17.03.2017


 

Denizli Platformu Tarafından “İŞ DÜNYASI İSTİŞARE TOPLANTISI” Düzenlendi...
 
 

  
 

 

Denizli Sanayici, Tüccar ve İşadamları Platformu organizasyonunda; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Betül Sayan KAYA, Ekonomi Bakanı Sayın Nihat ZEYBEKCİ, Denizli Valisi Sayın Dr. Ahmet ALTIPARMAK, DTO Başkanı Sayın Uğur ERDOĞAN, DSO Başkanı Sayın Müjdat KEÇECİ, DTB Başkanı İbrahim TEFENLİLİ, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sayın Musa ÇELİKKOL, Denizli Platformunda yer alan Dernek Başkanları ve üyeleri, çok sayıda işadamı ve sanayicinin katılımlarıyla 16 Mart 2017 tarihinde Denizli Anemon Otel'de "İş Dünyası İstişare Toplantısı” düzenlendi. Toplantı, işadamlarının ve sanayicilerin yanısıra Denizli de yer alan kurum/kuruluşların müdürleri , banka müdürleri yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

 
 

GENÇ MUCİTLER Bu Sefer Herkesi Şaşırttılar…
 
 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği tarafından gerçekleştirilen "Genç Mucitler Aranıyor” İnovatif Fikirler Yarışması'nın tanıtım faaliyetleri kapsamında 11 Mart Cumartesi günü Forum Çamlık'ta yarışmanın tanıtımı için açılan stant büyük ilgi gördü. Sürpriz bir şekilde tüm AVM'yi dolaşan gençlerin HipHop dansı ile başlayan Flash Mob gösterisi Alış Veriş Merkezinde bulunanların beğeni dolu bakışları arasında çocukların hep birlikte yaptıkları dans ile devam ederek ilgi odağı haline geldi. Alışveriş Merkezindeki vatandaşlar, kendilerini dans eden öğrencilerin içinde bularak kısa süreli bir şaşkınlık yaşadı.

 
 

Saxion Üniversitesi' nden DENİB’ e Önemli Ziyaret
 
 

  
 

 

Hollanda'da bulunan Saxion Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nden bir heyet 09.03.2017 Perşembe günü Denizli İhracatçılar Birliği'ne bir ziyaret gerçekleştirdi. Bünyesinde yaklaşık 27.000 öğrenciyi barındıran ve kökleri 1875 yılına kadar dayanan Saxion Üniversitesi'nden gelen heyette yer alan Profesör Dr. Ger Brinks ve Doçent Dr. Gerrit Bouwhuis inovasyon ve teknoloji konusunda bir sunum gerçekleştirerek teknolojik altyapılarıyla ilgili önemli bilgilendirmelerde bulundular.

 
 

Bakanımız Sayın Nihat ZEYBEKCİ’ nin Her Daim Yanındayız...
 

 

  
 

 

Son günlerde, Almanya'da yaşanmakta olan ve Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat ZEYBEKCİ'yi de hedef alan karalama kampanyalarının maksatlı olduğu ortadadır. Almanya ve Türkiye sadece ticari bakımdan değil, birçok yönden birbiri ile ilişki içerisinde olan iki ülkedir. Bu iki ülke arasında gerginlik oluşturarak bu bağların zayıflamasını arzu eden odakların amaçlarına ulaşmasına Türkiye müsaade etmeyecektir.

 
 

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Denizli' de
 
 

  
 

 

Denizli Sanayici, Tüccar ve İşadamları Platformu ev sahipliğinde, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Sayın Murat ÇETİNKAYA Başkanlığında üst düzey TCMB yetkililerinin katılımlarıyla "Ekonomi Değerlendirme Toplantısı” 08.03.2017 Çarşamba günü Denizli Anemon Otel'de gerçekleştirildi. Anadolu'daki İlk Buluşma Denizli'de Gerçekleşti. 20 Nisan 2016 tarihinde göreve başlayan Merkez Bankası'nın yeni yönetiminin şu ana kadar Londra ve İstanbul'daki değerlendirme toplantılarının ardından , Anadolu illerindeki ilk toplantısı Denizli'de gerçekleştirildi.

 
 

DENİB 5. Ev ve Plaj Giyimi Yarışması’nın Nefes Kesen Finali Gerçekleşti...
 

