16-2015


 

Temmuz 2015 - Değerlendirme Raporu
 
  
 
 

01 Ocak 2015 – 31 Temmuz 2015 tarihleri arasında Birliğimizce kayda alınan ihracat rakamı geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık %-11,03'lük bir azalışla 1.206.457.895 USD olarak gerçekleşmiştir. Aylık değerlerde ise bu rakamlar %-6,43’lük düşüşle Temmuz 2014 de 196.012.701 USD iken, Temmuz 2015 de 183.411.001 USD olmuştur.

 
 

İkinci Tekstil URGE Başlıyor...
 
  
 
 

Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ” çerçevesinde Ekonomi Bakanlığımızın destekleri ve Denizli İhracatçılar Birliğimizce yürütülen "Denizli Tekstil Sektörünün Uluslararası Rekabetçiliğinin Geliştirilmesi” ile ilgili Tekstil UR-GE Projesinin ilk adımı olan İhtiyaç Analizinin Sonuç Toplantısı 31 Temmuz 2015 tarihinde gerçekleştirildi. İhtiyaç analizi sonuçlarına göre, projede yer alan katılımcı firmalara eğitimler verilecek.

 
 

DENİB Gıda Sektöründe İhracatı Arttırmayı Hedefliyor...
 
  
 
 

Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ” çerçevesinde Ekonomi Bakanlığının destekleri ve Denizli İhracatçılar Birliğince yürütülen "Denizli Gıda Sektörünün Uluslararası Rekabetçiliğinin Geliştirilmesi” ile ilgili Gıda UR-GE Projesinin ilk adımı olan İhtiyaç Analizinin Sonuç Toplantısı 28.07.2015 Salı günü gerçekleştirildi. İhtiyaç analizi sonuçlarına göre, projede yer alan katılımcı firmalara eğitimler verilecek.

 
 

DENİB, GLOBAL HOME SHOW' a Çıkarma Hazırlığında...
 
  
 
 

Ekonomi Bakanlığı destekleriyle ve Denizli İhracatçılar Birliği koordinatörlüğünde gerçekleştirilen Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi(URGE) projesi kapsamında, Tekstil sektöründe faaliyet gösteren firmaların katılımlarıyla 27.07.2015 tarihinde bir bilgilendirme toplantısı yapıldı. Eylül 2015'de ABD'nin New York kentinde düzenlenecek olan Global Home Show'a adeta çıkarma hazırlığında olan DENİB, proje kapsamında olan firmaları bir araya getirerek, proje dahilinde yapılacak hususlar hakkında bilgilendirilmelerini sağladı.

 
 

Türkiye İhracatçılar Meclisi Personel Alımı Duyurusu
 
  
 
 

1- Türkiye İhracatçılar Meclisi Genel Sekreterliği’ne Uzman Yardımcısı ve İdari Memur(Engelli) kadroları için aşağıda belirtilen kriterler çerçevesinde sözlü sınavla 11 (onbir) personel alınacaktır. 2- Sınava Katılma Şartları a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, b) Askerlik görevini yapmış veya erteletmiş veya bu görevden muaf olmak, c) 18 yaşını bitirmiş olmak, d) Uzman yardımcıları için, dört yıllık eğitim veren üniversitelerin Tablo 1’de belirtilen bölümlerinden ya da bu bölümlere denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yabancı üniversitelerden mezun olmak veya dört yıllık üniversite mezunu olmak kaydıyla Tablo 1’de belirtilen bölümlerden yüksek lisans derecesi olmak;

 
 

TİM HEYETİ Milano EXPO' da
 
  
 
 

Ekonomi Bakanı Nihat ZEYBEKCİ’ nin de katılımlarıyla geçtiğimiz ay Türk Pavyonunun açılışını gerçekleştiren TİM Heyeti, 24-25 Temmuz 2015 tarihlerinde ise Milano Expo Fuar alanına geniş kapsamlı bir ziyaret gerçekleştirdi. TİM Heyeti 2 günlük ziyarette sırasıyla Japonya, Kuveyt, Katar, Almanya, Rusya, Meksika, İspanya, İngiltere, Kazakistan, BAE, Fransa, Brezilya, Güney Kore, İtalya ve Endonezya olmak üzere toplamda 15 ülkenin standlarını gezerek, her ülkenin geliştirmiş olduğu inovatif ürünleri de yerinde izleme fırsat elde etti.

