Bu e-postayı düzgün görüntüleyemiyorsanız lütfen tıklayınız!!

E-BÜLTEN 


 

     
 
 
 
  
 
 

Dünya Türk Havlu ve Bornoz Günü

GEKA’nın katkılarıyla 06-07 Mart 2015 tarihlerinde bu yıl 4.’sünün düzenleneceği Dünya Türk Havlu ve Bornoz Günü etkinliklerine ilişkin programlar, ekte bilginize sunulmaktadır.

Programlara üyelerimizin katılımları ve destekleri beklenmektedir.

 

Türkiye İnovasyon Haftası 19-20 Mart'ta İzmir'de Başlıyor

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından bu yıl dördüncü kez düzenlenecek Türkiye İnovasyon Haftası İzmir'den başlıyor. 2015 yılının ilk etkinliği olması ile dikkat çeken İnovasyon Haftası-İzmir 2015 etkinlikleri 19-20 Mart 2015 tarihlerinde Swissôtel Büyük Efes'te gerçekleştirilecek.

 
 


 


 
     
 
 
 
 
 
 

DENİB UFUK TURU Semineri

Birliğimiz bünyesinde DENİB AKADEMİ tarafından yürütülmekte olan eğitim faaliyetleri çerçevesinde, Rönesans Değişim ve Yönetişim Bilimleri Enstitüsü tarafından, 03.03.2015 Salı Günü DENİB Raşit GÜNTAŞ Konferans Salonu'nda "DENİB UFUK TURU” başlıklı bir seminer gerçekleştirildi.

 

DENİB Genç Mucitlerin Öğretmenleri İle Buluştu...

Denizli İhracatçılar Birliği ile Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün işbirliğinde "DENİB İnovatif Fikirler Yarışması"nın Öğretmenleri Bilgilendirme Toplantısı, 03.03.2015 Salı günü Denizli Polisevi' nde yapıldı.

 
 


 


 
     
 
 
 
 
 
 

TİM, Rusya'ya BGH kapsamında yapılacak ihracatta tek yetkili oldu

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi yaptığı açıklamada Rusya'ya yönelik Basitleştirilmiş Gümrük Hattı (BGH) kapsamında yapılacak ihracatta tek yetkilinin TİM olacağını ve TİM'in tüm sektörlerdeki ihracatçıları temsilen bu servis kapsamındaki danışma, denetim, veri girişi...

 

Şubat 2015 - İhracat Değerlendirme Raporu

01 Ocak - 28 Şubat 2015 tarihleri arasında Birliğimizce kayda alınan ihracat rakamı geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık %14,31 'lik bir azalışla 327.668.434 USD olarak gerçekleşmiştir.

 

 
 


 


 
     
 
 
 
 
 
 

İngiltere'de TURKISH TOWELS Rüzgarı...

Ekonomi Bakanlığımızın destekleri ve Birliğimizin koordinatörlüğünde yürütülen "Denizli Ev Tekstili Sektörünün Uluslararası Rekabetçiliğinin Geliştirilmesinin Desteklenmesi” projemiz kapsamında düzenlenen "İngiltere Yurt Dışı Pazarlama Programı” 18 firmamızın katılımı ile 22-27 Şubat 2015 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

 

Ekonomi Bakanı ZEYBEKCİ Güney Kore'de

Türkiye ile Güney Kore arasında, 2013 yılında yürürlüğe giren Serbest Ticaret Anlaşması (STA) kapsamında hizmetler sektörü ve yatırımlara ilişkin anlaşma imzalandı. Resmi ziyaret için Güney Kore'nin başkenti Seul'de bulunan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Lotte Hotel'deki imza töreninde yaptığı konuşmada, tarihi bir ana tanıklık ettiklerini söyledi.

 
 


 


 
     
 
 
 
 
 
 

Ekonomi Bakanı ZEYBEKCİ Türkiye-Macaristan İş Forumunda Konuştu...

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Macar Eximbank, başka bir ülkenin Türkiye'de açtığı ilk Eximbank olacak. Umuyorum ki biz de buna cevap vermeye çalışacağız" dedi.
Türkiye-Macaristan İş Forumu'nda konuşan Zeybekci, Macar ve Türk kültürü arasında önemli benzerlikler olduğunu kaydederek, iki ülke arasındaki önceki görüşmelerde de önemli kararlar alındığını belirtti.

 

DENİB AKADEMİ "EAC Gümrük Birliği Bilgilendirme Semineri" Düzenledi.

Denizli İhracatçılar Birliği'nin eğitim organı olan "DENİB AKADEMİ" tarafından gerçekleştirilen, Ecocert Sertifika Merkezi Genel Müdürü Nurhan AYDIN'ın sunumuyla, EAC Gümrük Birliğini kapsayan Kazakistan, Rusya, Beyaz Rusya ve Kırgızıstan'a yapılan ihracatlar da EAC gümrük bildirgesi ürün dolaşımı hakkında 24 Şubat 2015 Salı günü "EAC Gümrük Birliği Bilgilendirme Semineri” düzenlendi.

 
 


 


 
     
 
 
 
 
 
 

DENİB Manchester Ticaret Odası'na Ziyaret Gerçekleştirdi.

Ekonomi Bakanlığı'nın destekleriyle DENİB tarafından gerçekleştirilen Uluslararası Rekabetçiliği Geliştirme(URGE) projesi kapsamında İngiltere'de bulunan TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman KOCASERT ve beraberindeki 18 firmadan oluşan ticari heyet Manchester Ticaret Odası'na (GMCC) 23 Şubat 2015 Pazartesi günü bir ziyaret düzenledi.

 

BAŞKANIN MESAJI

- 2015 Şubat Ayı İhracat Değerlendirmesi

 
 


 


 
DUYURULAR:
1- Dahilde İşleme Rejimi
2- Sayın Bakanımızın Filistin Hakkında Talimatları
3- Mamul Madde İhracatı Karşılığı Satış
4- Basitleştirilmiş Gümrük Hattı Uygulaması - BGH
5- Bulgaristan Ticaret ve Yatırım Rehberi
6- Kongo Cumhuriyeti İşbirliği Talebi
7- Arjantin/Buenos Aires İşadamları Heyeti
8- AB'nin DTÖ Kapsamındaki Kotaları
9- Bosna Hersek Metal İşleme Sektörü Rapor
10- Moğolistan Ticaret Heyeti
11- Angola Ticaret Heyeti
12- Almanya ve İsviçre Pazarında Karşılaşılan Sorunlar
13- Karayolu Ön Bildirim Uygulamasının İptali
14- Shouguang Sebze Meyve Fuarı ve İthal Gıda Ürünleri Sergisi