 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği tarafından bu yıl 5.si düzenlenen " DENİB Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması "muhteşem finalle sonuçlandı. Yarışmada Jüri Özel Ödülünü Hatice Kübra ÇİÇEK alırken, Necla Candan TULĞA birinci olurken, Emre PAKEL ikinci, Ayfer ÖZTÜRK üçüncü oldu. Denizli İhracatçılar Birliği tarafından sektöre yenililikçi, yaratıcı tasarımcılar kazandırmak amacıyla bu yıl 5. kez düzenlenen, " DENİB Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması” nın finali 17 Şubat 2017 tarihinde Denizli Colossae Otel'de Rönesans Ajans kareografinde gerçekleştirildi.

 
 

Denizli’ de Hedef Pazar İtalya
 

 

  
 

 

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) bünyesindeki TİM Akademi tarafından hayata geçirilen 10 İl 10 Ülke Projesi'nin Denizli Hedef Pazar İtalya konulu yedincisi toplantısı, ana çözüm ortakları olan HALKBANK ve VODAFONE'nun yanı sıra Ticari Alacak Sigorta Çözüm Ortağı; Coface Sigorta, Lojistik Çözüm Ortağı; UPS Türkiye, Medya Çözüm Ortakları Global Connection Uluslararası Medya ve Turkishtime Ekonomi Dergisi'nin katkıları ile 15 Şubat 2017 tarihinde Denizli Anemon Otel'de gerçekleştirildi.

 
 

Eximbank Kredileri Hakkında Bilgilendirme Semineri Düzenlendi
 

 

  
 

 

Denizli Sanayici, Tüccar ve İşadamları Platformu'nun organizasyonunda, Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım ve Kredi Garanti Fonu Genel Müdürü İsmet Gergerli'nin katılımlarıyla, yeni Eximbank kredileri ve ihracatçılara yönelik diğer finans kaynaklarının anlatıldığı bilgilendirme semineri düzenlendi. 09.02.2017 günü Denizli Anemon Otel'de düzenlenen seminerde, yoğun bir katılımla sanayiciler, iş adamları ve farklı sektörlerde faaliyet gösteren firma temsilcileri yer aldı.

 
 

Verimlilik Artırma Teknikleri KAIZEN Eğitimi
 
 

  
 

 

DENİB AKADEMİ "Verimlilik Artırma Teknikleri KAIZEN” Eğitimi’ ni 15 Mart 2017 tarihlerinde gerçekleştirdi. Eğitimde kayıpları azaltarak verimliliği arttırmak için, üst yönetimden işçiye kadar herkesin, yaptığı işi küçük adımlarla sürekli olarak nasıl iyileştirilebilir konusununda KAIZEN ve adımları, üretimde strateji odakları, kalite, maliyet, teslimat süresi, dünyada performans kültürü, fiyat modelleri, yalın düşünce, yalın üretim, yalın yönetimin temelleri, KAIZEN’in özellikleri, amacı, hedefi vs. InoTec Teknoloji ve Yönetim Danışmanlığı’ndan Bülent YENİ tarafından anlatılmış ve şirketlerde tüm çalışanların kendi işlerini sürekli iyileştirmeleri için bir kültürün oluşturulmasının şirketin başarısının anahtarı olduğu özellikle vurgulanmıştır.

 
 

DENİB AKADEMİ, İleri Düzey Excel Eğitimi...
 

 

  
 

 

DENİB AKADEMİ "İleri Düzey Excel” Eğitimi'ni 7-8 Mart 2017 tarihlerinde gerçekleştirdi. Eğitimde, Genel excel kullanımı, koşullu biçimlendirme uygulaması, verilerin girdisini doğrulamak, düşeyara, eğerhata, çoketopla, alt toplam, yeni grafik, hedef ara ile sonuca ulaşmak, senaryo kullanarak farklı seçenekler üzerinden çalışmak, uzunluk fonksiyonu, sağdan fonksiyonu, parçaal fonksiyonu, birleştir fonksiyonu, fonksiyonların iç içe kullanımları, çözücü, özet tablo ve özet tablo seçenekleri ile çalışmak gibi excelin birçok fonksiyonları tablolar üzerinden birbirinden farklı örneklerle uygulamalı olarak Vidoport.com yetkilisi Ömer BAĞCI tarafından anlatıldı.