 
 

DENİB Personeli, Başkanı ile Bayramlaştı.
 
  
 
 

Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman KOCASERT, DENİB Personeli ile bayramlaştı. Kocasert, çalışma arkadaşlarıyla buluşmasında, 6. Ramazan, 11. Bayram için bir araya geldik. Hepinize Denizli İhracatçılar Birliği için gösterdiğiniz emekten dolayı teşekkür ederim. sözleriyle herkesin bayramını kutladı...

 
 

ABD Ticaret Merkezi Bilgilendirme Toplantısı
 
  
 
 

DENİB "Yurt Dışı Birim, Marka ve Tanıtım Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ”de yapılan yeni düzenleme ile hedef pazarlarda kurulacak Türkiye Ticaret Merkezi alt yapı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Haziran ayında Polonya pazarına ilişkin bilgilendirmenin yapıldığı toplantının ikincisi 13 Temmuz 2014 Pazartesi günü Amerika pazarına yönelik düzenlendi. New York’ta açılacak bir ev tekstili merkezinin sektörel ihracata ve Türk havlusu marka değerine sağlayacağı katkılar benzeri çalışmaları halihazırda sürdüren Garry Garrison tarafından sunuldu.

 
 

DENİB Ailesi İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi...
 
  
 
 

Denizli İhracatçılar Birliği her yıl geleneksel olarak düzenlediği ve bu yıl 5.si verilen iftar yemeğinde, eski başkanlar, Yönetim Kurulu üyeleri, DENİB Üyeleri ve DENİB Personeli ve eşleriyle ile Denizli Marla Restaurant da 12 Temmuz 2015 Pazar günü bir araya geldi… Denizli Merkezefendi İlçe Kaymakamı Şükrü Görücü, Pamukkale İlçe Kaymakamı Veysel BEYRU’nun da katılım gerçekleştirdiği yemekte, DENİB Eski Yönetim Kurulu Başkanlarından Zafer KATRANCI ve yine eski başkanlarından Hüseyin MEMİŞOĞLU’da eşleriyle birlikte katılım gerçekleştirenlerden oldu.

 
 


DUYURULAR :
1- Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) Adresi Hk.
2- ABD GTS Programı Hk.
3- Hong Kong Bitkisel Yağ Sektörü
4- Fas, Fotovoltavik Güneş Enerjisi İhalesi
5- İsim Değişikliği (KOSGEB Denizli Müdürlüğü)
6- Central Asia Fashion Spring (CATEXPO) 2015 Fuarı
7- AB'nin Fosfonatı Pestisit Olarak Tanımlaması Hk.
8- TojExpo Autumn 2015 Fuarı Türkiye Milli Katılım Organizasyonu
9- 8.İstanbul Moda Konferansı & 31. IAF Dünya Moda Kongresi
10- Katar KEK Toplantısı Hk.
11- Afganistan Savunma Bakanlığı İhtiyaçlar Listesi Hk.
12- ÇHC - Anti-Damping Soruşturması
13- Dubai'ye Su İhracatı
14- Avrupa Birliği\Anti-Damping Soruşturması
15- Dahilde İşleme Rejimi
16- Karadağ Yatırımcı Teşvik Bildirisi
17- Buenos Aires/ Arjantin İşadamları Heyeti (09-12 Kasım 2015)
18- Abuja/Nijerya İşadamları Heyeti(13-16 Ekim 2015)
19- 1. Doğu Afrika Üretim İş Zirvesi, Kampala / Uganda
20- TİM - TEB Girişim Evi'nin PAÜ Teknokent'te Açıldı
21- KOSGEB Kobi ve Girişimcilik Ödülleri
22- İMMİB Mobil Uygulamalar
23- Contract Hotel Expo Bursa