26.04.2017


 

DENİB, 2016 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi.
 
 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği’ nin 2016 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı, DENİB üyelerinin katılımıyla 19 Nisan 2017 Çarşamba günü yapıldı. DENİB Raşit Güntaş Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen Olağan Genel Kurulunda, Başkanlık Divanı'nın seçilmesinin ardından 2016 yılı Yönetim Kurulu Çalışma Raporu, Bilanço, Gelir-Gider Hesapları ve Denetim Kurulu Raporu ibra edilirken, 2017 yılı Bütçe ve İş Programları görüşülerek uygun bulundu.

 
 

DENİB AKADEMİ KOSGEB – Türk Eximbank – İŞKUR Destek Programları...
 
 

  
 

 

DENİB Akademi, 21 Nisan 2017 Cuma günü DENİB, KOSGEB, Türk Eximbank ve İŞKUR işbirliği ile KOSGEB - Türk Eximbank - İŞKUR Destek Programları Bilgilendirme Toplantısı'nı gerçekleştirdi. Toplantıda KOSGEB Denizli İl Müdürü M.Oğuz Kılınç, Türk Eximbank Denizli Şubesi Uzmanları Muhammet Afşar, İlker Özcan ve İŞKUR Şube Müdürü Atilla Çakır Destek Programları hakkında bilgilendirme yaptılar.

 
 

Türk Eximbank Kredi ve Sigorta Programları Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi...
 
 

  
 

 

Türk Eximbank ve Denizli İhracatçılar Birliği işbirliğiyle, 14 Nisan 2017 Cuma günü "Türk Eximbank Kredi ve Sigorta Programları” Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi. Denizli İhracatçılar Birliği hizmet binasında düzenlenen etkinliğe firma sahipleri, ihracat ve finansman yöneticileri yoğun ilgi gösterdi. Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Vekili ve Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman Kocasert, geçtiğimiz hafta Türk Eximbank Denizli Şubesi'nin açılışının hemen ardından düzenlenen bu toplantının ihracatçılarımız için son derece verimli geçeceğini belirtirken, Türk Eximbank'ın Denizlili ihracatçılarla koordineli bir şekilde çalışmasının ihracatımıza yaratacağı olumlu etkinin önemine değindi.

 
 

UŞAK - Türk Eximbank Kredi ve Sigorta Programları Bilgilendirme Toplantısı
 

 

  
 

 

DENİB Akademi, Türk Eximbank, Denizli İhracatçılar Birliği ve Uşak Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile 12 Nisan 2017 tarihinde Uşak Ticaret ve Sanayi Odasında Türk Eximbank Kredi ve Sigorta Programları Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirdi. Programda, Türk Eximbank Denizli Şubesi Uzmanı Muhammet AFŞAR Eximbank Kısa Vadeli İhracat Kredileri, Reeskont, İhracata Hazırlık, Orta/Uzun Vadeli Kredileri, İhracata Yönelik Yatırım Kredileri Vade İmkanları, Taahhüt Kapatma Süreleri, Faiz Oranları, Limitleri konularında, Türk Eximbank Uzmanı Fatma Selcen Topal ise Sigorta Programları, Neden İhracat Kredisi Sigortası Kullanılması Gerektiği, Sigorta Programının İşleyişi, Fonksiyonları, Limitleri, Teminat Oranları, Vade Ve Faiz Oranları konularında bilgilendirme yaptılar ve katılımcıların sorularını cevapladılar.

 
 

Ekonomi Bakanlığı' ndan Denizli Çıkarması
 
 

  
 

 

Ekonomi Bakanlığı'ndan Bir İlk... Ekonomi Bakanlığı'ndan Müsteşar Yardımcısı Sayın Kadir Bal Başkanlığında 5'i Genel Müdür olmak üzere yaklaşık 30 kişiden oluşan kalabalık bir heyet, firmaları ziyaret etmek üzere bir hafta boyunca Denizli'deydi. İhracat, İthalat, Serbest Bölgeler, Yurt Dışı Yatırım ve Hizmetler, Ürün Güvenliği ve Denetimi ile ihracatçıları yakından ilgilendirebilecek diğer konularda da etkin bilgilendirmenin amaçlandığı ziyarette, Denizli' de en çok ihracat ve istihdam gerçekleştiren 150'ye yakın firma tek tek ziyaret edildi, firmaların talepleri ve sorunları en yetkili ağızlardan yerinde dinlenildi.

