TİM Ticaret Heyeti İsrail' deydi...

Ekonomi Bakanlığının koordinasyonu ile Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından 15-17 Mayıs 2017 tarihleri arasında organize edilen İsrail Ticaret Heyeti 120 kişilik bir katılımla Tel-Aviv'de gerçekleştirildi.

TİM Başkan Vekili ve Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Süleyman Kocasert'in de katıldığı heyette çeşitli kurum kuruluş ve birlikler ile gıda, çelik, otomotiv, kimyevi maddeler, tekstil ve hazır giyim sektörlerinden Türkiye'nin önde gelen firmaları yer aldı. Program kapsamında gerçekleştirilen ikili görüşmelere ek olarak İsrail'in önemli teknoloji ve inovasyon merkezlerine ziyaretler gerçekleştirildi.

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi yaptığı konuşmasında birbirine çok benzeyen ülkeler olan Türkiye ve İsrail' in ticari ilişkilerinin artık normalleşmeye vardığını belirtirken; TC Tel Aviv Büyükelçisi Mustafa Ökem ve İsrail Ekonomi Bakanlığı Müsteşarı Ohet Cohe de konuşmalarında ticari ilişkilerin güçlendirilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

Tim Başkan Vekili Kocasert; Türkiye ve İsrail arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesi açısından gerçekleştirilen verimli ikili görüşmelerin ve ziyaretlerin yakın gelecekte önemli getirilerinin olacağına inandığının altını çizdi.

 

 

İlgili Fotoğraflar