08.06.2016


 

 
 

Sayın ZEYBEKCİ’ nin Bakanlığı Ülkemize ve Denizlimize Hayırlı Olsun...
 

 

  
 

 

Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM tarafından yeni kabinenin açıklanması ile birlikte Ekonomi Bakanlığına Sayın Nihat ZEYBEKCİ' nin gelmesinin coşkulu sevincini yaşıyoruz. Sayın Bakanımız ilk dönem Bakanlık görevine atandığı zaman demiştik ki; Sayın ZEYBEKCİ' nin Bakanlığı, Denizli için bir değil iki defa şans. Denizlili olmasının ötesinde, ihracatçı kimliği ile de Sayın ZEYBEKCİ' nin hem ülkemize hem de Denizlimize önemli mesafeler aldıracak politikalar üreteceğinden eminiz.

 
 

TİM Heyeti Başbakan Yard. ve 65. Hükümet Bakanları' na Nezaket Ziyaretlerinde Bulundu
 
 

  
 

 

TİM Yönetim Kurulu Heyeti Başbakan Yardımcısı Sn. Tuğrul TÜRKEŞ ve 65. Hükümet Bakanları’na nezaket ziyaretlerinde bulundu. 7 Haziran 2016 Salı günü, Başbakan Yardımcısı Sn. Tuğrul TÜRKEŞ ile başlayan ziyaretler, Ekonomi Bakanı Sn. Nihat ZEYBEKCİ, Çevre ve Şehircilik Bakanı Sn. Mehmet ÖZHASEKİ ve Avrupa Birliği Bakanı Sn. Ömer ÇELİK ile devam etti. Görüşmelerde ihracatın ülke ekonomisi ve geleceği için önemi ele alınırken, ihracatçıların ilgili bakanlıklarla olan sorunları iletildi ve işbirliği fırsatları konuşuldu.

 
 

TİM 23. Olağan Genel Kurulu ve İhracat Şampiyonları Ödül Töreni Gerçekleşti...
 
 

  
 

 

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 23. Olağan Genel Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN' ın katılımı ile 4 Haziran 2016 Cumartesi günü gerçekleştirildi. TİM Olağan Genel Kurulu'nda 2015 ihracat verilerine göre Türkiye geneli ve sektörel bazda en fazla ihracat yapan toplam 35 firmaya ödül verildi. Cumhurbaşkanı ERDOĞAN, Türkiye genelinde en fazla ihracat yapan ilk 10 firma olan Ford, Tüpraş, Oyak-Renault, Kibar Dış Ticaret, Vestel, Tofaş, Arçelik, Toyota, Bosch ve TGS Dış Ticaret şirketlerine plaketlerini verirken, 25 sektörde en fazla ihracat yapan 25 firmaya da plaket dağıtıldı.

 
 

DENİB Ev Tekstili URGE Takımı DUBAİ Seferinde...
 
 

  
 

 

T.C. Ekonomi Bakanlığı destekleri ve Denizli İhracatçılar Birliği koordinatörlüğünde yürütülmekte olan "Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (URGE) Projesi" kapsamında Birleşik Arap Emirlikleri'nin Dubai kentinde 23 - 26 Mayıs 2016 tarihlerinde 26.ncısı gerçekleştirilmekte olan INDEX Uluslararası Tasarım Fuarı'na, DENİB Ev tekstili Yurtdışı Pazarlama Takımı olarak katılıyor. Kapsamı açısından dünyanın en prestijli fuarları arasında yer alan Dubai INDEX Fuarına bu yıl da 1000'in üzerinde katılımcı birbirinden farklı tasarım ve konseptle yerini alıyor. URGE Projesi kapsamında Birliğimiz üyesi 9 firma ile katılım sağlanan fuarda, Altınbaşak Tekstil, Emir Tekstil, Kayalar Tekstil, Asena Tekstil, Makroteks Tekstil, Egem Tekstil, Özer Tekstil, Gelin Tekstil ve Sümaş Tekstil Dubai pazarındaki alıcılarla buluşuyor.