 
 

DENİB AKADEMİ, Yeni Nesil Ticaret ve Dijital Pazarlama Eğitim Projesi
 
 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği'nin eğitim faaliyetlerini yürüten "DENİB AKADEMİ” "Yeni Nesil Ticaret ve Dijital Pazarlama Eğitimi”ni 2-3 ve 4 Mart 2017 tarihlerinde gerçekleştirdi. T.C. Güney Ege Kalkınma Ajansı tarafından 2016 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen "Yeni Nesil Ticaret ve Dijital Pazarlama Eğitimi” isimli proje çerçevesinde yürütülen eğitim programı kapsamında her biri kendi konusunda çok değerli olan konuşmacılar tarafından 3 tam gün boyunca katılımcılara toplamda 21 saatlik bilgilendirme yapıldı.

 
 

DENİB- Denizli Gıda Kümesi Dubai'de Ses Getirdi...
 
 

  
 

 

Denizli İhracatçılar Birliği tarafından Ekonomi Bakanlığının destekleri ile yürütülmekte olan URGE projemiz kapsamında 24 Şubat- 2 Mart 2017 tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri Yurtdışı Pazarlama Programı gerçekleştirildi. Söz konusu Yurtdışı Pazarlama Programı kapsamında DENİB-Denizli Gıda Kümesi tarafından; 8 katılımcı firma ve 14 kişilik heyet ile Gulfood 2017 Uluslararası Gıda Fuarına Info standlı katılım ve fuar ziyareti gerçekleştirdi.

 
 

Şubat 2017 İhracat Rakamları Basın Açıklaması
 
 

  
 

 

İhracatta Artış Devam Ediyor. Türkiye İhracatçılar Meclisi verilerine göre, ülkemiz ihracatı şubat ayında %5 artarak 11 milyar 296 milyon USD olarak gerçekleşti. İhracatımız, Ocak-Şubat döneminde ise %11 artarak çift haneli artış rakamına ulaşmış oldu. Son 4 aydır ihracat artışımız aralıksız devam ediyor. En son böyle bir tabloyu 2014 yılında görmüştük. Bilindiği gibi, Ocak ayında son 49 ayın artış rekoru kırılmıştı. Şubat ayında da, üstelik geçtiğimiz sene şubat ayından 1 iş günü eksik olmasına rağmen, %5'lik ihracat artışı gerçekleşmesi hem oldukça sevindirici hem de yılın geri kalanı için umut verici.

 
 

12K Stratejik Modeli ve Verimli Bir İşyeri İçin (5S) Eğitim Programları
 

 

  
 

 

DENİB AKADEMİ Yüksek Verimlilik ve Kurumsal Dönüşüm İçin 12K Stratejik Yönetim Modeli konusunda 21 Şubat 2017 Salı günü Verimli Bir İşyeri İçin (5S) konusunda ise 22 Şubat 2017 Çarşamba günü eğitim programı gerçekleştirdi. 21 Şubat 2017 Salı günü InoTec Teknoloji ve Yönetim Danışmanlığı'ndan Bülent YENİ' nin eğitim verdiği "Yüksek Verimlilik ve Kurumsal Dönüşüm İçin 12K Stratejik Yönetim Modeli" programda, Kurumsal altyapıların geliştirilmesi yolu ile verimlilik ve karlılıklarını artırmak için kullanacakları 12K Stratejik Yönetim Modelinin içeriği vs. hakkında, firma çalışanlarının bu alt yapılara uymasının sağlanarak şirketin vizyonuna ulaşması, şirkete katkıları ve uygulama örnekleri konularında katılımcılar bilgilendirildi.

 
 


DUYURULAR :
1- Türkiye'nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Araştırması Hk.
2- Mücbir Sebep/Ek Süre Onayı
3- Liman Tartım Ücretleri Hk.
4- ABD / Rekabet Avantajı
5- Türkiye - ABD İş Konseyi (TAİK) - ATC 36. Ortak Yıllık Konferansı
6- Hong Kong İhale Duyurusu
7- Pazara Giriş Uygulamaları
8- PLMA's 2017 Private Label Trade Show Fuarı-Chicago/ABD
9- Dünya Helal Zirvesi İstanbul 2017
10- Onaylanmış Kişi Statü Belgesine İlişkin Gümrük Genel Tebliği Hk.