29.06.2016


 

 
 

TİM Yönetim Kurulu, Başbakanımız Sn. Binali YILDIRIM' a Çalışma Ziyaretinde Bulundu.
 

 

  
 

 

Sayın Mehmet BÜYÜKEKŞİ başkanlığındaki yönetim kurulu üyelerinden oluşan Türkiye İhracatçılar Meclisi heyeti, 15 Haziran 2016 tarihinde Başbakanlık Çankaya Köşkü'nde Sayın Başbakanımıza çalışma ziyaretinde bulundu. Gerçekleştirilen ziyarette, TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT de yer aldı. Sayın Başbakana makamında gerçekleştirilen ziyarette, Başbakan Yardımcısı Sayın Nurettin CANİKLİ ve Ekonomi Bakanı Sayın Nihat ZEYBEKCİ de TİM heyetine eşlik etti.

 
 

DENİB' den Ekonomi Bakanı Nihat ZEYBEKCİ’ ye Ziyaret
 
 

  
 

 

Denizli Ihracatçılar Birliği Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan heyet, 21 Haziran 2016 Salı günü Süleyman KOCASERT Başkanlığında Ekonomi Bakanı Sayın Nihat ZEYBEKCİ' ye makamında hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. DENİB Yönetimi, son derece verimli geçen toplantıda Bakan ZEYBEKCİ' ye beklentilerini ve önerilerini iletme fırsatı buldular. Ziyaretin ardından görüşlerini dile getiren KOCASERT; Denizlililer olarak ZEYBEKCİ'nin Hükümette yeniden görev almasının mutluluğunu yaşadıklarını; Bakanlar Kurulu'nda şehrimizden bir temsilcinin olmasının hem Denizli için hem de sektör için çok önemli bir fırsat olduğunu vurguladı.

 
 

TETSİAD 3. Olağan Genel Kurul Gerçekleştirildi...
 
 

  
 

 

Türkiye Ev Tekstili Sanayici ve İşadamları Derneği'nin ( TETSİAD ) olağan genel kurul toplantısı 16 Haziran 2016 Perşembe günü İstanbul'da yapıldı. Türkiye Ev Tekstili Sektöründe önemli bir yeri olan TETSİAD'ın yeni başkanı, oy birliği ile göreve gelen Sayın Ali Sami AYDIN oldu. AYDIN, görevi Sayın Yaşar KÜÇÜKÇALIK'tan devraldı. Geçtiğimiz dönemde TETSİAD'ın yönetim organlarında, Denizli'den iki firma yer alırken bu dönem dört Denizli firması görev alacak. Makroteks'i temsilen Sayın Hüseyin MEMİŞOĞLU, Neşe Tekstil'i temsilen Sayın Arif ŞENSÖZ, Evteks'i temsilen Sayın İsa DAL ve Doksan Denizli Dokuma'yı temsilen Sayın Fatih ÖZDEMİR, Derneğin Yönetim organlarında yer alan isimler oldu.

 
 

DENİB Yönetim Kurulu’ ndan Denizli Valisi’ ne Hayırlı Olsun Ziyareti...
 
 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu üyeleri, 27 Haziran 2016 Pazartesi günü Denizli Valisi Sayın Dr. Ahmet ALTIPARMAK’ ı makamında ziyaret ettiler. Samimi bir atmosferde gerçekleşen ziyarette, TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Sayın Süleyman KOCASERT, Sayın Dr.Ahmet ALTIPARMAK’ a yeni görevinde başarı dileklerini iletti. DENİB Başkanı KOCASERT, Denizli İhracatçılar Birliği olarak Denizli Valiliği ile bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da işbirliği içerisinde olmayı istediklerini ifade ederek, birlikte üretilecek projelerin oldukça önemli olduğunun altını çizdi.

 
 

Düzenlenen Veda Yemeği’ nde Vali Şükrü Kocatepe’ ye Plaket Takdim Edildi
 
 

  
 

 

Bir buçuk yılı aşkın süredir ilimizde görev yapan Vali Şükrü KOCATEPE onuruna, 14 Haziran 2016 tarihinde verilen veda yemeğinde, Denizli Platformu Dönem Sözcülüğü görevini yürüten TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Sayın Süleyman KOCASERT tarafından Sayın KOCATEPE 'ye bir plaket takdim edildi. Sayın KOCASERT, görev yaptığı süre içerisinde Denizli için yaptığı çalışmalardan ve katkılarından dolayı Sayın Şükrü KOCATEPE 'ye teşekkürlerini arz ederken, kendisine bundan sonraki görevinde başarılar diledi.

 
 

DENİB Ailesi İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi
 
 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği, her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 6.si verilen iftar yemeğinde, önceki dönemlerde görev yapan Birlik Başkanları ve Yönetim Kurulu üyeleri, DENİB Yönetimi ve Personeli eşleriyle Denizli Marla Restaurant da 25 Haziran 2016 Cumartesi akşamı bir araya geldi... DENİB Yönetim Kurulu Başkanlarından Zafer KATRANCI, Hüseyin MEMİŞOĞLU eşleriyle birlikte katılım gerçekleştirenlerdendi.

