Türkiye Tasarım Haftası - Design Week Turkey 2018 Etkinliği Sona Erdi...

Türkiye Tasarım Haftası üçüncü yılında oldukça kapsamlı bir program ile T.C. Ticaret Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından 16-18 Kasım 2018 tarihleri arasında İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlendi.

Dünyaca ünlü isimleri ağırlayan etkinlik, bu yıl da dünyaya yön veren tasarım trendlerini ziyaretçiler ile buluşturdu. Bu yıl ki ana teması 'Tasarım Ekosistemi' olan Design Week Turkey'de; Türk Tasarımı, Tasarım-Ekonomi İlişkisi, Küçük ve Büyük Endüstrilerde Tasarım ve Üretim, Girişimcilik, Zanaatkârlık, Endüstriyel Tasarım, Lüks Tasarım, Görsel İletişim Tasarımı ve Moda Tasarımı gibi Tasarım Ekosistemini oluşturulan konular ayrıntılı olarak işlendi.

16 Kasım 2018 tarihinde T.C. Ticaret Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin düzenlediği Türkiye Tasarım Haftası-Design Week Turkey kapsamında düzenlenen Design Turkey 2018 Endüstriyel Tasarım Yarışması Ödül Töreni, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'nın katılımıyla gerçekleşti. Törende konuşan TİM Başkanı İsmail Gülle, ilk döneminde Türkiye'yi ihracatla bütünleştirirken ikinci döneminde ihracatı Ar-Ge ve teknolojiyle buluşturan Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin 3'üncü döneminde hedefi oldukça büyük: artık hedefimiz dış ticaret fazlası veren bir Türkiye” şeklinde konuştu. Günümüzde sürdürülebilir ihracat artışının yolunun katma değerli üretimden, katma değerli üretimin yolunun da Ar-Ge, inovasyon ve tasarımdan geçtiğini belirti.

Tasarımın gücü konusunda farkındalık sağlamak, Türk tasarımcıları dünyaya tanıtmak ve rekabetçi üstünlük sağlamak amacıyla düzenlenen Design Week Turkey'de, Birliğimizce düzenlenen 6. Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması'nda dereceye giren tasarımlar, Tasarım Yarışmaları alanında DENİB Standında sergilendi ve ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. Ayrıca dereceye giren 4 tasarımcı, etkinliğe katılarak sergilenen tasarım ürünlerini tanıttılar.

Türkiye Tasarım Haftası etkinliklerine DENİB Yönetim Kurulu Muhasip üyesi Selim Yaymanoğlu, DENİB Yönetim Kurulu Üyesi-Tasarım Komitesi Başkanı Mukaddes Başkaya, DENİB Yönetim Kurulu Üyesi - Tasarım Komitesi üyesi Pelin Şensöz, DENİB Denetim Kurulu Üyesi Süleyman Kocasert ve DENİB Denetim Kurulu Üyesi - Tasarım Komitesi üyesi Bekir Serdar Mutlubaş ile DENİB ARGE Eğitim-Organizasyon Şube Müdürü Şadiye Baykent katılarak, gözlem ve incelemelerde bulundular.


İlgili Fotoğraflar