 
 

DENİB Heyeti Kanada’ da Hometex&Floorex Fuarında
 
 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği koordinatörlüğünde ve Ekonomi Bakanlığımız destekleri ile sürdürülmekte olan "Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (URGE) Projesi" kapsamında Kanada'nın Toronto kentinde 7 - 9 Haziran 2016 tarihlerinde ilki gerçekleştirilmekte olan Hometex&Floorex Uluslararası Ev Tekstili ve Halıcılık fuarına katılım sağlıyor. İlgili bölgede sektörü bakımından bir ilk olan bu fuara çoğunluğu Türkiye'den olmak üzere 100'ün üzerinde katılımcı firma tarafından iştirak ediliyor.

 
 

DENİB AKADEMİ Güvenli Satış İçin Müşteri İstihbaratı, Tahsilat ve Risk Yönetimi Eğitimi
 
 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği'nin eğitim faaliyetlerini yürüten DENİB Akademi, 1 Haziran 2016 Çarşamba günü "Güvenli Satış İçin Müşteri İstihbaratı, Tahsilat ve Risk Yönetimi Eğitimi” gerçekleştirdi. Eğitimde katılımcılara Satış sunumlarında fiyat vade ilişkisi, Müşterinin elde edeceği ekonomik değer, Satışta başabaş nokta ile fiyat belirleme, Satışta risk nerede başlar, nerede biter ve nasıl yönetilir, Müşteri istihbaratının önemi, gereklilikleri ve istihbarat şekilleri, Açık kredili çalışma koşulları ve zorlukları, Borç erteleme ve temdit taleplerinin karşılanması gibi birçok önemli konuda, Eğitmen Bülent BAŞAR tarafından bilgi verildi.

 
 

2016 Yılı Mayıs Ayı İhracat Değerlendirme Raporu
 
 

  
 

 

01 Ocak 2016 - 31 Mayıs 2016 tarihleri arası yılın ilk beş aylık diliminde Birliğimizce kayda alınan ihracat rakamı geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık %3,14 artışla 850.140.282 USD den 876.815.222 USD ye yükselmiştir. Aylık değerlendirmede ise Mayıs 2016 rakamı %0,65’lik değişimle 177.495.239 USD olmuştur. Geçen yıl bu rakam 176.349.367 USD olarak gerçekleşmiştir.

 
 

DENİB AKADEMİ “Markalaşma ve Marka Yönetimi" Eğitim Programı Tamamlandı.
 
 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği eğitim faaliyetlerini yürüten DENİB Akademi bünyesinde Denizli ilinde bir ilk olarak T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından onaylı %70'i geri ödeme destekli olarak "Üretimde Maliyet Düşürme Teknikleri” "Yalın Üretim” "İleri Satış Teknikleri” ve "Markalaşma ve Marka Yönetimi” olmak üzere 4 ayrı konuda düzenlenen eğitim programlarından "Markalaşma ve Marka Yönetimi” 28-29 Mayıs 2016 tarihlerinde Denizli İhracatçılar Birliği Nihat Zeybekci Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilmiştir.

 
 

TÜRKONFED 38. Girişim ve İş Dünyası Konsey Toplantısı Gerçekleştirildi.
 
 

  
 

 

TÜRKONFED 38. Girişim ve İş Dünyası Konsey Toplantısı gerçekleştirildi. TÜRKONFED üyesi Güney Ege Sanayiciler ve İşadamları Federasyonu (GESİFED) ev sahipliğinde 27-28 Mayıs 2016 tarihleri arasında Denizli'de düzenlenen Konsey'e, üye federasyon ve derneklerin yöneticileri ile Türkiye'nin dört bir yanından gelen önemli konuklar katıldı.Açılış konuşmaları, Ekonomi Bakanı Sayın Nihat ZEYBEKCİ, Denizli Valisi Sayın Şükrü KOCATEPE, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Osman ZOLAN, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Tarkan KADIOĞLU, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Şükrü ÜNLÜTÜRK ve GESİFED Başkanı Sayın Gültekin Okay SALGAR tarafından yapılan Konsey'de, bir de panel düzenlendi.

 
 

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı'ndan DENİB'e Ziyaret
 
 

  
 

 

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Mustafa ALPER, 27 Mayıs 2016 tarihinde Birliğimizi ziyaret ederek TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Sayın Süleyman KOCASERT ile görüştü. Denizli ve ekonomi hakkında güncel gelişmelerin değerlendirildiği ziyaretin ardından DENİB Başkanı KOCASERT ziyaretlerinden dolayı Sayın ALPER'e teşekkürlerini iletti.