 
 

Denizli Platformu’nun DENİB Sözcülüğündeki İkinci Toplantısı Gerçekleştirildi...
 
 

  
 

 

Denizli Sanayici, Tüccar ve İşadamları Platformu'nun, DENİB sözcülüğündeki ikinci toplantısı 27.06.2016 Pazartesi günü BASİAD ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren DENİB Başkanı Sayın Süleyman KOCASERT, Denizli ile ilgili ön plana çıkan ve gündemde tutulması gereken bazı başlıklar olduğuna, bu konuların önem sırasına göre önceliklendirilmesi ve ivedi şekilde çözüme kavuşturulması gerektiğine değindi. Daha sonra sırayla söz alan Platform üyeleri gündem ile ilgili görüş ve önerilerini belirttiler.

 
 

5. Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması Finalistleri Belli Oldu!
 
 

  
 

 

Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin katkılarıyla, Denizli İhracatçılar Birliği organizasyonunda bu yıl 5.si düzenlenen DENİB Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışmasının ön elemesi yapıldı. Türkiye'nin farklı illerinden ve farklı okullardan mezun 58 yarışmacının 232 tasarımı ile başvuruda bulunduğu yarışmanın ön elemesi, 17 Haziran 2016 tarihinde Denizli İhracatçılar Birliği'nde gerçekleştirildi.

 
 

DENİB’ den Bir URGE Projesi Daha: “DENİB Doğal Taş Pazarlama Kümesi”
 
 

  
 

 

Ekonomi Bakanlığı'nın destekleri ile Denizli İhracatçılar Birliği tarafından yürütülen Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (UR-GE) Projelerine, DENİB organizatörlüğünde bir yenisi daha eklendi. Hali hazırda; tekstil sektöründe 2, gıda sektöründe ise 1 UR-GE Projesi'ni yürütmekte olan DENİB, mermer sektörüne yönelik gerçekleştirilecek UR-GE Projesiyle toplam proje sayısını 4'e çıkardı. Projenin ilk aşaması olan ve 5 hafta sürecek "İhtiyaç Analizi” çalışması, açılış toplantısı ile 13.06.2016 Pazartesi günü projede yer alan üye firmaların katılımlarıyla Denizli İhracatçılar Birliği'nin hizmet binasında başladı.

 
 

KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek ve Türk Eximbank Kredi ve Sigorta Programları
 
 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği'nin eğitim faaliyetlerini yürüten DENİB AKADEMİ, 14 Haziran 2016 Salı günü KOSGEB, Türk Eximbank ile birlikte işbirliği içerisinde KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programları ve Türk Eximbank Kredi ve Sigorta Programları bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda KOSGEB Denizli İl Müdürü M.Oğuz KILINÇ, ilişkin 1 Temmuz 2016 tarihine kadar başvuruları kabul edilecek olan gelişim destek programlarına ait yeni proje teklif çağrılarından "Bilişim Teknolojileri KOBİ'lerinin Geliştirilmesi, Hızlı Büyüyen KOBİ'lerde Kapasite Geliştirme ve KOSGEB Destekli Girişimlere İvme” Programlarının kapsamı, amaçları, başvuru koşulları, destek oranları hakkında bilgilendirdi.

 
 

Türkiye İnovasyon Haftası Afiş Tasarım Yarışması
 
 

  
 

 

Bu yıl 5.si düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası 2016 için etkinliğin afişini, etkinlik içeriği doğrultusunda özgün, yaratıcı ve işlevselliği ön planda tutarak tasarlayacak üniversite öğrencileri ve profesyoneller için yarışma düzenlemek yarışmanın amacıdır. Yarışmaya katılacak tasarımlarda inovasyonun sınırsız gücünü İstanbul ile bağdaştırmak ve bu şekilde sınırsız inovasyon, sınırsız potansiyel vurgusunu ön planda tutmak önemli noktalardan biridir. Finalde ödüle layık tasarımların kullanımını sağlamak ve tasarım sahiplerini ödüllendirmek olarak sonuçlanacak yarışmaya Türkiye'deki bütün üniversitelerin öğrencileri ve profesyonel tasarımcılar katılabilir.

 
 


DUYURULAR :
1- Rusya Vatandaşlarının Türkiye Giriş İşlemleri
2- Türkiye - Belarus İş Forumu
3- Türkiye - Yunanistan İş Konseyi Anket Çalışması
4- 81. Uluslararası Selanik Fuarı Ön Talep Duyurusu
5- Mısır Sevkiyat Öncesi Gözetim ve White List Uygulaması
6- Tarım Ürünlerinde DİR Uygulamaları
7- İnovasyon Odaklı Mentörlük Projesi
8- 2010/6 Yurt Dışı Birim, Marka ve Tanıtım Faaliyetlerinin Desteklenmesi Tebliği Hk.
9- 2014/8 Sayılı Tebliğ
10- 2011/1 Sayılı Tebliğ Hk.