Denizli ve Uşak İlinde "Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri" Yapıldı...

T.C. Ticaret Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi koordinatörlüğünde; Denizli Sanayi Odası ev sahipliğinde, Denizli İhracatçılar Birliği işbirliğiyle 11 Aralık 2018 Salı günü DENİB Konferans Salonu'nda Denizli'de, 12 Aralık 2018 Çarşamba günü ise DENİB ve Uşak Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle Uşak'ta UTSO Konferans Salonu'nda "Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri” gerçekleştirildi.

Denizli'de gerçekleştirilen seminerde Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Hüseyin Memişoğlu'nun açılış konuşmasının ardından, Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü'nden Şube Müdürü V. Gülay Babadoğan Tarakçıoğlu İhracatta Sağlanan Devlet Yardımları Desteklerinden; UR-GE, Pazara Giriş Belgelerinin Desteklenmesi, Pazar Araştırması, Yurtiçi ve Yurtdışı Fuarlar, Yurtdışı Birim Marka ve Tanıtım, Tasarım, Marka-Turquality ile Küresel Tedarik Zincirine Giriş, Alıcı Kredisi ve Sigorta Tazmin Destekleri ve Türkiye Ticaret Merkezleri hakkında genel bilgilendirme yaptı.

Ticaret Bakanlığı Gümrükler Genel Müdürlüğü'nden Gümrük ve Ticaret Uzmanı Fulya Atuğ Hamamcıoğlu'nun Gümrük Mevzuatı ve Uygulamaları ile ilgili konularında sunumunun ardından, Türk Eximbank Denizli Şubesi'nden Uzman Muhammed Afşar ve Salih Kayhan, Türk Eximbank İhracat Kredi Sigorta ve Garanti Programları konularında bilgilendirme yaptılar.

Seminerlere, Denizli ve Uşak'ta faaliyet gösteren farklı sektörlerden ihracatçı firmaların temsilcileri katılım sağladı.

 

 


İlgili Fotoğraflar