 
 

DENİB AKADEMİ, Pazarlama Stratejileri ve Rekabet Yönetimi Eğitimi...
 

 

  
 

 

DENİB AKADEMİ 6 Nisan 2017 tarihinde "Pazarlama Stratejileri ve Rekabet Yönetimi” Eğitimi gerçekleştirildi. Eğitimde ZOBU Consulting'den Mustafa Hakan ZOBU tarafından işletmelerin amaçları, doğru bir pazarlama yönetimi ve stratejisi için yanıt verilmesi gereken sorular, stratejik amaçlar, yerel pazar, endüstriyel pazar, segmentasyon, bu pazarda satmalımıyız, ne satmalıyız, bir sonraki müşterimiz kim olacak, konumlandırma, 4P, fiyat, ürün, dağıtım, tutundurma, fiyata etki eden faktörler, fiyat stratejileri, ürün yaşam eğrisi, dağıtım kanalları, tutundurma karmasını oluşturma süreci, ihtiyaçlar hiyerarşisi, tüketici davranışı, sosyal kurallar, araştırma yöntemleri, pazarlama planı, pazarlama hataları nelerdir ve örnek olaylar anlatılmıştır.

 
 

Genç Mucitler Finalde
 

 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği ve Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen "DENİB Genç Mucitler Aranıyor İnovatif Fikirler Yarışmasının" başvuru süreci 20 Mart 2017 tarihi itibariyle sona ermiştir. Gelen yoğun başvuruların ön elemesi PAÜ Teknokent, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Derya Baltalı Bilim Sanat Merkezi ve Denizli İhracatçılar Birliği temsilcilerinden oluşan jüri tarafından gerçekleştirilmiş olup, her kategori için 10 asil finalist 4 yedek finalist belirlenmiştir. 08 Mayıs 2017 Hasan Kasapoğlu Kültür Merkezi' nde gerçekleşecek olan Yarışmaya ilgi göstererek eserleri ile katılan tüm öğrencilere teşekkürlerimizi sunarız.

 
 

New York Türkiye Ticaret Merkezi Açılıyor…
 

 

  
 

 

Türk ürünlerinin ve markalarının tanıtımında hedef ülkelerle direk etkileşim sağlayacak olan Türkiye Ticaret Merkezleri projelerinden bir tanesi olan New York Türkiye Ticaret Merkezi' nin açılışı için çalışmalar devam ediyor. Ekonomi Bakanlığı'nın kira, istihdam, tanıtım ve dekorasyon için %75 oranında destek sağladığı ve TİM koordinatörlüğünde yürütülen proje kapsamında; "10 East 34th Street” adresinde yer alan New York Türkiye Ticaret Merkezi binasının 9. katında faaliyete geçecek olan halı sektörüne ait bölümün açılışı 27 Mart 2017 tarihinde gerçekleştirildi. Ev tekstili ve hazır giyim sektörlerine ait çalışmalar ise, hızlı bir şekilde devam ediyor.

 
 

DENİB'te yapılan “Devlet Destekleri Tanıtım Toplantısı” na İlgi Yoğundu...
 
 

  
 

 

T.C. Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi koordinatörlüğü Denizli İhracatçılar Birliği organizasyonluğunda "Devlet Destekleri Tanıtım Toplantısı” yapıldı. Firmaların, güncellenen ve yeni yürürlüğe konan destek mekanizmaları hakkında bilgilendirilmesini teminen, 11 İlde gerçekleştirilecek olan "Devlet Destekleri Tanıtım Toplantılarının” 5.si T.C. Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi koordinatörlüğü Denizli İhracatçılar Birliği organizasyonunda 28 Mart 2017 Salı günü DENİB Konferans Salonu'nda iş dünyası temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

 
 

DENİB Turkish Towels Markası ile Global Home Show'da...
 