 
 

“Ticarette Teknik Engeller ve Çözüm Yolları” Konulu Seminer DENİB' te Gerçekleştirildi...
 
 

  
 

 

T.C. Ekonomi Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Denizli İhracatçılar Birliği işbirliğiyle, 27 Mayıs 2016 tarihinde "Ticarette Teknik Engeller ve Çözüm Yolları” konulu seminer gerçekleştirildi. Seminerde Ekonomi Bakanlığı Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürü Dr. Mehmet KARABAY, küresel dünyada, küresel ticarette gümrük tarifelerinin etkisini kaybettiğini, ülkelerin kendi üreticilerini korumak adına ürün güvenliğini esas alan engel koymaya başladıklarını kaydetti. Karabay, "Ticarette teknik engellerin ülkeler ve ürünler pazarında anlatıldığı http://www.teknikengel.gov.tr   isimli bir internet sitesini Ekonomi Bakanlığı olarak 5 yıl önce hayata geçirdiklerini" anlattı.

 
 

DENİB AKADEMİ “İleri Excel Kullanımı ve Raporlama Teknikleri” Eğitimi...
 
 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği'nin eğitim faaliyetlerini yürüten DENİB Akademi, 25-26 Mayıs 2016 tarihlerinde "İleri Excel Kullanımı ve Raporlama Teknikleri Eğitimi” programını gerçekleştirdi. Vidoport.com'dan Ömer BAĞCI tarafından verilen eğitimde katılımcılara, Genel Excel Kullanımı, Excel'in Sık Kullanılan Fonksiyonları, Alt Toplamlar ile çalışmak, Grafikler ile çalışmak, Senaryolar ile çalışmak, Metinve Veri Fonksiyonları ile çalışmak, Özet Tablo Oluşturmak, Çözücü ile çalışmak ve Makro oluşturmak gibi konu başlığı altında uygulamalı olarak anlatıldı.

 
 

2015’ in İhracat Şampiyonları Açıklandı...
 
 

  
 

 

2015 yılında Türkiye'nin ilk 1000 ihracatçısının tanıtıldığı toplantı, 24 Mayıs 2016 tarihinde Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin organizasyonu ile İstanbul'da gerçekleştirildi. Çok sayıda davetlinin hazır bulunduğu toplantıya TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT de katılım sağladı. 2015'in ihracat şampiyonu 3 milyar 847 milyon dolar ile Ford Otomotiv oldu. TÜPRAŞ ise geçen yıl 2 milyar 912 milyon dolarla ikinciliği elde ederken, OYAK Renault 2 milyar 678 milyon dolarla üçüncü sırada yerini aldı.

 
 

2016 EVTEKS Fuarı Sektöre Dinamizm Kattı...
 
 

  
 

 

Dünya'nın en büyük fuarları arasında yer alan EVTEKS - 22. İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı, 17-21 Mayıs 2016 tarihleri arasında CNR Expo Yeşilköy'de gerçekleştirildi. CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık A.Ş. tarafından TETSİAD işbirliğiyle düzenlenen Evteks Fuarı 160 bin metrekare alanda ev tekstili sektörünü ağırladı. Türkiye'de yıldızı parlayan ev tekstili sektörünün en büyük platformu olan Evteks Fuarı'nda 2 binin üzerinde markanın ürünleri sergilendi.

 
 


DUYURULAR :
1- AB Tarım Mevzuatı Değişiklikleri
2- Sri Lanka İhale İlan Metni
3- Hong Kong İhale Duyurusu
4- REACH CLP ve Biyosidal Haberleri Bülteni
5- Mamul Madde İhracatı Karşılığı Satış
6- Tasarım ve Ürün Geliştirme Projeleri Hk.
7- KOBİGEL Destek Programı Bilgilendirme Seminerleri
8- Türkiye'nin 500 Büyük Hizmet İhracatçı Firması Araştırması
9- İnovasyon Odaklı Mentörlük Projesi
10- Etiyopya Türkiye Ticaret Merkezi