından dolayı çok büyük mutluluk duyduklarını belirterek, Platform'un işleyişi hakkında bilgiler verdi.

 
 

DENİB Doğal Taş Pazarlama Kümesi İlk Eğitimini Gerçekleştirdi
 
 

  
 

 

Ekonomi Bakanlığı'nın destekleri ve Denizli İhracatçılar Birliği'nin organizatörlüğünde yürütülen "DENİB Doğal Taş Pazarlama Kümesi” Projesi kapsamında Maliyet Analizi ve Maliyeti Düşürme Teknikleri Eğitimi düzenlendi. Proje katılımcısı firmaların yer aldığı ve 08.11.2016 tarihinde Denizli İhracatçılar Birliği'nin hizmet binasında gerçekleştirilen eğitimde; maliyet analizi teknikleri, maliyet ölçüm metotları ve verimlilik analizi konularının üzerinde duruldu. Söz konusu proje çerçevesinde, eğitim programlarına önümüzdeki dönemlerde devam edilecektir.

 
 

Türk Havlusu Bu Kez de Çin' de…
 
 

  
 

 

Hızla gelişen ekonomisi, yükselen refah ve gelir seviyesi, marka ve pahalı ürüne artan merakıyla her geçen gün cazibesi biraz daha artan Çin'e, Denizli firmaları adeta çıkarma yaptı. 31 Ekim - 4 Kasım 2016 tarihleri arasında düzenlenen, Denizli İhracatçılar Birliği'nin organizatörlüğü ve Ekonomi Bakanlığı'nın destekleri ile yürütülmekte olan UR-GE Projesi kapsamında, 12 firma Çin ve Uzak Doğu Pazarı'nda görücüye çıktı.


DUYURULAR :
1- Yeni Gümrük Kanunu Taslağı Hk.
2- Pazara Giriş Engelleri Raporu 2016 Hk.
3- AB/Anti-Damping Soruşturması
4- IKBY Tarafından Mısır İthalatının Yasaklanması
5- Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu, Sonuç Raporu
6- Teknoloji Geliştirme Bölgeleri
7- Asya Kalkınma Bankası Hindistan Programı
8- Sektör Toplantıları Hk.
9- KDV İadesi Mükellef Memnuniyeti Hk.
10- Verimlilik Proje Ödülleri Başvuruları Hk.