 

  
 

 

Ekonomi Bakanlığımızın destekleri ile yürütülmekte olan Turquality Projesi kapsamında Denizli İhracatçılar Birliği, Amerika Birleşik Devletleri'nde gerçekleştirilen "Global Home Show 2017” etkinliğinde "Turkish Towels” markası ile yer alıyor. Başkan KOCASERT: "Amerika Pazarı Önemli Fırsatlar Sunuyor” TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı KOCASERT, DENİB olarak Turquality Projesi kapsamında Global Home Show'a 2. kez katılım sağlandığını belirterek; ABD pazarına Denizli'nin geçmişte önemli miktarlarda ihracat gerçekleştirdiğini vurguladı ve Dünya ekonomisinin içinden geçtiği süreç değerlendirildiğinde, Amerika'da eskiden olduğu gibi etkin olabilmenin yolunun markalaşmaktan geçtiğinin altını çizdi. KOCASERT; nasıl araba dendiğinde akla Almanya, saat dendiğinde akla İsviçre geliyorsa; "Havlu ve Bornoz” dendiğinde de akla "Türk Havlu ve Bornozu”nun gelmesi gerektiğini ve bunun için de tüm fırsatların değerlendirilmesinin oldukça önemli olduğunu belirtti.

 
 

Etiyopya Büyükelçisi' nden DENİB’ e Ziyaret
 
 

  
 

 

Etiyopya'nın Ankara Büyükelçisi Sayın Ayalew Gobezie WORKNEH ve beraberindeki heyet, 23.03.2017 tarihinde Denizli İhracatçılar Birliği'ne bir ziyaret düzenlediler. Etiyopyalı heyet ve Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu üyelerinin katılımlarıyla, iki ülke arasındaki ticari iş birliği fırsatlarının değerlendirildiği toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın İbrahim UZUNOĞLU, öncelikle heyeti ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, iki ülke arasında tarihten gelen bir yakınlık olduğunun ve iş birliği fırsatlarının artırılmasının önemine değindi.

 
 

1.Ege Tekstil, Hazır Giyim Makineleri ve Tekstil Kimyasalları Fuarı
 
 

  
 

 

1.Ege Tekstil, Hazır Giyim Makineleri ve Tekstil Kimyasalları Fuarı, kapılarını ziyaretçilere açtı. Denizli Fuar Alanında 22-25 Mart 2017 tarihlerinde düzenlenen fuarın açılışını, Denizli Milletvekili Sayın Şahin Tin ile birlikte DENİB Başkan Yardımcısı İbrahim UZUNOĞLU'nun da aralarında bulunduğu protokol üyeleri yaptı. Açılış konuşmalarının ardından , firma standlarını ziyaret ederek başarı dileklerinde bulunan Denizli Milletvekili Sayın Şahin Tin ve beraberindeki protokol üyeleri, DENİB standını da ziyaret ederek, DENİB Başkan Yardımcısı İbrahim UZUNOĞLU 'ndan bilgi aldı.

 
 

DENİB AKADEMİ, Neden 25. Saat Etkisi Eğitimi
 
 

  
 

 

Programda insanın yirmi dört saatte yaşadığı günün sonrasında yaşanan yirmi beşinci saatin onun gıyabında kapalı kapılar ardında, başkaları tarafından yaşandığı, hayatımızda nelerin olacağı, nasıl yön bulacağını ise bu yaşanan yirmi beşinci saatin belirlediği, gerek aile, eş, dost, akraba, gerekse iş ile ilgili kurduğumuz ilişkilerde karşılıklı oluşturulan güven, samimiyet ve sevginin ilişkinin iki önemli ayağı olduğu, yaşam eğrimizdeki beklentilerimiz, aldığımız görevler, hayatın sürprizleri, travmaları ile hayatta ne yaparsak görev olarak değil sevgiyle yapmamız, rutinin dışına çıkmamız, bizi herkesten farklı yapacağı İzgören Akademi'den Gökhan OKÇU'nun kendine özel sunumuyla anlatıldı.

 
 


DUYURULAR :
1- Yurtdışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesi hk. (ÖNEMLİ)
2- İhracatçılara Hususi Damgalı Pasaport Verilmesi Hk.